spl1 обзор 7

ОБЗОР 7 Кръг

„Роботите“ измъкнаха точките в дербито на SPL1

АФК Волтрон посрещна един от най- омразните си съперници – тимът на Сбогом Гринго. Гринго. Този сблъсък бе кулминацията на футболния празник, който се получи в лигата в съботния следобед. В този мач „волтронци“ търсеха задължителни три точки, които да ги закрепят в челото на таблицата. Сбогом Гринго пък търсеше ритъма си. Още след първия съдийски сигнал „роботите“ се втурнаха да вкарват и го направиха в 2 минута чрез Йорданов. „Гринговците“ веднага отговориха чрез Събев. Последваха минутите, в които „роботите“ контролираха играта и головете на тяхната сметка не спираха. Голеадата започна отново Йорданов, след него Комитов, Митев и Гайдов направиха резултата 5:1. Така завърши и първата част.

След подновяването на играта „гринговците“ излязоха на терена с коренно различна схема на игра и нагласа. Дамянов върна два гола показвайки страхотни голмайсторски умения. „Волтронци“ отговориха на пробудилия се съперник с гол на трансферната бомба Митко Митев. Гостите не се отказаха да търсят поне равенството в мача. Невероятният Дамянов наниза още два гола и направи положението напечено довеждайки резултата до само гол разлика 5:6. До края оставаха няколко минути, а обръча около вратата на „роботите“ се затягаше. Така се стигна до последната минута на двубоя, в която стража на „волтронци“ Страцимир Стайков буквално измъкна тима си правейки страхотно спасяване и не позволявайки на съперника да отбележи. Така Волтрон грабна победата в дербито и твърдо държи третата позиция в класирането, докато Гринго претърпя разочарование.

Статистика след АФК Волтрон – Сбогом Гринго

Fransizkup отнесе TITANITE

В пореден мач от програмата на SPL1 Fransizkup домакинстваше на TITANITE OLD STARS. Очакваше се доста интересен двубой, който феновете на лигата чакаха с нетърпение. Преди мача атмосферата на терена и около него беше грандиозна феновете на TITANITE OLD STARS вдигнаха на крак целия квартал Лозенец със скандирания под ударите на тъпан. Така двубоя започна. Fransizkup първи нанесоха удар в мача, който се оказа голов за тях след като една топка рикошира в Загоров и за негово нещастие попадна в мрежата. Домакините продължиха с добрата игра. Петров направи 2:0. Домакините бързо взеха превес над противника, което доведе до нов гол в тяхна полза, а реализатор бе Мирославов. Така последваха минути на затишие, но това се промени, когато таранът на гостите Станислав Стратиев – СИСО излезе на сцената изравнявайки резултата под бурните скандирания на колоритната агитка, която наблюдаваше двубоя.

Fransizkup вместо да се шокира от допуснатия гол натиснаха газта и до края на полувремето отбелязаха нови две попадения отново чрез Петров и чрез топ нападателя на тима Григор Петков. Така завърши първата част. След подновяването на играта домакините излязоха с настроение на терена и реализираха поредица от голове. Замесени бяха пак Петров и Петков, а Мирославов и Стоянов добавиха по още един на сметката на тима. „Титаните“ бяха свалили гарда, но Георгиев се разписа за 9:2 в 42 минута. До края остана време само за още две попадения, които обаче бяха отново на сметката на Fransizkup. Така двубоят завърши 11:2 в полза на Fransizkup, които излизат от кризата, в която бяха попаднали. За TITANITE OLD STARS остана разочарованието след прекрасната победа в миналия кръг, но с такива фенове едва ли загубата би ги смутила.

Статистика след Fransizkup – TITANITE OLD STARS

Siven засили Устрем към дъното

Симпатичният тим на ФК Устрем посрещна отбора на Siven в мач от програмата на SPL1. Двубоят започна доста равностойно като и двата отбора играеха доста настървено и се бореха за всяка топка. Изгодни положения пропусна Вълов от отбора на Устрем, но не и без помощта на противниковия страж. Така се стигна до ситуация и пред вратата на домакините, в която за нещастие на Милен Христов топката рикошира в него и влетя в опразнената врата. Гостите имаха вече гол преднина, което им даде известно самочувствие и те не чакаха дълго за да отбележат втория си гол. Той бе дело на Йочев в 13 минута.

С две попадения пасив Устрем се втурна напред да гони изравняването, стигна се до ъглов удар пред вратата на Siven, при който след центриране на Стайков, Люси Вълов намали за 1:2. Така завърши и първата част на двубоя. След подновяването на играта „марковите“ бяха натиснали сериозно педала на газта и не позволиха на съперника да играе с топката. По този начин головете във вратата на Устрем полетяха един след друг. Голмайстори бяха Бенев, Николов на два пъти, Спасов, Манолов, Йочев и отново Манолов. След голеадата резултатът бе 9:1. За повече в двубоя не остана време. Така „марковите“ взеха важна победа и излизат от кризата, докато техният съперник ФК Устрем все още търси своя ритъм на игра.

Статистика след ФК Устрем – Siven

Шипка се провали в опит за преврат над Бай Тошо

Непобеденият до сега през сезона тим на Бай Тошо посрещаше един доста сериозен съперник в лицето на ФК Шипка. Двата тима гонеха трите точки в двубоя, който се очерта като доста интересен. Още във втората минута резултатът бе открит от ФК Шипка, а голмайстор бе таранът на тима Ромил Попов. Шокирани от попадението „комунистите“ допуснаха още един гол отново дело на Попов. „Тошовци“ се отрезвиха след допуснатите два бързи гола и започнаха да играят по-концентрирано, което доведе до намаляване на резултата, а голмайстор бе Борислав Фусков (Белята). Последваха минути на изравнена игра като Фк Шипка можеше да съжалява за много чисти положения пред вратата на стража Колев. Така се стигна до 24 минута когато отново Роро Попов избухна с третия си гол в мача правейки резултата 1:3. Така завърши полувремето.

В почивката от източници разбрахме, че е имало сериозно разискване в тима на Бай Тошо като повечето от играчите били заплашени от капитана и президента на клуба с каторга в Белене, ако мачът не бъде спечелен. След началото на второто полувреме домакините излязоха напълно преобразени и логичното се случи. Фусков намали, а Арабаджиев изравни резултата само в рамките на три минути. Домакините бяха твърдо решени да вземат победата и натиснаха сериозно съперника си, който се отбраняваше отлично и разчиташе на смъртоносни контраатаки. Все пак натиска се оказа непосилен за защитата на шипките и комбинацията Васев – Цанов изведе напред в резултата „комунистите“. До края оставаха 8 минутки, в които домакините заложиха на дефанзивна игра пазейки скъпоценния си гол аванс. Въпреки опитите на Шипка те не успяха да преодолеят защитата на съперника и двубоят завърши 4:3 в полза на Бай Тошо, чиито тим продължава да мечтае за титлата този сезон. Фк Шипка отново се представи достойно, но изпусна победата в края, което вече става рецидив за техния състав.

Статистика след ФК Бай Тошо – ФК Шипка

Вазов написа поема за „бомбите“

АФК Вазов и Bombeta се изправиха в мач от челото в класирането, като двубоят се очакваше с интерес, както от феновете на лигата така и от тимовете гонещи двата отбора в таблицата. Двубоят започна доста борбено като положения пред двете врати хич не липсваха, но вратарите бяха безпогрешни. Все пак в 15 минута Андасаров от има на Вазов откри резултата. Радостта му трая само минута, защото Стоилков изравни мигновено, а още минута по-късно обърна мача изцяло в полза на „бомбите“. Домакините се съвзеха бързо и изравниха чрез Мишонов. Така завърши първото полувреме при резултат 2:2.

След почивката „бомбите“ отново поведоха в резултата с гол на Ради Милков. Двубоят бе динамичен и напрегнат, а домакините от Вазов доста настойчиви. Упоритостта им донесе нов обрат в двубоя с два гола на Крис Йонев. „Вазовци“ обърнаха палачинката, а Мишонов затвърди преднината им. Минутите на мача изтичаха, но имаше време за още голове. В 50 минута първо Стоилков се разписа за „бомбите“, а точката сложи Василев от Вазов фиксирайки крайното 6:4. Вазов продължава да гони лидерите, а Bombeta претърпяват втората си загуба до момента, което ги отдалечава от върха.

Статистика след АФК Вазов – Bombeta

„Тайфуните“ не пожалиха и Пивото

ФК Торнадо 2013 прие Младо Пиво в мач от SPL1. Домакините се чувстваха като фаворит в мача, но тимът на Младо пиво доказа, че може и да бъдат горчиви на вкус. Все пак „тайфуните“ започнаха ударно двубоя и нанизаха три попадения само в рамките на 13 минути. Голмайстори бяха Димитров, Иванов и Антонов. След вземането на комфортната преднина от три попадения, домакините намалиха оборотите, което позволи на Миланов от Младо пиво да се разпише намалявайки резултата до 1:3. Торнадо веднага отговори чрез Иванов, който фиксира резултата на почивката на 4:1 в полза на неговия тим.

След подновяването на играта доминацията на „тайфуните“ продължи и Марков добави още едно попадение на сметката на тима си. Гостите не се предадоха и Пашов вкара още един почетен гол за неговия тим. Точката в мача бе сложена от Скобелев от тима на домакините, който се разписа за крайното 6:2 в полза ФК Торнадо 2013. „Тайфуните“ се държаха героиски в последните минути, тъй като двама души получи травми, а заради липсата на смени Лъчо Арсов и компания трябваш да играят в последните 10 минути с трима полеви. Торнадо остава непобеден до сега и самотен на върха в таблицата. За Младо пиво остана горчивия вкус от двубоя, който те ще трябва да борят още в следващия кръг.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Младо Пиво

Гръмко реми в дерби мач от средата на класирането в SPL1

(AFC) Autistic Football Club посрещнаха ФК София в много интересен двубой от средата на таблицата в SPL1. Мачът започна доста равностойно с много битка и напрежение по терена. Но така и до гол не се стигаше. Трябваше да минат 19 минути, за да бъде открит резултата в мача. Голът бе на сметката на AFC, а голмайстор капитанът на тима Иван Милев. До края на първото полувреме нямаше други интересни положения, като двата тима се прибраха на почивка при резултат 1:0.

След подновяването на играта „аутистите“ стигнаха до втори гол чрез Дичков. Със солидната преднина от два гола домакините мислеха, че са спечелили мача и това им изигра много лоша шега. Фк София показа настойчивост и резултатът не закъсня. Цакманов и Василев реализираха за да изравнят, а Погончев от „аутистите“ си вкара нелеп автогол давайки преднина на съперника. Домакините бяха в амок, но все пак не се отказа да гонят точката и Иванов реализира в самия край, за да донесе равенството в мача 3:3. „Аутистите“ изпуснаха питомното, но все пак се добраха до частичен резултат. За ФК София остана съжалението, че не взеха мача след добрата си игра.