spl1 обзор13

ОБЗОР 13 Кръг

„Зелена“ Коледа! Волтрон с нов голям успех

В дербито на фаталния 13-ти кръг в SPL1 се срещнаха 2-рия срещу 5-ия в класирането, а именно Волтрон и Вазов! Мачът започна без сериозни опасности, като по дейният тим на терена бе този на „сините“. Стайков отрази на два пъти далечни удари, а веднъж и гредата го спаси. „Супергероите“ разчитаха на контраатаки, като при една такава Комитов наниза за 1:0. В 16-та минута след грешката в отбраната на Волтрон , Александър Тодоров се възползва и изравни резултата. До края на полувремето отново две бързи контри на ФК Волтрон 2016 дадоха резултат. Атомната мравка Комитов отбеляза и двата гола, в 21-ва и 22-ра минута.

След почивката играта не се промени, мачът бе на добро темпо и приятен за окото. В 36-та минута Стайков си отбеляза автогол, след центриране от тъч на Мишонов, и върна интригата в двубоя. Два гола на Митко Митев от дистанция и още един на Комитов , обаче доведе до съществена разлика в резултата – 6 на 2 за „супергероите” ! Вазов не се предаде , като мотора на отбора Дейвид Василев взе нещата в свои ръце и с два красиви удара от разстояние направи 6:4! За повече обаче нямаше време и така разликата в класирането между двата тима е 1 точка! В SPL 1 първите 5 отбора са в рамките на само 6 точки , като борбата до края на сезона ще е безмилостна.

Статистика след ФК Волтрон 2016  – АФК Вазов

„Комунистите“ ще зимуват непобедени

Един от лидерите в таблица, тимът на Бай Тошо посрещна младия и амбициозен отбор на Младо Пиво в двубой от програмата на SPL1. Мачът започна по доста неприятен начин за „комунистите“, които си отбелязаха автогол още в 4 минута, грешник бе гръбнакът на отбора – капитана Влади Василев. „Тошовци“ обаче бързо се окопитиха и изравниха в 7 минута с попадение на пионерчето на тима Васев. Гостите не смятаха да оставят противника си и натиснаха като в десетата минута Васко Василев реализира за 1:2. Мачът вървеше гол за гол и домакините отново изравниха чрез една от плевенските перли в състава Дейвид Арабаджиев. Младо пиво обаче остана по-активния състав на терена и съумя отново да дръпне в резултата като този път с цели два гола. Голмайстор и на двете попадения бе взривоопасния Павел Павлов. Полувремето почти свършваше, но остана време за още един гол в самия му край, той бе на сметката на „червените“, а голмайстор бе маестрото Цветан Кръстев. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 3:4.

След подновяването на играта „комунистите“ излязоха с нагласата за обрат в мача. Той започна отново с попадение на Кръстев, който изравни за 4:4. След това попадение последва канонада от голове в противниковата врата. Триото Арабаджиев, Кръстев, Васев не остави шанс на съперника и обърна резултата до 10:4 в своя полза. Гостите не намираха решение за атаките на противника и нямаше какво да направят за да противодействат. Все пак младите играчи на пивото отбелязаха още едно попадение в самия край на двубоя – то бе дело на Василев, който направи страхотен мач, но за жалост, неговият тим не успя да вземе нещо от двубоя. Така Младо Пиво ще зимува в долната част на таблицата, докато Бай Тошо остава единствения непобеден тим в SPL1 през първия полусезон и ще прекара ваканцията на трето място във временното класиране.

Статистика след ФК Бай Тошо – Младо Пиво

Торнадото се завърна с нова гръмка победа

След първата си загуба в лигата тима на Торнадо 2013 бе твърдо решен да забрави горчивината от миналия кръг и да покаже на какво е способен. Пред тях се изправяше един доста корав отбор – тимът на Fransizkup. Двубоят започна добре за гостите като те откриха още във 2 минута с гол на Спасов. „Тайфуните“ веднага взеха мерки и качиха рязко оборотите, което доведе до лавина от попадения във вратата на Fransizkup. Изравнителният гол бе дело на Димитров, а от там насетне сред голмайсторите се записаха с едно или няколко попадения Атанас Иванов, Иван Иванов, Марчев и Гафилов.

Гостите върнаха един гол в края на първата част отново чрез Спасов. Така на почивката Торнадо взе аванс от пет попадения. След подновяването на играта Торнадо бе тимът, който пое цялата инициатива в двубоя. Гафилов вкара нови четири попадения, а Атанас Иванов и Иван Иванов се отчетоха с по още едно. Гостите изпуснаха и дузпа в края на мача след страхотна намеса на вратаря Иван Симеонов. Така Торнадо записа разгромна победа с 14:2 и остава едноличен лидер в класирането. Fransizkup от своя страна остават в долната половина на таблицата.

Статистика след Торнадо 2013 – Fransizkup

„Белите Лисици“ надхитриха и Шипка

Шипка прие Siven в последния кръг от полусезона в спор за точките в доста равностоен двубой. Домакините откриха още във втората минута с гол на Цветков. „Лисиците“ обаче само за 5 минути обърнаха нещата в своя полза Георги и Николай Николови се разписаха за 1:2. Шипките от своя страна върнаха веднага гола чрез Маринов, но само за няколко минути „лисиците“ отново поведоха след кинжален удар на Георги Николов. Мачът бе гол за гол. Милев от Шипка отново изравни за 3:3.До края на първата час оставаха няколко минути, когато Ники Николов отново даде преднина на Siven.

Така при резултата 3:4 завърши първата част. След подновяването на играта, гостите съумяха отново да отбележат чрез Йово Спасов. Но по подобие на първата част домакините веднага намалиха с гол на Маринов. Динамиката на двубоя позволи да паднат още голове. Две бързи попадения на Спасов и Николов дадоха сериозен аванс на „белите лисици“. Така в много драматичен двубой победата остана за Siven с резултата 8:5, което затвърди възходящата форма на тима. Шипка отново показа старание и хъс, но не успя да грабне нищо от двубоя.

Статистика след ФК Шипка – Siven

Шипките разбиха Устрем

Шипка прие Устрем в мач от програмата на SPL1. Двубоят започна шеметно за домакините, които направиха на пух и прах своя съперник през първата част като със сериозен натиск стигнаха до девет попадения. Сред голмайсторите се записаха Попов Данев и Маринов, които отбелязаха по няколко гола за сериозния аванс. Гостите се посъбудиха чак в края на полувремето като отбелязаха гол чрез Пентиев. Така полувремето завърши с резултат 9:1. През втората част Устрем тръгна мощно в атака, а и съперникът им помогна с автогол на Попов. Пентиев отбеляза още един гол давайки надежда на своите за по-добро представяне. Роро Попов обаче охлади страстите на съперника забивайки десетия гол за Шипка.

Устрем съвсем не се бе отказал да търси нещо в мача, въпреки сериозното си изоставане. Пенев намали с гол в 36 минута. Естествено последва мигновен отговор от страна на съперника. Влади Попов наниза в 37 минута. Мачът бе истинско голово шоу с марката SPL. Ангелов намали за 5:11 в 39 минута. Шипка веднага отговори с нов гол на топ реализатора Роро Попов. Така до края остана време само за още два гола на гостите от Усрем. Вангелов и Пентиев бяха техни автори, но за съжаление и това не стигна на борбения състав на Устрем да вземе нещо от двубоя. Шипка пък от своя страна взе първа победа от доста кръгове насам и определено вдигна малко позагубеното си самочувствие.

Статистика след ФК Шипка – ФК Устрем

Пивото не се хареса на „белите лисици“

Siven се изправи срещу Младо Пиво в съботния следобед. Мачът започна добре за домакините, които откриха в 8 минута с гол на Николов. След попадението играта се укроти и станахме свидетели на повече борба от колкото положения пред вратите. Така се стигна до заключителните минути на полувремето, когато Марто Пашов от тима на Младо Пиво избухна с две попадения давайки обрата за своя тим и преднина от гол на почивката.

След паузата Пивото продължи с атакуващ футбол, а Пашов наниза трети гол на сметката си. След него един добави и Павлов. Домакините бяха изпаднали в амок, но все пак Николов успя да отбележи втория си гол в мача. От тук до края гостите властваха на терена, а Василев и Павлов заформиха изразителната победа на Младо Пиво със 7:2.

Статистика след Siven – Младо Пиво

Трудна победа на Аутистите над Титаните

След гръмката победа над Торнадо в миналия кръг, тимът на (AFC) Autistic football club срещаше отбора на феновете TITANITE OLD STARS в мач от програмата на SPL1. Мачът започна равностойно като впечатление правеше липсата на диаманта в отбраната на гостите Нели Георгиева. Все пак нейният тим стигна първи до гол в мача, а негов автор бе Станислав Стратиев. Аутистите се постреснаха от полученото попадение и преминаха в атака, което донесе обрат в резултата с две попадения на Иванов.

Така полувремето завърши 2:1. След почивката гостите бяха много активни ,но сериозни пропуски направиха Стратиев – Сисо, както и Найденов. От неточностите в атаката на съперника си се възползва Нинов, който даде втори гол аванс на Аутистите след прекрасна контраатака. До края домакините успяха да устискат преднината си, въпреки натиска на съперника и резонно се поздравиха с победата. (AFC) Autistic football club се изкачи на шеста позиция и вече гледа сериозно към челото, докато Титаните остават на дъното, но сработката и играта на тима бележи сериозен прогрес.