spl1 обзор21

ОБЗОР 21 Кръг

Бай Тошо разпиля „амигосите“

ФК Бай Тошо и Сбогом Гринго бе един от най-очакваните сблъсъци в 21-я кръг от SPL1. Прогнозите за равностоен мач предвид силните напоследък изяви на „амигосите“ обаче бяха разбити на пух и прах от „комунистите“. На всичкото отгоре за Тошо липсваха част от титулярите – Цветан Кръстев и Симеон Цанов. Още в първите минути „червените“ взеха превес над съперника, който буквално не знаеше къде се намира. Мартин Петров даде аванс от 2:0 за тима си още до петата минута след мощни тупалки. В 7-ата минута Радован Събев намали резултата за Сбогом Гринго. Вместо това да подейства като допинг за тима обаче Тошо натисна още повече. И Мартин Петров продължи да бележи.

Той вкара още 3 попадения до почивката, с което резултата набъбна на 5:1. След почивката връщане назад за Сбогом Гринго нямаше и тимът трябваше да измисли нещо в атака. Но головете продължава да падат в тяхната вратар. Даниел Васев, Дейвид Арабаджиев и Борислав Фусков нанизаха по 1, за да стане резултата 8:1. Събев все пак вкара още един почетен гол за „амигосите“ в 39-ата минута. Но до края Фусков наниза още две попадения, а последният гол за Тошо отново бе дело на Мартин Петров. Така Бай Тошо разгроми Сбогом Гринго с 11:2 и се качи на първо място в класирането на SPL1. „Амигосите“ остават на шеста позиция с 28.

Статистика след Сбогом Гринго – ФК Бай Тошо

Столичани взривиха „роботите“

ФК Волтрон 2016 и ФК София застанаха лице в лице битка за трите точки в 21-я кръг на SPL1. Мачът бе непредвидим, тъй като в състава на „роботите“ се наблюдаваше лек спад, докато в този на София доста израстване в последните мачове. И все пак „роботите“ си оставаха лек фаворит, заради доста по-предното си класиране. И те откриха резултата в 12-ата минута. Тогава Емо Червеняков имаше късмет и след като топката рикошира в него влезе в мрежата на „столичани“ за 1:0. Здравко Росенов и компания обаче хич не се впечатлиха. Само 4 минути по-късно Александър Парушев възстанови ремито.

Последваха равностойни минути и първата част завърши при този резултата. Дуелът продължи и след началото на второто полувреме. Но на терена лека-полека ФК София взе надмощие. То се материализира в 39-ата минута, когато Бадалов направи 2:1. Попадението сякаш прекърши „роботите“, които бавно почнаха да ръждясват. Междувременно София им заложи още няколко бомби, които избухнаха и направиха съперника на пух и прах. Детонатора натиснаха Бадалов на два пъти и един път Цакманов. Така София взриви Волтрон с 5:1 и се доближи до първата шестица. „Роботите“ пък сдадоха върха в таблицата.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – ФК София

Рецитал на Атанас Иванов срещу Fransizkup

ФК Торнадо 2013 търсеше на всяка цена победата срещу Fransizkup, за да остане в челото на таблицата в SPL1. „Тайфуните“ стартираха много активно в мача и Антон Антонов откри още във втората минута. До края на полувреме сякаш на терена имаше само 1 човек. Неговото име бе Атанас Иванов. Той наниза цели 4 попадения, с което даде комфортна преднина на Торнадо. Към края на полувремето все пак Гроздан Петров се записа на таблото с голмайсторите, давайки леки надежди на „сините“.

През втората част Мирославов реализира още едно попадение за Fransizkup. Но съпротивителните сили на тима бяха до тук. Атанас Иванов вкара между другото още два гола до 35-ата минута, за да реши нещата в полза на отбора си. А до края на мача имаше и време и Александър Скобелев да попадне под светлината прожекторите. Това стана на два пъти в 45-ата и 49-ата минути. Така Торнадо в момента е на трето място, но в много удобна позиция да атакува и върха, тъй като тимът има два мача по-малко. Fransizkup пък остава далеч на 11-о място.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Fransizkup

Пивото с рутинна победа над Титаните

Младо пиво не искаше да помисля за издънки, тъй като се изправи срещу TITANITE OLD STARS В 21-я кръг от SPL1. Воденият от Петър Миланов тим е на гребена на вълната, тъй като в последните мачове громи всичко наред. Отборът на народа – TITANITE OLD STARS обаче също показа добри игри в последните си мачове, но нещо все не им стигаше, за да се поздравят с победата. И така Младо пиво трябваше да трепери цели 22 минути преди да открие резултата. Звездата Илиян Генов направи това. А до почивката падна и втори гол за пивото – дело на Георги Богев. След почивката класата на Младо пиво си оказа влияние и Светослав Михайлов, пак Генов и Васил Василев направиха резултата 5:0. Така Младо пиво вече дишаше по-спокойно.

Но TITANITE не се предадоха без бой. Илиан Стефанов реализира много хубав гол в 40-ата минута. Но малко след това Михайлов добави още две попадения в сметката на пивото. TITANITE зарадваха феновете си с още един точен удар. Той бе на Петър Георгиев в 48-ата минута. Последният щрих пък нанесе Васил Василев в 50-ата минута фиксирайки крайното 8:2. Така Младо пиво взе очакваните 3 точки и се залепи зад Сбогом Гринго. Двата тима имат по 28 точки съответно на 6-о и 7-о място, като е любопитно да разберем кой от тях ще бъде в първата шестица и кой във втората. TITANITE пък доиграват сезона, тъй като трудно ще излязат незавидното си положение в класирането.

Статистика след Младо пиво – TITANITE OLD STARS

Седем бомби за аутистите

(AFC) Autistic Football Club и Bombeta излязоха един срещу друг в любопитен сблъсък на Царско село. Срещата стартира с гол от съблекалнята за „бомбите“. Негов автор стана Виктор Илиев. AFC обаче успя да отговори подобаващо. Петър Иванов изравни в 12-ата минута. Двата тима вървяха равностойно на терена. Но това бе до 17-ата минута. Тогава Благой Александров изведе тима си напред. А три минути по-късно Илиев направи и 3:1. При този резултата завърши и първото полувреме. През втората част аутистите бяха коригирали някои неща в играта си и това даде резултат. До 29-ата минута резултатът стана рязко 3:3.

А герои за AFC бяха отново Петър Иванов и Здравко Димитров. След това двата тима заиграха внимателно и гледаха да не правят грешки в защита. Но аутистите първи допуснаха такава в 39-ата минута. Тогава Илиев вкара третото си попадение в срещата. А до 45-ата минута той наниза и още два гола, с което реши нещата. Все пак аутистите не се предадоха и Ивайло Иванов върна едно попадение, но само за да може Кристиян Георгиев да оформи крайното 7:4 в полза на Bombeta. Така тимът продължава да се държи близо до челните места. За AFC пък все още остава шансът за Топ 6.