spl1 обзор19

ОБЗОР 19 кръг

Пивото гръмна чиповете на „роботите“

След гръмкия успех над Бай Тошо, тимът на Младо пиво се готвеше за битка с временния лидер в класирането ФК Волтрон 2016. Двубоят между двата тима започна с леко превъзходство на „роботите“ и те успяха да открият резултата още в 3 минута с гол на фурията в атака Иван Комитов. Младо пиво обаче веднага вдигна оборотите и натика съперника си в собственото им наказателно поле. До края на полувремето доминацията на Пивото даде резултат и голово изражение като Михайлов и Василев с по две попадения пратиха в нокдаун тима на Волтрон.

Полувремето завърши с резултат 4:1. През втората част наказателната акция на Младо пиво продължи, а с попадения се отчетоха Генов и Пашов. След като натрупаха солидна преднина домакините намалиха темпото, от което се възползва техния съперник. Комитов с едно попадение и Митко Митев с две намалиха за 6:4, но за повече сякаш не стигнаха силите на уморените „роботи“. Така пивото взе втори пореден скалп на лидер в таблицата и се превръща в заплаха за всички в турнира.

Статистика след Младо Пиво – ФК Волтрон 2016

„Комунистите“ обезвредиха „бомбите“

Бай Тошо се изправи срещу Bombeta в едно от дербитата на кръга. Мачът започна с тотална доминация на „комунистите“, които за 18 минути нанизаха 4 безответни гола във вратата на „бомбите“. Реализатори на попаденията бяха лошото момче Дейвид Арабаджиев с два гола, а с по един се отчетоха Петров и Фусков. При този резултат завърши и първото полувреме.След подновяването на играта тошовци продължиха с добрата игра и вкараха още два гола чрез Кръстев и Василев. Шокираните бомби успяха да намалят в 40 минута с гол на Давидов, но устремът им веднага бе убит с допускането на ново попадение в тяхната врата.

Кръстев отново се разписа давайки сериозна заявка за голмайстор на годината. Bombeta върнаха и още един гол отново чрез Давидов в 45 минута. „Комунистите“ обаче не останаха длъжни и Петров и Арабаджиев нанизаха нови два гола. До края „бомбите“ бяха по-активни и върнаха още две попадения, които бяха дело на Гогов. Така Бай Тошо отново е във вихъра си и взе важна победа, докато спада във формата и контузиите в състава на Bombeta продължават да тормозят иначе доста опитният и сериозен отбор воден от Данчо Стоилков.

Статистика след АФК Бай Тошо – Bombeta

Поема и за аутистите

Двубоят между (AFC) Autistic football club и АФК Вазов започна със сериозна доминация на поетите, които през първата част развинтиха своя съперник. Голеадата откри Трендафилов още в самото начало на двубоя. Тодоров, Кръстев, Крумов, Мишонов и отново Кръстев набързо направиха преднината на Вазов 6 гола. Аутистите успяха да се доберат до попадение в 15 минута дело на Нинов, но веднага последва отговор от Кръстев. (AFC) Autistic football club върнаха и още един гол до края на първата част като отново Нинов бе на точното място.

Така завърши и първата част. След подновяването на играта по подобие на първата част се изсипа цяла камара голове върху аутистите. Тодоров, Андасаров и Кръстев направиха отново внушителна преднината на тима си. До края имаше време за още два гола които бяха на сметката на Аутистите, а отново голмайстор бе единствения светъл лъч в мача за тима воден от Иван Милев, а именно Павел Нинов. Така Вазов грабна победата и продължава да е сред лидерите в таблицата, а кризата при аутистите става все по-сериозна.

Статистика след (AFC) Autistic football club – АФК Вазов

Столицата посрещна Бай Тошо с почести

Силният тим на ФК София прие разколебания след първата си загуба в редовния сезон тим на Бай Тошо в директен сблъсък за трите точки. Срещата започна с гол във вратата на столичани, а виновник за това бе плевенското дете чудо Дейвид Арабаджиев. Софиянци веднага отговориха с гол на капитана си Росенов. Така след изравняването мача се кротна чак до 22 минута, когато „комунистите“ отново излезнаха едни гърди напред след гол на Боби Фусков. Така завърши първата част. През втората София започна в техен стил с бърз гол на Шелбая изравнявайки за 2:2. Бай Тошо си припомни миналия си мач и веднага се вдигна на щурм.

Кръстев на три пъти, Фусков на два, Арабаджиев и Васев тотално превзеха вратата на противника правейки резултата 9:2. Нокаутираните столичани все пак отговориха с още един гол на Шелбая. Последният щрих на мача бе сложен отново от комунистите с гол на Кръстев, който уверено върви към приза за голмайстор на сезона. Така Бай Тошо отново са в коловоза на победите, а София стъпи на криво след добри игри.

Статистика след ФК София – ФК Бай Тошо

Синия лавина затрупа „лисиците“

Интересно съперничество бе двубоят между тимовете на Siven и Fransizkup, които се изправяха в битка за средата на таблицата. „Сините“ откриха във втората минута с гол на Мирославов. „Белите лисици“ обаче отговориха подобаващо обръщайки резултата в тяха полза. Голмайстори станаха Спасов и Христов. Fransizkup не се поддаде на хаотични действия и Мирославов се отчете с нови два гола, а Стоянов добави още един давайки преднина на полувремето за своя тим. През втората част отново „сините“ тръгнаха по добре с нов гол на Стоянов.

Siven върнаха едно попадение чрез Христов, то бе бързо заличено от правещия шеметен мач Мирославов. Домакините намалиха чрез Димитров и отново Мирославов веднага отговори. В 45 минута Илиев от Siven направи 7:5, а само минута по-късно таранът на гостите Григор Петков отново заличи този гол. Последната дума в мача имаха „белите лисици“ с гол на Христов, но това не им помогна и те загубиха с 8:6. Така Fransizkup грабна важна победа и спря устрема към челото на съперника си.

Статистика след Siven – Fransizkup

Торнадо отнесе смелите титани

Симпатичният на цялата футболна общност наречена SPL тим на TITANITE OLD STARS посрещна борещят се за титлата тим на Торнадо 2013. Изненадващо домакините поведоха с гол на Емо Стефанов още във втората минута. Попадението шокира тима на Торнадо, но постепенно те си върнаха инициативата в мача и до края на полувремето след голове на Иванов, Антонов и Нейков, тимът на Торнадо обърна резултата с огромна разлика.

През втората част канонадата от попадения продължи като Скобелев, капитанът Арсов, Антонов, Мартин Арсов направиха резултата разгромен – 13:1. TITANITE OLD STARS все пак стигнаха до още едно попадение, което зарадва всички фенове на тима. То бе на младата надежда на тима Михайл Стратиев от дузпа. Така Торнадо взе лесна победа, а Титаните отново не успяха да покажат зъби и да измъкнат нещо от мача.