spl1 обзор16

ОБЗОР 16 кръг

„Белите лисици“ с пореден успех

Siven и (AFC) Autistic football club трябваше да определят кой ще вземе точките в директен двубой помежду си. Мачът започна с гол на Николов от Siven, но неговата радост бе кратка, защото Иванов от аутистите изравни само три минути по-късно. „Белите лисици“ отново поведоха в 20 минута с гол на Христов и по подобие на първата размяна на голове, те бързо допуснаха попадението да бъде върнато. Точен за гостите бе Начев. Все пак Siven стигна до гол преднина на почивката с точен удар на Христов.

След почивката Siven получи шанса да изпълни пряк свободен удар, който бе изпълнен прецизно от Бенев и тима взе два гола аванс. Гостите обаче не се отказваха и Иванов отново намали, но само две минути след това Николов възстанови преднината на лисиците на два гола бележейки хубав гол. В 40 минута аутистите вкараха чрез Нинов, но сякаш силите им за нещо повече бяха се изчерпали което даде възможност на съперника им да ги довърши с голове на Манолов и Спасов. Така Siven взима поредна победа, а аутистите отново не успяха да грабнат точки.

Статистика след Siven – (AFC) Autistic football club

Зрелищен хикс между София и Fransizkup

Fransizkup се изправи срещу ФК София в спор за трите точки. Домакините откриха още в седмата минута с гол на Кирилов, а същият направи 2:0 само две минути по-късно. Гостите от София се стегнаха и набързо върнаха головете и излязоха напред в резултата след голове на Антов и Росенов. Fransizkup веднага взе мерки и отново обърна резултата в своя полза с голове на Петков и отново Кирилов. Така първата част завърши при резултат 4:3.

След почивката столичани отново натиснаха и с два гола на Росенов и един на Бадалов завъртяха мача пак в своя полза – този път с два гола преднина. До края нямаше много време, но настойчивият тим на домакините успя да заличи пасива си от две попадения с два гола на Кирилов. Така двата тима поделиха точките в мача след луди обръщалки и много драма.

Статистика след Fransizkup – ФК София

„Амигосите“ попиляха Пивото

Малдо пиво прие Сбогом Гринго в мач от програмата на SPL1. Двубоят започна с доминация за „амигосите“, но трябва да отбележим, че и звездата на Младо Пиво Васко Василев липсваше в двубоя. Така в 12 минута Стефан Крекманов заби страхотен гол от воле откривайки резултата в полза на Сбогом Гринго. Въпреки превъзходството на „зелените“ други голове не паднаха през първата част.

След почивката „амигосите“ натиснаха още по-сериозно. Крекманов избухна със страхотно попадение от пряк свободен удар, а малко след нова бомба оформи хеттрика му. Стоян Денчев – Стуц и трансферната бомба Роро Попов, присъединил се към тима от разпадналия се ФК Шипка, нанизаха по два гола. Младо пиво не успя да противодейства и мачът завърши с разгромното 7:0 за гринговците, които продължават да израстват.

Статистика след Младо Пиво – Сбогом Гринго

Титаните изпуснаха „роботите“ в драматичен мач

Волтрон посрещна TITANITE OLD STARS в напрегнат двубой от SPL1. Мачът започна равностойно като и двата тима играеха с хъс за победата. В 17 минута Найденов от Титаните откри резултата след хубава атака. Домакините веднага отговориха на предизвикателството с две попадения на българския Гатузо Митко Митев. Така на почивката „роботите“ водеха с 2:1. След подновяването на играта отново Митев бе на точното място, за да отбележи третия си гол в мача. TITANITE OLD STARS нямаше какво да губят и се хвърлиха в атака. Маринов намали в 37 минута. След гола обаче „сините“ не можаха да задържат устрема си и позволиха на съперника да отбележи нов гол дело на атомната мравка Иван Комитов.

Водените от Нели Георгиева титани обаче не се предаваха и в 40 минута Станислав Стратиев – Сисо намали за 3:4 и направи последните минути на двубоя много пикантни. Атаките на титаните не спираха и само късметът и канските мъки на вратаря Стайков да опази вратата си пратиха трите точки към актива на роботите. TITANITE OLD STARS изнесоха страхотно шоу, но отново късметът не бе на тяхна страна.