spl1 обзор20

ОБЗОР 20 Кръг

„Поетите“ разгромиха пивото

Вазов се изправи срещу Младо Пиво в мач от програтмата на SPL! Двубоят започна с гол на Крум Крумов още в 7 минута, с който „поетите“ взеха преднина в резултата. Играта на Вазов спореше и логично те удвоиха резултата в 20 минута с попадение на Андасаров. Така първата част завърши при резултат 2:0.

След почивката домакините отново бяха по-креативния състав и с голове на Хаджиев, два на Андасаров и един на Кръстев резултатът набъбна до 6:0. Пивото върнаха един гол в 45 минута чрез Павлов, но за друго силите на тима не стигнаха. Точката в мача сложи отново Андасаров в 50 минута гарантирайки трите точки за тима си.

Статистика след АФК Вазов – Младо пиво

Торнадо отвя шапките на „амигосите“

Шестият срещу третият във временното класиране се изправяха един срещу друг. Гостите от Торнадо бързо взеха аванс от два гола с попадения на Кьосев и Иванов. Сбогом Гринго намали в 13 минута, а изненадващ голмайстор стана Пенев. „Тайфуните“ раздразнени от дързостта на противника си веднага нанизаха нови два гола дело на Иванов.

Така двата тима се оттеглиха на почивка. След като играта бе подновена отново „Амигосите“ върнаха един гол чрез Денчев. Последвалата реакция обаче хич не се хареса на зелените – Кьосев, Иванов, Скобелев и Нинов докараха резултата до разгромното 12:2. Така „тайфуните“ продължават да са фаворит за спечелването на титлата, а Гринго остава на шестата позиция.

Статистика след Сбогом Гринго – Торнадо 2013

„Бомбите“ отново на правия път

Мачът между Bombeta и ФК София започна с гол в 13 минута на Антовq давайки преднина за столичани. Бомбите обаче бързо обърнаха развоя на мача в тяхна полза с две попадения на Илиев. Софиянци се славят с непримиримостта си и в 23 минута Цакманов отново изравни резултата. Така и завърши първата част. През второто полувреме бомбите се разиграха и с попадения на Милков, Александров и Георгиев отново дръпнаха в резултата.

София намали в 39 минута чрез Бешеков. Домакините обаче веднага отговориха със гол на Милков. Така развръзката бе оставена за края на мача. Росенов вкара два гола и намали до 5:6, но времето на софиянци не стигна за нещо повече. Така след истинско зрелище тимът на Bombeta се поздрави с победата и отново е на прав път към върха .

Статистика след Bombeta – ФК София

Свети Кико измъкна „роботите“ срещу „белите лисици“

„Роботите“ се изправяха срещу „белите лисици“ в мач от SPL1. Гостите от Siven откриха резултата още във втората минута след автогол на Цветков. Волтрон трудно изнасяше топката, но това се промени след влизането в игра на топ трансфера на тима Кико Джоманов, който за две минути вкара две попадения обръщайки резултата в полза на „роботите“. Така при този резултата завърши първата част. След почивката домакините реализираха и още едно попадение. Автор бе атомната мравка Иван Комитов правейки резултата 3:1.

Siven се стегнаха и под ръководството на капитана Узунов след хубава атака Димитров намали за 2:3. До самия край изхода на мача не бе ясен, когато отново на сцената излезна Джоманов забивайки своя хеттрик в 49 минута и пращайки победата в ръцете на Волтрон. „Роботите“ продължават да са лидер в класирането, но с повече мачове от основните им претенденти за титлата. „Белите лисици“ пък изостанаха в битката за шестото място, но всички са уверени, че тима има сили да се пребори за мястото даващо право на плейофи във горната част на таблицата.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – Siven

Шеметен обрат за „сините“

Двубоят между TITANITE OLD STARS и Fransizkup започна с доминация на „небесно-сините“ като тимът успя да наниже три гола за 15 минути. Попаденията бяха дело на Йорданов и две на Петър Григоров. Гостите бяха слисани, но все пак Витков намали в 17 минута. В 21 пък отново Титаните реализираха за 4:1 с гол на Емо Стефанов. Така първата част завърши при резултат 4:1.

След почивката тимът на Титаните остана по-пасивен на терена и техният съперник взе изцяло инициативата. Мега стрелеца на Fransizkup Григор Петков наниза 4 попадения ,а Кайнаров и Витков добавиха по още едно за фамозния обрат в мача. Така TITANITE OLD STARS бяха много близо до победата, но отново някак си тя им се изплъзна, а Fransizkup навлиза във все по-върхова форма.