spl1 обзор 8

ОБЗОР 8 КРЪГ

С драма и екшън Siven излъга „гринговците“

Може би в най-оспорвания мач за кръга изправяше Сбогом Гринго и Siven един срещу друг. И двата тима все още се обиграваха и търсеха себе си в шампионата. Мачът започна с гол на Крекманов от Гринго, който изведе на пред своите още в 3 минута. Преднината на домакините издържа само 3 минути, защото в 6 Манолов върна ремито на терена. Двубоят бе много оспорван и до ситуации трудно се стигаше. Все пак в 13 минута Крекманов отново бе на точното място и изведе Гринго с едни гърди напред. До края на полувремето имаше много битка на терена, но голове не паднаха. След почивката гостите бяха по-настървеният тим и Спасов изравни в 29 минута. Екшънът по терена продължаваше, а головете бяха трудно постижими. Краят на мача наближаваше и в 47 минута Дамянов вкара за домакините правейки резултата 3:2. Така домакините виждаха трите точки в актива си, но не бяха питали своя съперник по този въпрос. В 48 Манолов изравни, а в 49 Николов прати Гринго в амок. Домакините нямаха сили за да изравнят и мача завърши 4:3 в полза на Siven. Гостите показаха дух и характер и грабнаха важни 3 точки, докато съперника им изтърва спечелен мач за две минути и може само да съжалява.

Статистика след Сбогом Гринго – Siven

Пивото и столичани врътнаха хикс

Тимът на Младо Пиво бе домакин на ФК София в интересен двубой от SPL1. Мачът започна оспорвано още от самото начало като двата тима играеха доста хубав нападателен футбол. Първи до гола стигнаха играчите на Младо Пиво. В 10 минута Василев бе точен. Радостта на домакините обаче трая само няколко минути, защото Ненков изравни в 13 минута. Така ремито отново бе възстановено. Към края на полувремето гостите от ФК София стигнаха и до пълния обрат с гол на Бадалов. Така при резултат 1:2 завърши полувремето. След подновяването на играта домакините натиснаха сериозно своя съперник и резултатът не закъсня. Отново Василев бе точен за 2:2. Мачът се завърза и двата тима знаеха, че следващото попадение в някоя от вратите можеше да им коства трите точки. Съставите заиграха дефанзивно като положенията пред вратите намаляха. В края на двубоя играчите на Младо пиво имаха претенции, че топката е минала голлинията на вратата на ФК София. Те обаче не бяха уважени от рефера на двубоя. Така двата тима разделиха точките в мача, което може би не устройва никой.

Статистика след Младо Пиво – ФК София

„Комунистите“ сломиха и Fransizkup

ФК Бай Тошо, един от лидерите в класирането, прие стабилния тим на Fransizkup в неделната вечер на терена „Царско село“. Двубоят започна вихрено за домакините, които отбелязаха в 4 минута чрез една от звездите на тима Арабаджиев. Гостите започнаха мача без някои от титулярите си, които закъсняваха за двубоя и не оказаха сериозна съпротива на техния съперник, който наниза още две попадения през първата част. Головете бяха дело на Кръстев и отново Арабаджиев. Така полувремето завърши с класическото 3:0 в полза на „комунистите“. След почивката домакините отново бяха по-активният тим на терена и те реализираха още едно попадение отново дело на Кръстев. Домакините владееха положението на терена, но титулярите на съперника вече бяха готови да влезнат в игра и положението на терена се промени коренно. За десетина минути Мирославов, Стоичков и Петров намалиха разликата в резултата до един гол и пропуснаха доста сериозни положения, за да направят дори и обрат в мача. Високомерно погледналия тим на Бай Тошо бе отрезвен с трите попадения във вратата си и „комунистите“ трябваше да покажат характер в заключителните минутки на двубоя. Точката на спора за трите точки постави отново Цветан Кръстев бележейки красив гол с пета в 50 минута, което гарантира победата за „тошовци“. Така ФК Бай Тошо продължава да е без загуба този сезон и да гледа към титлата, а гостите от Fransizkup отново показаха духа си и само късметът не им стигна, за да грабнат нещо от двубоя.

Статистика след ФК Бай Тошо – Fransizkup

„Роботите“ сгазиха Устрем

Третият в подреждането тим на Волтрон посрещна предпоследния отбор – Фк Устрем в пореден мач от SPL1. „Роботите“ влизаха в мача като абсолютни фаворити за трите точки и може би самочувствието им беше в повече, за което съперника им веднага ги наказа. Още във втората минута Николай Христов откри резултата за Устрем. „Роботите“ се стреснаха и веднага заиграха на пълни обороти. Василев, Комитов на два пъти и Митев направиха мълниеносен обрат в резултата правейки го 4:1 в тяхна полза. Смелите устремци обаче показаха зъби и Станчев намали в 17 минута. Това ядоса противника и атомната мравка Комитов наниза още две попадение правейки резултата 6:2 на полувремето. След почивката натискът на „супергероите“ бе осезателен и те нанизаха поредица от голове. Автори на попаденията бяха отново Комитов на два пъти, Димитров на два пъти и Йорданов, а Пенев от Устрем си наниза и автогол правейки положението на своите още по-тежко. Устремци успяха да се доберат до още едно попадение дело на Попов в 40 минута, но силите на симпатичния тим не стигнаха за повече в този мач. Вместо това домакините вкараха още три гола чрез Василев, Йорданов и неспирния този ден Комитов. Така „роботите“ запазиха темпото и не отстъпват на лидерите в таблицата, докато техният съперник отново губи, но със всеки мач показва израстване в играта си.

Статистика след АФК Волтрон – ФК Устрем

Вазов не срещна проблем с TITANITE OLD STARS

Вазов и TITANITE OLD STARS влязоха в спор за трите точки в директен сблъсък един срещу друг в съботния следобед на терена в квартал Лозенец. Мачът започна доста мощно за Вазов. „Жълтите“ нанизаха поредица от попадения. Андасаров откри, а Крумов удвои. След това отново Андасаров, Трендафилов и Кръстев направиха разликата за тима си сериозна. Титаните не успяха да покажат класата си през първата част и полувремето завърши при резултат 5:0 за домакините. През втората част гостите се опитаха да променят нещо в мача, но липсата на късмет и вратарят на Вазов не им позволиха да реализират изгодните за тях положения като с пропуски се отличиха Нели Георгиева и таранът на тима Стратиев. Домакините усетиха колебанието у съперника и разкриха пълния си потенциал бележейки нова поредица от голове. Крис Йонев, отново Кръстев, Андасаров, Тодоров и Трендафилов разнебитиха защитата на съперника и направиха резултата 11:0. След солидната преднина домакините намалиха темпото, което позволи на TITANITE OLD STARS да отбележат две попадения. Новото попълнение Евгени Стратиев реализира дебютния си гол за отбора. Малко след това пък Крис Йонев добута топката в собствената си врата. Така Вазов грабна трите точки и е на крачка от върха, докато за TITANITE OLD STARS остана разочарованието и подготовката за следващия им мач.

Статистика след АФК Вазов – TITANITE OLD STARS

Торнадото няма спирка качи се и на Шипка

Тимът на ФК Шипка, който е в ужасна серия от загуби посрещна лидера в таблицата Торнадо 2013 в ранен мач от програмата на SPL1. Гостите започнаха в типичния си стил – ударно и без компромиси. Тодоров и Иванов бързо дадоха два гола аванс за „тайфуните“. Домакините направиха всичко възможно да се опълчат на съперника си и Роро Попов върна едно попадение в 13 минута. Шипка седеше добре на терена и се справяше с набезите на съперника, но в 25 минута Иванов бе изпуснат отново, за да вкара за 3:1. Така завърши първата част. След подновяването на играта домакините върнаха един гол чрез Николай Иванов. Това разяри съперника и дуото Велизар Иванов – Атанас Иванаов добави нови три попадения в сметката на Торнадо. До края остана време за още два гола. Те бяха дело на Иванов и Ненов от състава на ФК Шипка. Така двубоя завърши 6:4 в полза на Торнадо. Шипките отново показаха дух и добра игра, но не успяха да се преборят за победата, докато Торнадо продължава серията си без загуба и е стъпил здраво на върха, а дали някой ще ги спре по пътя им към титлата очакваме да разберем още в следващия кръг.