spl1 обзор18

ОБЗОР 18 Кръг

Пивото нанесе първа загуба на „комунистите“

АФК Бай Тошо и Младо пиво започнаха динамично мача, но „черните“ бяха по-нахъсаният тим и нормално Михайлов откри в тяхна полза. „Комунистите“ се опитаха да изравнят играта, но атаките на тима не споряха, а грешките зачестяваха. Така към края на полувремето Пашов и Генов направиха 3:0. След почивката „комунистите“ намалиха с попадение на Арабаджиев, но почти веднага Генов отново попари „червените“.

Бай Тошо се настърви и окупира наказателното поле на съперника. Цанов вкара за 2:4. Пивото използваше пространствата оставени от съперника и при контраатака Богев направи 2:5. За „червените“ остана време само за още едно почетно попадение на Кръстев в 49 минута. Така Бай Тошо понесе първа шампионатна загуба, а Младо Пиво доказа, че не са за подценяване.

Статистика след АФК Бай Тошо – Младо Пиво

Бомбите смачкаха „амигосите“

Сбогом Гринго се изправи срещу силния тим на Bombeta в мач от SPL1. „Бомбите“ започнаха мача великолепно и с доста хъс като не оставяха шансове на своя противник и логично през първата част тима на Данчо Стоилков вкара три попадения без ответен отговор. Головете бяха на една от звездите на тима Цветелин Цветанов –Мукаси.

През втората част „амигосите“ успяха да намалят чрез Събев, но това само раздразни „бомбите“. До края на мача Цветанов на два пъти Димитров, Давидов и Александров направиха успеха на Bombeta категоричен. „Бомбите“ се връщат във форма, а гринговците отново показват колебания в представянето си.

Статистика след Сбогом Гринго – Bombeta

Вихрушка завъртя „белите лисици“

Siven и Торнадо се изправиха един срещу друг в битка за точките. Мачът започна вихрено за „тайфуните“, които през първата част тотално доминираха над своя съперник. Иванов откри головата сметка на тима още в 7 минута, след него Нейчев добави две попадения, а Мартин Арсов с нови два гола закова резултат за първата част 5:0. През второто полувреме „белите лисици“ се посъбудиха и натиснаха съперника си като резултатите не закъсняха. Николов, Димитров и Манолов намалиха до два гола разлика в полза на Торнадо.

Точно, когато тимът на Siven бе във вихъра си Наско Иванов от Торнадо охлади страстите с нов гол в 40 минута. „Белите лисици“ не се отказваха и Николов отново се разписа във вратата на „тайфуните“. До края остана време само за още един гол, той отново бе на сметката на Торнадо, а голмайстор Наско Иванов. Така Торнадо взима поредна победа, докато „белите лисици“ показаха отново, че са стабилен и израстващ тим.

Статистика след Siven – ФК Торнадо 2013

В труден мач Аутистите измъкнаха точките от Титаните

TITANITE OLD STARS продължаваха великолепните си изяви на терена въпреки загубите и изпуснатите точки и бе време да се изправят срещу друг амбициозен състав – тима на (AFC) Autistic Football Club. Мачът започна по вкуса на аутистите и още във втората минута Стойчев откри в тяхна полза. Титаните не се дадоха, въпреки ранния гол и изпуснаха куп ситуации пред противниковата врата. Все пак по-хитрият състав се оказа този на Аутистите и в 25 минута те удвоиха преднината си чрез Герджиков.

През втората част, по подобие на първата, гостите вкараха ранен гол дело на Иванов и направиха преднината си солидна. TITANITE OLD STARS нямаше какво да губят и се впуснаха в атаки и тактиката им донесе успех. Таранът на тима Станислав Стратиев – Сисо върна един гол в 40 минута. „Сините“ имаха устрем, но забравиха за защитата си и Монев ги наказа в 42 минута слагайки точката в двубоя и донасяйки трите точки за Аутистите.

Статистика след TITANITE OLD STARS – (AFC) Autistic Football Club

Трансферна бомба донесе точките на „роботите“

Два от тимовете борещи се за титлата в SPL1 Вазов и Волтрон се изправяха в директен сблъсък. „Сините“ първи имаха думата в мача като Андасаров откри още в 10 минута. „Роботите“ веднага реагираха и с помощта на новото си гръмко попълнение Кико Джоманов поведоха с 3:1 в рамките на 23 минути. „Поетите“ не успяха да отговорят и полувремето дойде при този резултат. След подновяването на играта Вазов намалиха с гол на Йонев.

Волтронци обаче играеха стабилно и Христов направи 4:2 в 35 минута. До края имаше време само за още един гол и той бе на сметката на Вазов в последната минута, а негов автор бе отново Андасаров. Така Волтрон взима поредни три точки и за момента е на върха в таблицата, но с доста повече мачове от преследвачите си. Вазов губят втори важен мач и определено не остават доволни от себе си.

Статистика след АФК Вазов – АФК Волтрон

„Амигосите“ убодоха Fransizkup

Fransizkup се изправи срещу тима на Сбогом Гринго като се очакваше оспорван двубой. През първата част на терена властваше битката и по-малко голови опасностите. Все пак гол падна той бе на сметката на Гринговците с автор Димитров. Така след първата част „зелените“ имаха минимална преднина.

След подновяването на играта Гринговците влезнаха по-здраво в двубоя и головете заваляха Георгиев и Събев направиха 3:0. Fransizkup успя да намали след като Димитров си отбеляза автогол, но това не помогна на тима да стъпи на краката си и да преобърне нещата в мача. Вместо това „амигосите“ довършиха започнатото и с голове на Денчев и Събев подпечатаха трите си точки в мача.