spl1 обзор 6

ОБЗОР 6 Кръг

Вазов превзе Шипка

АФК Вазов прие Шипка в безкрайно интересно съперничество, което всички гледаха със затаен дъх. Вазов поведе рано – рано с гол на Тодоров, но усилията на тима пропаднаха след като съотборникът му Йорданов си отбеляза автогол и върна гостите бързо в мача. Двубоят бе много динамичен, а вратарите имаха много работа. Вазовци все пак успяха пак да излезнат напред в резултата с гол на Андасаров. Полувремето свършваше, когато дойде мига на Ники Иванов в 25 минута правейки резултата 2:2. Полувремето завърши така.

След глътката въздух, играта бе подновена като домакините имаха териториално преимущество и плодовете на това дойдоха с нови две попадения на Тодоров и Андасаров. След разликата от два гола, темпото в мача се уби. Домакините се прибраха, за да запазят преднината си, а гостите от Шипка организираха постепенни атаки. В 48 минута Роро Попов намали за 3:4 и направи последните минути от мача доста горещи, но съперникът съумя да запази преднината си и да грабне победата. Вазов продължава да е в челото и да претендент за местата медали, докато Шипка търпи спад в играта си и слиза все по-надолу в класирането.

Статистика след АФК Вазов – ФК Шипка

„Гринговците“ отвяха „бираджийте“

Навлизащият във форма тим на Сбогом Гринго прие колебливия Младо пиво в мач от SPL1. Резултатът бе открит още във втората минута. Голът бе на сметката на Гринго, а голмайстор – Христо Милев, който със запазената си марка „боц“ разстреля вратаря на „бираджийте“. След откриването на резултата двата тима се впуснаха в безпощадна битка около централния кръг на терена. Така се стигна до 22-ата минута, когато Събев покачи, а две минути по-късно Хаджидимитров направи резултата класически в полза на своя тим.

След мача той разкри, че е много щастлив от попадението, тъй като е „сефтосал“ новите футболни обувки по най-добрия начин. При този резултат завърши първата част. През второто полувреме доминант на терена отново бе тимът на Сбогом Гринго. Те направиха голов рецитал на своя съперник. Крекманов и на два пъти Събев направиха преднината на тима си 6 гола. Позаспалите гости все пак избухнаха с две попадения на Илиев, които обаче се оказаха почетни за Младо Пиво, защото наказателната акция на „гринговците“ продължи. Цветанов на два пъти и отново Крекманов заковаха резултата на 9:2. Така завърши и двубоя. Младо Пиво понася поредно разочарование, докато съперникът му в мача Сбогом гринго се радва на прогрес и израстване.

Статистика след Сбогом Гринго – Младо Пиво

„Бомбите“ пометоха и Fransizkup

Bombeta домакинстваха на коравия тим на Fransizkup в пореден мач от SPL1. Домакините започнаха ударно с два бързи гола дело на Милков и Димитров след прекрасни разигравания оставящи съперника без реакция. Гостите успяха бързо да реагират и голмайсторът на тима Григор Петков върна едно попадение в 12 минута. Последваха нови силни минути за „бомбите“, които реализираха два нови гола отново чрез Димитров и халфа Александров. Така с преднина от три гола за „бомбите“ завърши първата част на мача. След почивката отново по-дейният състав бе този на домакините и в 29 минута Димитров реализира своя хеттрих в мача.

Гостите от Fransizkup реагираха на добрата игра на съперника и върнаха две попадения. Отново Петков бе герой за своите, а с гол се отличи и Мирославов. Но сякаш силите на „сините“ стигнаха само за тези голове, защото до края предоставиха инициативата изцяло в ръцете на съперника, който се възползва и наниза още няколко попадения. Цветан Цветанов, известен сред феновете на футбола като Мукаси, наниза два гола, Милков добави още един, а точката в мача сложи отново зашеметяващият Христо Димитров. Така „бомбите“ продължават да са в подножието на върха в таблицата, докато проблемите за Fransizkup сякаш се задълбочават и тимът трябва да вземе мерки в следващите си двубой.

Статистика след Bombeta – Fransizkup

Бай Тошо посети и покори София

Тимът на Фк Бай Тошо продължи добрата си серия и срещу Фк София. Двубоят започна равностойно като и двата тима се опитваха да отбележат ранен гол. Първи това сториха „комунистите“ в 6 минута чрез Фусков. Само минута по-късно софиянци изравниха резултата след прекрасна атака по десния фланг и безпощаден удар на Симеонов оставяйки безпомощен стража на противника Колев. Двубоят се закучи и головете секнаха до 19 минута, когато капитанът на „тошовци“ Влади Василев поведе своите напред.

Така се изнизаха минутите на първата част и дойде почивката. След нея домакините от Бай Тошо включиха на бързи обороти и се развихриха пред вратата на съперника. Арабаджиев на два пъти, Цанов, Васев, Весерионов, Кръстев и Фусков тотално развинтиха отбраната на съперника и нанизаха още 8 гола. Така погрома за софиянци се оформи. Крайният резултат бе фиксиран 10:1. Гостите от Фк София претърпяха сериозно крушение, но това едва ли ще разклати редиците им. Бай Тошо е на ответният полюс, тимът продължава да е без загуба в първенството и да е само на две точки от лидера Торнадо.

Статистика след ФК Бай Тошо – ФК София

„Роботите“ излекуваха „аутистите“

АФК Волтрон, тим с амбиции за купата посрещна (AFC) Autistic football club в дербито на кръга в SPL1. Домакините започнаха ударно в 3 минута с гол на Комитов. Доминацията на „супергероите“ продължи през цялата първа част от мача. Това доведе до безответни голове във вратата на съперника. Сред голмайсторите през първата част се наредиха и Йорданов и Георгиев на два пъти. Така полувремето завърши при разгромното 4:0. След почивката натиска на „роботите“ продължи. Комитов направи 5:0. Гостите бяха изпаднали в амок, но стигнаха до гола чрез капитана на тима Милев. „Волтронци“ не се жегнаха от попадението, а вместо това отговориха с две нови попадения едното на Георгиев, а другото на трансферирания Митко Митев.

Все още сумата по сделката се пази в тайна, но източници твърдят че става въпрос не за пари, а за литри. „Аутистите“ нямаше какво да направят освен да се впуснат в атака и резултатът не закъсня. Христов и отново Милев върнаха нови два гола. Домакините обаче поддържаха темпото и атомната мравка на тима Иван Комитов отново се разписа във вратата на съперника. Гостите веднага върнаха гола чрез Иванов, но това само подразни съперника и Мето Йорданов заби последния пирон в ковчега на аутистите с деветия гол за Волтрон. Така роботите се изкачиха на трета позиция в класирането, докато Autistic football club продължават да са колебливи и да редят победи със загуби.

Статистика след Волтрон – (Afc) Autistic football club

„Тайфуните“ отвяха и Siven

Лидерът ФК Торнадо 2013 имаше не леката задача да се изправи срещу организирания и корав тим на Siven. Очакванията бяха за равностоен двубой, но момчетата на Лъчо Арсов направиха мача лесен за тях. През цялата първа част абсолютен доминант бе тима на Торнадо, а Атанас Иванов и Велизар Иванов скъсаха мрежата на противниковия вратар бележейки общо 6 гола за 20 минути. Гостите от Siven върнаха едно попадение в края на полувремето чрез Христов.

След почивката Siven излезна с коренно различна нагласа и отбелязаха два бързи гола чрез Николов и Спасов. Торнадо усети настойчивостта на съперника и за да не допусне изненада качи оборотите. Отново обичайните заподозрени – Велизар Иванов и Атанас Иванов бяха голмайстори, а между техните попадения Тодоров също се записа на таблото. Така „тайфуните“ взеха още един скалп по пътия към титлата. Siven отново трябваше да изпитат вкуса на загубата, но отбора показа дух и непреклонност.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Siven

„Титаните“ счупиха каръка

TITANITE OLD STARS посрещна колоритния и корав тим на фк Устрем на терена в квартал Лозенец. Мачът се очакваше да бъде безкрайно интересен и заради съперничеството на дамите в двата тима, а именно Нели Георгиева и Елена Папазова. Двубоят започна ударно за „титаните“ – голмайсторът на тима Станислав Стратиев – Сисо отбеляза две бързи попадения и даде добра преднина за своя тим. Гостите обаче не мислеха да се предават лесно и полската звезда на тима Яцек Боруц намали за 1:2. Последваха и минутите на Илиян Стефанов от TITANITE OLD STARS, който се разписа на два пъти в рамките на няколко минути.

Мачът беше равностоен и отново ФК Устрем намали чрез Боруц. Полувремето завършваше, но имаше минутка и за Румен Маринов да се разпише за титаните. При резултат 5:2 дойде почивката. След подновяването на играта отново Стратиев бе над всички, бележейки нови два гола за TITANITE OLD STARS. Устрем отново намали чрез Боруц, но това бяха голове на утехата, защото съперника им контролираше изцяло двубоя. До края на срещата имаше време за още два гола на Маринов и един на прекрасната Нели Георгиева. Така крайният резултат бе фиксиран 10:3 в полза на TITANITE OLD STARS, които грабнаха първи три точки в лигата и гледат към следващите предизвикателства. ФК Устрем записва още една загуба, но отново показа непримиримост до последната минута.