spl1 обзор17

ОБЗОР 17 КРЪГ

„Комунистите“ надхитриха „поетите“

ФК Бай Тошо търсеше начин да продължи серията си началото на сезона. Тимът продължаваше да е непобеден в SPL1. Но сега срещу него се изправи тимът на АФК Вазов. Именно „поетите“ са един от трите отбора, които успяха да откраднат точки на „комунистите“. Дербито от 17-я кръг в SPL1 стартира с териториално надмощия на „поетите“. Но за тяхно съжаление, те не успяха да го материализират. Вместо това Боби Фусков откри за ФК Бай Тошо в 11-ата минута. АФК Вазов продължи да държи повече топката и да създава положения, но пропуските направиха Андасаров и Тодоров. Пет минути преди почивката, противно на логиката резултатът стана 2:0, а голмайстор на Дейвид Арабаджиев. Така завърши и първата част. В началото на второто полувреме Андриян Кръстев върна един от головете за „поетите“.

Въпреки очаквания, че този гол може да смути „комунистите“, те отново показаха, че не се впечатляват лесно. И Фусков реализира второто си попадение в срещата, правейки резултата 3:1. Вазов опита да натисне, но в това не бе техният ден. Атаките на тима бяха или спирани в зародиш или завършвани с неточни удари. Все пак Крис Йонев върна интригата, намалявайки на 2:3. Вазов натисна. Но хитрината на Бай Тошо властваше. И Даниел Васев се отскубна от защитата в синьо три минути преди края и узакони победата на „комунистите“ с 4:2. Успехът прави ФК Бай Тошо основен фаворит за титлата. Все пак има още доста мачове до края. АФК Вазов игра по-силно, но не успя да материализира превъзходството си. Определено „поетите“ ще трябва да поработят върху ефективността си, за да не се окаже, че накрая трябва да гонят дивото.

Статистика след ФК Бай Тошо – АФК Вазов

Робот обезвреди „бомбите“

Вторият мач за сезона между Волтрон и Bombeta беше гвоздеят в програмата в съботния ден. Отборите са близко в класирането, като имат шансове за титлата в SPL1. В селекциите на двата тима не се наблюдаваха сериозни кадрови липси и мача предвещаваше да бъде зрелище. Двубоят започна равностойно, с по 1 чисто положение и пред двете врати, но с течение на времето „бомбите“ натиснаха и притежаваха повече топката. При една контраатака, Волтрон изненада защитата на тима и Емил Червеняков реализира за 1:0. Отборът, воден от Данчо Стоилков, продължи да властва на терена и при грешка в изнасянето на топката в зеления вал, Ради Милков бе най-съобразителен и разстреля стража на Волтрон от дистанция.

През втората част играта не се промени, като бързите контри на „роботите“ доведоха до 3 безответни гола и резултата набъбна до 4:1. Точни бяха Червеняков, Василев и Христов. Играта на Волтрон бе преобразена изцяло в сравнение с първия двубой между двата тима, който завърши 8:0 за Bombeta. Въпреки победата на „роботите“, „бомбите“ са все още в играта, тъй като имат 3 отложени мача. Все пак сме длъжни да отбележим, че има известен спад във формата на тима, което може да се промени още тази неделя, когато срещат Сбогом Гринго.

Статистика след ФК Волтрон 2016 – Bombeta

Младо пиво преобърна София

Отборите на Младо пиво и ФК София се изправиха един срещу друг в доста любопитен двубои помежду им. Първият двубой помежду им бе завършил 2:2, а това бе допълнителен повод феновете да очакват страхотен сблъсък. И така и стана. „Столичани“ първи нанесоха удар в мача – и то какъв! Атанас Бадалов избухна с две попадение от съблекалнята. Той реализира в 2-ата и 2-ата минути. Това меко казано шокира „пивото“, които трудно успяваха да намерят играта си в началните минути. ФК София имаше шансове и да увеличи преднината си, но за тяхно съжаление това не се случи. Постепенно Петър Миланов и компания видяха, че дяволът не е толкова черен и изравниха играта. При една хубава атака в 15-ата минута звездата Васил Василев намали за 1:2. Попадение не стресна ФК София и те продължиха да нападат. Но в същото време това правеха и Младо пиво. Положенията пред двете врати обаче не се превръщаха в голове, заради чудесните намеси вратарите Иван Рударски и Тони Йорданов.

Така завърши и първото полувреме. Началото на втората част не бе по-различно от преди почивката. Играта бе много равностойна. С течения на времето Младо пиво започна да натиска повече своя съперник, който се прибра да брани крехката си преднина. И при един корнер, тимът нямаше никакъв късмет. Георги Манолов се опита да избие топката, но вместо тя да отиде в ъглов удар или тъч, тя влетя в мрежата на Йорданов за 2:2. Попадение много разочарова „столичани“. Объркването в играта им се оказа пагубно. В последните минути Васил Василев донесе така важния успех за Младо пиво с две попадение за 4:2. Така тимът на Петър Миланов вече е девети в класирането, като изпревари именно „столичани“. Все пак Здравко Росенов и компания имат мач по-малко.

Статистика след Младо пиво – ФК София

Три от три за „амигосите“

Сбогом Гринго се изправи срещу (AFC) Autistic Football Club с огромно самочувствие и надежди. „Амигосите“ бяха постигнали две поредни победи и желаеха да направят нещо, което не им се бе отдавало от началото на сезона до момента – да направи три от три. AFC пък търсеше излизане от кризата след като в миналия кръг тимът загуби от Волтрон след водеше в резултата. Това се случи и в този двубой. Ивайло Иванов – Гоблина откри резултата след като прониза вратаря Пенев с кинжален удар от лявото крило. Това обаче само отприщи гнева на Сбогом Гринго. И нападателното трио Събев-Денчев-Цветанов просто се развихри.

Само до почивката резултатът бе 7:1 за „амигосите“. Стоян Денчев – Стуци избухна с 4 гола, Камен Цветанов добави две, а Радован Събев – 1. Трябва да се отбележи, че „аутистите“ имаха своите шансове за попадения, но пропуски направиха Монев, Милев и Петър Иванов. През второто полувреме „амигосите“ намалиха темпото. И Монев се възползва успявайки да върне още 1 гол за тима си. Но до края аутистите не успяха да се реализират повече попадения. Крайното 10:2 за Сбогом Гринго оформиха Стефан Крекманов – Стефики с две попадения, а Събев реализира още едно. Така Сбогом Гринго продължава да лети високо, докато кризата при AFC се задълбочава.