spl1 обзор22

ОБЗОР 22 Кръг

Вазов взе битката с „бомбите“

Bombeta и АФК Вазов излязоха един срещу друг в дербито на 22-я кръг в SPL1. Двата тима се хванаха за гушите още от първите минути на мача. „Поетите“ обаче бяха по-настойчиви и Андриян Кръстев откри в 5-ата минута. Последваха равностойни минути на терена, като двата тима се бориха за всяка педя терен и не пестяха сили. Вазов удари втори път точно преди почивката. Психологическото предимство донесе отново Кръстев с второто си попадение в срещата. След почивката битката продължи без попадения чак до 38-ата минута.

Тогава Валентин Дремижев направи резултата класически в полза на Вазов. „Бомбите“ отвърнаха на удара малко след като и Марио Давидов се възползва от неразбирателство в защитата на „поетите“. До края Bombeta натиснаха да обръщат мача, но не сполучиха. Вместо това Стефан Андасаров оформи крайното 4:1 с брилянтен гол с пета в 50-ата минута. Така Вазов се намеша сериозно в битката за медалите. За момента петото място в SPL1 пък изглежда резервирано за „бомбите“.

Статистика след Bombeta – АФК Вазов

Атомна мравка скъса струните на „амигосите“

ФК Волтрон 2016 прие Сбогом Гринго в дерби с доста история в лигата. Двубоят от 22-я кръг се очакваше с интерес и общо взето бе един от последните шансове за „амигосите“ да тръгне нагоре в класирането след трите поредни загуби от лидерите. Волтрон пък искаше да излезе от черната серия, която заформи напоследък. Двата тима стартира предпазливо. Постепенно „амигосите“ установиха контрол над мача и започнаха да създават повече положения. Те обаче бяха пропускани или спасявани от вратаря Стайков. И в 15-ата минута Иван Комитов откри за Волтрон. Сбогом Гринго не се отчая и върна попадение чрез Христо Милев в 20-ата минута. Последваха обаче нови силни минути за „атомната мравка“ Комитов, който мушна набързо две попадения за „роботите“. „Амигосите“ обаче реагираха още преди почивката. Първо Ивайло Димитров си отбеляза нелеп автогол, а Емил Митов изравни в 25-ата минута.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 3:3. След подновяването на играта отново Сбогом Гринго започна първи да напада, но и първи да изпуска. А Комитов само това и чакаше. Атомната мравка вкара за 4:3 в 29-ата минута, а това сякаш отчая „гринговците“. Последваха минутите на „роботите“, които решиха мача с попадения на Джоманов (2), Комитов, Димитров, Червеняков. А по същото време „амигосите“ продължаваха да трошат гредите, както и да бъдат спирани от вратаря Стайков. Все пак капитанът Симеон Димитров реализира едно попадение за тима, но твърде късно. Крайното 10:4 оформи Шуклев секунди преди края. Така Волтрон остава в битката за челото. А Сбогом Гринго ще трепери до края за място в първата шестица на SPL1.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – Сбогом Гринго

TITANITE шокираха Siven

Siven и TITANITE OLD STARS се изправиха в битка за трите точки в мач от 22-я кръг на SPL1. Фаворитът Siven търсеше задължителните три точки, които да го изпратят в борбата за място в първата шестица. TITANITE пък търсеха втората си победа от началото на сезона. Мачът стартира добра за гостите, които поведоха още в 3-ата минута чрез Брендо Иванов. Постепенно „белите лисици“ се окопитиха и започнаха да атакуват повече. Те успяха да изравнят до края на полувремето чрез Радослав Манолов. След почивката обаче дойдоха минутите на „небесно-сините“.

Петър Григоров вкара два гола, а Брендо Иванов добави един, за да може резултатът да стане 4:1 в тяхна полза. Siven се хвърли на щурм след шока и бързо успя да върне един от головете чрез Емил Бенев. Тимът продължи с масираните си атаки, но така и не стигаше до успех. Чак в продължението на мача Илиан Стефанов си реализира автогол, но време за повече нямаше. Така TITANITE OLD STARS поднесоха сензацията на кръга, като победиха с 4:3. Това е втори успех за тима, докато разочарованието остана за Siven.

Статистика след Siven – TITANITE OLD STARS

Торнадо опустоши София

ФК София се изправи срещу ФК Торнадо 2013 със самочувствие от добрите си игри и положителните резултата напоследък. И това даде резултат след като лидерът на тима Здравко Росенов откри за столичани още във втората минута. Торнадо обаче нямаше да се даде лесно. Тимът гонеше целта си – а именно победата, която да ги изстреля все по-нагоре в класирането. Голямата звезда на тима Атанас Иванов изравни в 5-ата минута. До края на почивката „тайфуните“ продължиха със силната си игра и отново Иванов, както и Гафилов направиха 3:1. След подновяването на играта Торнадо отново диктуваше събитията на терена. Атанас Иванов направи 4:1 в 26-ата минута.

Но Росенов върна интригата малко след това. Последваха внимателни действия от страна и на двата тима. Времето напредваше, а ФК София трябваше да се опита да натисне, ако искаше да открадне нещо от мача. И така и стана, но вместо голове във вратата на Торнадо, такива паднаха в другата. Гафилов, Иванов и Скоболев фиксираха крайното 7:2 за ФК Торнадо 2013. ФК София направи силно представяне и ако продължава с тези игри останалите отбори ще имат доста проблеми. ФК Торнадо пък взима важни три точки.

Статистика след ФК София – ФК Торнадо 2013

Бай Тошо взе успех по навик

ФК Бай Тошо прие Fransizkup в мач от SPL1. Срещата стартира с надмощия на „комунистите“ и Симеон Цанов откри. Но малко след това лидерът на „сините“ Григор Петков обърна резултата. Той избухна с две попадения. „Тошовци“ реагираха като ужилени и набързо взеха отново аванс, но този път по-сериозен. Още до почивката се разписаха Арабаджиев и Петров на два пъти, както и Кръстев и Фусков.

През второто полувреме ситуацията не се промени особено и Арабаджиев оформи своя хеттрик. Все пак Fransizkup не се предаде. Петков и вратаря Иванов реализира две попадения за „сините“. Но Бай Тошо нямаше намерение да спира. До края „комунистите“ реализираха още 4 попадения на сметката си. Те бяха дело на Петров, Цанов, Арабаджиев и Василев. Така Бай Тошо взе важни три точки, а Fransizkup ще чака по-добри дни.