spl1 обзор10

ОБЗОР 10 Кръг

„Сините“ взеха дербито със „столичани“

Тимът на Fransizkup домакинстваше на коравите ФК София в спор за трите точки. Двубоят започна доста зле за гостите, които от рано изоставаха и то с два гола. Те бяха дело на Кирил Кирилов. Софиянци се опитаха да излязат от шока с попадение на Росенов в 12 минута, но Курилов почти веднага отвърна на удара. Все пак Росенов бе настоятелен и намали за 2:3 на почивката.

След подновяването на играта Кирилов отново и голмайстора на Fransizkup Григор Петков нанизаха нови две попадения. Гостите отговориха с два гола на Александров и един автогол на Божидар Петров от съперника. Резултатът бе изравнен. Така мачът се завърза в последните две минути. Тогава дойде отново ред на Кирилов от Fransizkup да покаже футболния си гении нанизвайки три попадения за 2 минути. Точката в мача сложи Росенов от Фк София оформяйки крайното 8:6.

Статистика след Fransizkup – ФК София

„Бомбите“ спукаха балона на „роботите“

Bombeta посрещнаха високо летящия тим на Волтрон в напрегнат мач от програмата на SPL1. Очакваше се равностоен двубой но това, което се случи на терена бе абсолютно различно. Съперничеството бе равностойно до 13 минута, в която бомбите откриха резултата чрез Христо Димитров. След гола сякаш „роботите“ рухнаха психически, а нервността в действията им доведе до нови попадения във вратата им. Отново Димитров се разписа на два пъти, а Александров добави още едно попадение. Така резултатът на полувремето бе 4:0. След подновяването на играта доминацията на „бомбите“ продължи. Александров наниза още два гола във вратата на слисания съперник.

В състава на Волтрон се появи и раздор като Василев хвърли тениската на тима и напусна игра. Останалите от тима останаха на терена, но караницата между тях продължи, а мениджърът на тима Цветков не успя да укроти положението. „Бомбите“ пък от своя страна не спираха да бележат. Димитров и Милков забиха последните два пирона в ковчега на „роботите“. Така Bombeta грабнаха трите точки разбивайки своя съперник. За Волтрон нещата не са розови, след мача се чу за напускащи играчи, които недоволстват от ръководството на тима, а до къде ще стигне разпада на тима ще разберем съвсем скоро.

Статистика след Bombeta – ФК Волтрон 2016

Вазов пийна бира грабвайки трите точки

АФК Вазов и Младо пиво излизаха в двубой важен и за двата тима. Домакините от Вазов не чакаха дълго преди да открият резултата, а това стана още във втората минута чрез Кръстев. Мачът бе доста борбен и със изравнени сили. Гостите от Младо пиво не оставиха дълго техният съперник да води в резултата и в 10 минута Василев изравни за 1:1. При този резултат завърши и първата част на двубоя. След подновяването на играта Вазов нагъна и натика съперника си в неговото наказателно поле и естествено головете заваляха. Андасаров на три пъти, Кръстев и Тодоров направиха разликата в резултата доста сериозна.

Гостите върнаха един гол чрез голмайстора си Пашов, но отговорът на Вазов бе мигновен с попадение на Кръстев. Двубоят стана доста динамичен и головете не спираха. Василев от пивото намали с още един гол преднината на съперника си. Така времето се изниза и в мача не остана възможност за нищо друго освен за гол на Кръстев, който затвърди преимуществото на Вазов. Краен резултат 8:3. Вазов продължава гонитбата в челото и вече е трети в класирането, докато Младо пиво остава в средата на таблицата.

Статистика след АФК Вазов – Младо Пиво

„Аутистите“ излъгаха Устрем в луд равностоен сблъсък

ФК Устрем се изправи срещу сериозния и амбициозен тим на (Afc) Autistic football club. Двубоят започна добре за гостите и Нинов в третата минута откри резултата. Домакините от Устрем обаче, както винаги не се предадоха, въпреки ранно полученото попадение. При една постепенна атака Пандов направи страхотна задна ножица и изравни резултата. Равенството не се понрави на аутистите и те вдигнаха оборотите, което доведе до поредица от голове. Нинов и Начев направиха резултата на почивката 1:4.

След подновяването на играта ФК Устрем върна един гол чрез Метин Чатак, за да нажежи обстановката. Времето летеше, а домакините се нуждаеха от голове, но шансът не им позволи да постигнат равенството. Вместо това Милев в 48 минута закова гол, който сложи точка на спора. Така аутистите грабнаха победата, а тимът на Устрем отново е с празни ръце, но изпълненията и играта на тима показва възходяща градация, което ще им донесе успехи.

Статистика след ФК Устрем – (Afc) Autistic football club

„Комунистите“ на лов за „бели лисици“

Един от лидерите в класирането, тимът на ФК Бай Тошо прие стабилният тим на Siven в мач от SPL1. „Комунистите“ влизаха в мача след равенство в миналия кръг, докато Siven бе загубил последния си мач. Това бе предпоставка за здрав двубой и много борба. Очакванията се оправдаха, мачът бе с доста единоборства и здрава мъжка игра, но головете липсваха. Това продължи чак до 20 минута, когато „комунистите“ организираха атака по левия фланг на противниковата отбрана. От там на чудесна позиция бе изведен юношата на клуба Васев, който откри резултата. Минималното 1:0 се запази на почивката.

След подновяването на играта, „тошовци“ взеха изцяло инициативата и не позволиха на „белите лисици“ да организират бързите си контраатаки. Головете в полза на домакините не закъсняха. Фусков, Арабаджиев, Кръстев и Цанов направиха резултата разгромен – 6:0. Гостите имаха сили само за почетно попадение дело на Христов в самия край на мача. Така Бай Тошо грабна още един скалп в битката за титлата. За Siven остана разачарованието от загубата, защото не показаха лош футбол, но просто нямаха ден.

Статистика след ФК Бай Тошо – Siven

Toрнадо засмука и Титаните

Лидерът в таблицата ФК Торнадо 2013 посрещна последния TITANITE OLD STARS в един от онези непредсказуеми сблъсъци, в които изненадите не са изключени. Добре подготвеният и организиран тим на Торнадо обаче още от самото начало показа, че няма да допусне изненада. Скобелев, Иванов на няколко пъти, Нейчев и капитанът Арсов нанизаха 6 безответни гола само в рамките на първата част на мача. През второто полувреме доминацията на „тайфуните“ продължи със пълна сила и замах. Захариев и Иванов направиха 8:0. Гостите все пак се разписаха в 33 минута с гол на Маринов, който не стопли играчите, но подлуди събралата се фенска маса около терена.

Почетният гол малко ядоса Торнадо, които вкараха още четири попадения. Виновниците отново бяха обичайните Скобелев, Иванов и Арсов. Така двубоят завърши с разгромното 12:1 в полза на Торнадо, които продължават да са недостижими в класирането. Титаните отново загубиха, но доставиха безкрайно удоволствие на феновете да наблюдават играта им, а очарователната Нели достойно може да се кандидатира за защитник на годината след като спря 50% от атаките на съперника. За съжаление тимът остава на дъното в чакане на нова победа.