spl1 обзор 9

ОБЗОР 9 Кръг

„Самоубийствено“ реми за Бай Тошо и Вазов

В дербито на кръга от SPL1 се изправяха два тима борещи се за първите места тази година, а именно – тимът на ФК Бай Тошо и отборът на АФК Вазов. Двубоят бе много оспорван и изпъстрен с красив футбол, здрави единоборства и красиви изпълнения. Равностойността на тимовете не позволяваше отбелязването на голове. Все пак едната отбрана се пропука, това бе тази на Вазов, които допуснаха попадение в 13 минута, а голмайстор бе Кръстев. Така първата част завърши при резултат 1:0 в полза на „комунистите“. След подновяването на играта ситуацията не се промени и двата тима си играеха на котка и мишка, изчаквайки грешка на съперника си. Вазов съумя да изравни в 34 минута чрез Йонев. Всичко започваше отначало.

„Комунистите“ започнаха да стъпват по-твърдо в мача и отнемаха повече топки от съперника, което им даде леко преимущество. Така се стигна до 40 минута, в която головата машина Кръстев с фамозно изпълнение отново изведе „червените“ напред в резултата. След като поведоха „тошовци“ се прибраха за да пазят резултата. Вазов тръгна напред, но не успяваше да преодолее защитата на съперника. Така се стигна до последната 50 минута на мача, в която гостите получиха правото да изпълнят ъглов удар, при които лошата постройка в защитата на „комунистите“ позволи на Хаджиев да изравни. Така двата тима показаха страхотна игра и поделиха точките в мача, което бе добра вест за съперниците им.

Статистика след ФК Бай Тошо – АФК Вазов

„Бомбите“ с рекордна победа над Устрем

Bombeta приеха закъсалия тим на ФК Устрем в мач от SPL1. Домакините започнаха мача шеметно като за 5 минути Алекасандров отбеляза хеттрик, а Цветанов добави още едно попадение за 4:0. Гостите от Устрем бяха изпаднали в шок, но красив автогол на Стоилков ги върна в мача, а две минути по късно те успяха да отбележат и втори гол, с който да намалят за 2:4. „Бомбите“ не харесаха това и натиснаха газта – отново Александров и Бехчийски отбелязаха по две попадения за да оформят резултат 8:2 на полувремето.

След почивката Устрем бе изпаднал в амок, а съперникът му натискаше и не спираше да бележи. Александров, Димитров, Стоилков и Милков разнищиха на пух и прах гостите от Устрем, които седяха безучастни на терена. Така „бомбите“ записаха най-голямата като цифрово изражение победа в лигата 20:2 и продължават да гонят челните места. За ФК Устрем остана отново тъгата от загубата, но тимът на Ники Христов не е от тези, които се отказват от предизвикателствата.

Статистика след Bombeta – ФК Устрем

„Пивото“ заля Шипка

Тимовете на Младо пиво и ФК Шипка влизаха в спор за трите точки в неделния ден. Домакините започнаха по-настървено двубоя и логично започнаха да бележат. Павлов на два пъти, Пашов и Къндев заформиха набързо 4 гола преднина за своя тим. Гостите бяха шокирани, но при една опасна атака рикоширала топка в капитана на Младо Пиво Миланов ги върна в мача. Няколко минути по-късно пък и Иванов добави втори гол за шипките.

Така полувремето завърши 5:2. След подновяването на играта силите на терена се изравниха, а Миланов от Пивото отбеляза за 6:2 страхотен гол зад центъра. Стоичков от Шипка върна попадението. Така играта бе гол за гол. Василев изведе домакините отново с прекрасен гол, който бе върнат от Данев. В 46 минута Пашов затвърди предимството на Младо Пиво бележейки осмия гол за тима в мача. До края остана време за още един гол на ФК Шипка дело отново на Стоичков. Така Пивото взе важна победа, а Шипка отново загуби и стремглаво се е запътил към дъното на таблицата.

Статистика след Младо Пиво – ФК Шипка

Сбогом Гринго надделя над аутистите

(AFC) Autistic Football Club срещна колебливите гринговци в доста интересен двубой от програмата на SPL1. Мачът започна равностойно, без да се откроява надмощие на някой от тимовете. Така се стигна до 10 минута когато Денчев откри за гостите. „Аутистите“ успяха бързо да изравнят чрез Нинов. До края на полувремето бе доста напрегнато на терена и голови опасности имаше рядко. Все пак отново Денчев успя да се измъкне, за да покачи 2:1 за Сбогом Гринго. Така завърши първата част.

След подновяването на играта гостите успяха да вземат пълно преимущество на терена Денчев, Цветанов, Пекин и отново Денчев направиха резултата 7:1. Домакините допуснаха поредица голове, но все пак успяха да върнат две попадения чрез Иванов и капитана Милев. Последният щрих в мача бе сложен от „гринговците“ и в частност звездата на тима Крекманов, който остана верен на тима, въпреки предложенията за трансфери през лятото. Така Сбогом Гринго взе три точки, а (AFC) Autistic Football Club отново не намери правилния път към победата.

Статистика след (AFC) Autistic Football Club – Сбогом Гринго

„Бомбите“ с класика на „аутистите“

(AFC) Autistic Football Club домакинстваше на много сериозния състав на Bombeta. Мачът бе много изравнен и напрегнат, като през първата част се стигна само до едно попадение дело на Димитров в 5 минута. След гола се водеше битка за всяка топка, а защитните валове на отборите вършеха страхотна работа.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено, като изгодни положения за отбелязване на гол имаше и пред двата състава, но късметът не позволи на тимовете да бележат. Така се стигна до последните десет минутки на двубоя, в които все пак тимът на „бомбите“ се оказа по-настойчив и отбеляза две попадения чрез Димитров и Милков. Така гостите надделяха с класическото 3:0 над своя съперник и продължават гонитбата в челото. „Аутистите“ записаха още една неприятна загуба след показан прекрасен футбол.

Статистика след (AFC) Autistic Football Club- Bombeta

„Белите лисици“ разгромиха Fransizkup

Siven прие тима на Fransizkup в спор за трите точки. Домакините излязоха много мотивирани и натиска им бе доста сериозен още от началото на двубоя. Все пак гостите не се дадоха и не допуснаха гол. Но това бе така до 19 минута, когато Христов се оказа най-съобразителен и откри за Siven. В 22-ата минута домакините успяха да покачат на 2:0. Така полувремето изтече и бе време за почивка.

След подновяването на играта домакините контролираха напълно положението. Христов Николов и Спасов разнищиха противниковата отбрана и нанизаха още цели шест попадения във вратата на невярващите Fransizkup. Така двубоят завърши с разгромното 8:0 в полза на „белите лисици“, които лека полека влизат в ритъм и изкачването им в таблицата продължава. Fransizkup изпусна победата, но въпреки резултата показа настроение и хъс към играта.

Статистика след Siven – Fransizkup

„Столичаните“ надвиха Siven

ФК София срещна тима на Siven в интересен мач от програмата. Домакините започнаха по чудесен начин, след като откриха резултата още в 4 минута чрез Здравко Росенов. В 12 минута пък Шелбая покачи на 2:0. Така „столичани“ взеха солидна преднина и не позволи на съперника да направи нещо през първата част. През второто полувреме Siven излезе по нахъсан на терена и още в 26 минута върна едно попадение, което върна интригата в мача.

Росенов обаче не искаше изненади и се разписа за 3:1. Мачът вървеше към своя край с доминация на ФК София, но те имаха нещастието да си отбележат автогол в 42 минута чрез Симеонов и последните минутки ставаха доста напечени. „Белите лисици“ се вдигнаха на щурм, но прекрасните изяви на противниковия страж не им позволи да отбележат. Точката в мача сложи Шелбая в 50 минута подпечатвайки победата на своите. Фк София се върна на правия път докато Siven претърпя неприятна загуба.

Статистика след ФК София – Siven

„Роботите“ излъгаха и коравите титани

Проспериращият и млад тим на Волтрон посрещна тима на публиката – TITANITE OLD STARS в дерби двубой от поредния кръг на SPL1. Домакините имаха възможността да стигнат първи до гол, който бе дело на „атомната мравка“ Иван Комитов. Мето Йорданов пък покачи за 2:0 само няколко минутки по късно. Гостите не мислеха да се предават и след страхотна атака Маринов намали за 1:2. При този резултат отборите се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта, „супергероите“ излезнаха доста настървени, което се отрази и в резултата. Червеняков, Комитов и Митев направиха разликата в резултата сериозна.

TITANITE OLD STARS градяха красиви атаки, но не успяваха да завършат със желания успех. Все пак те стигнаха до дузпа в 38 минута, която голмайсторът на тима Стратиев отбеляза безкомпромисно в левия ъгъл на вратата лизвайки гредата. Неговото хладнокръвно и красиво изпълнение потвърди твърденията на публиката и феновете на тима, че е от онези „дето много я пипат“. Домакините протестираха за дузпата, но не оставиха и нещата на произвола на съдбата. Митев и Василев нанизаха нови два гола, с което и фиксираха крайния резултат 7:2. Така „роботите“ се изкачиха до втората позиция в класирането докато TITANITE OLD STARS остават на последно място в таблицата и на първо в сърцата на феновете.