spl1 обзор 5

ОБЗОР – 5 кръг

„Столичани“ излъгаха Титаните в завързан двубой

Фк София и TITANITE OLD STARS откриха кръга в SPL1 в ранния съботен следобед на терена в квартал Лозенец. И двата тима бяха пределно мотивирани да грабнат трите точки в двубоя. Мачът започна обещаващо за домакините от Фк София. Голмайсторът на тима Здравко Росенов избухна с два ранни гола давайки чудесна преднина за своя тим. Гостите от OLD STARS не показаха разколебаване в редиците си, а именно обратното – настървиха се да търсят голове в противниковата врата. Хъсът, който показаха даде резултат в 16-ата минута, когато след силен шут зад центъра Юри Найденов прехвърли стража на съперника и намали за 1:2. След като отбелязаха гола гостите, които са и любимци на феновете, дадоха всичко от себе си.

В края на полувремето бе дошъл редът на прекрасната и очарователна Нели Георгиева да открие головата си сметка в лигата. Голът стана след прекрасна комбинация и завършващият удар с глава на Георгиева не остави никакви шансове на вратаря на противника да реагира. Така ремито на почивката бе факт. След глътката въздух за двата отбора „столичани“ се окопитиха и по подобие на първата част лидерът в атаката Росенов отново наказа грешките в отбраната на своя съперник с две попадения.

TITANITE OLD STRARS се опитаха да отговорят на удара като с пропуски се отличи тарана на тима Стратиев, но Фк София бе стабилизирал играта си в защита и не допусна изненадата. Така двубоят завърши при резултат 4:2 за Фк София, които навлизат във форма и определено ще са черна котка за лидерите в таблицата. Гостите от TITANITE OLD STRARS отново изнесоха страхотно шоу с много емоции, обрати в играта, но не постигнаха така желания успех.

Статистика след Фк София – TITANITE OLD STRARS

Бай Тошо мина като на деветомайски парад през Фк Устрем

Един от лидерите в класирането на SPL1 Фк Бай Тошо посрещна непостоянния в изявите си тим на Фк Устрем. След хикса в миналия кръг комунистите изостават от лидера Торнадо на две точки и мотивацията да наваксат разочарованието от последния мач, в който изпуснаха победата в края с автогол бе на високо ниво. Гостите от Усрем пък търсиха формулата за постоянство в представянето им, но дали това бе точния съперник за обиграване? Мачът започна в спокойно темпо и за двата отбора като гостите от Устрем изпуснаха няколко изгодни положения спасени от вратаря на „комунистите“.

Бай Тошо усети, че съперникът не е за подценяване и включи на високи обороти, а головото шоу бе открито от новопривлечената звезда на тима Дейвид Арабаджиев. След като домакините се отпушиха пред гола нямаше какво да ги спре. До края на полувремето с попадения се отчетоха Кръстев и Цанов на няколко пъти, а с по един точен удар в голмайсторската листа за мача влязоха Васев и капитанът Василев. Така на полувремето резултатът бе внушителното 8:0 в полза на „тошовци“. След подновяването на играта гостите отново, въпреки големия резултат, се опитаха да променят нещо с хубави отигравания се отчетоха втората дама взимаща участие в мач на SPL1 Елена Пъпазова и неуморния в двубоя Николай Христов.

Резултат от атаките на гостите обаче нямаше, а вместо това върху тях се изсипа още цяла канонада от голове. Освен отново Арабаджиев, с попадения се отчетоха Фусков и Тодоров, като вторият заби доста красиво попадение с премерен шут облизвайки горната греда на противниковата врата. Мачът вървеше към своя край, а резултатът бе разгромен 16:0, когато все пак гостите отбелязаха почетния си гол. В 50-ата минута след страхотно изпълнен фаул Александър Пенев скъса мрежата зад вратаря Колев. Така финалният резултат от двубоя бе 16:1. Гостите от Устрем има какво да извлекат като поука и да се опитат да заздравят защитата си, докато домакините от Бай Тошо продължават да поддържат темпото в челото на таблицата и да бъдат основен претендент за титлата този сезон.

Статистика след ФК Бай Тошо – Фк Устрем

Волтрон би Fransizkup въпреки вътрешни скандали

Fransizkup домакинстваше на Волтрон в пореден кръг от SPL1. Гостите имаха проблеми заради търкания между играчи на тима и мениджъра, но всичко преди двубоя изглеждаше спокойно. Fransizkup пък излЕЗЕ за победата след колебливи игри лутащи се между убедителни победи и тежки загуби. „Роботите“ влезнаха по-добре в мача и набързо откриха резултата в 4-ата минута с попадение на Йорданов. Само три минути след това те удвоиха преднината си след като Костадинов от Fransizkup порази собствената си врата. Гостите се бяха разиграли, което доведе до още две попадения автори, на които бяха Комитов и отново Йорданов.

Гостите набраха преднина от 4 гола и малко отпуснаха педала на газта. Това веднага бе наказано от тарана на домакините Григор Петков. Все пак „супергероите“ вкараха отново два бързи гола. За тях виновно бе отново дуото Комитов – Йорданов. При резултат 6:1 за „роботите“ дойде и почивката. След подновяването на играта с гол от съблекалнята се отчете Василев от тима на Волтрон. Заспалите домакини от Fransizkup отново се посъбудиха с гол на Петков, който веднага бе върнат от Йорданов. В 38-ата минута Костадинов от „сините“ се реабилитира за своя автогол от началните минути на мача, бележейки за 3:8. Волтрон имаше ден. Комитов и Василев добавиха по още едно попадение на сметката на тима. Резултатът бе 10:3 за „роботите“, когато отново спорове в тима на Волтрон между лидерите на тима и мениджъра Цветков доведоха до рязък спад в играта.

От раздора в съперника максимално се възползваха домакините, които нанизаха 4 гола – три дело на титаничния Петков и един на Мирославов. Така резултатът бе намален до 7:10 за няколко минути, но време за повече нямаше и така Волтрон надделя в този сблъсък. Fransizkup направиха пореден добър мач но слабия старт на двубоя им попречи да вземат нещо повече. Гостите от Волтрон, въпреки победата, не останаха доволни от случващото се и скандалите в тима, но все пак продължават да са в челото на таблицата. След мача източник разкри пикантерий около споровете, които са довели до напускането на мениджъра на тима. Дали това ще окаже сериозно влияние в играта на „роботите“ очакваме да разберем в следващият им двубой в SPL1.

Статистика след Fransizkup – АФК Волтрон

„Аутистите“ се почерпиха с Младо пиво

(AFC) Autistic football club гостуваше да Малдо пиво в битка за средата на таблицата в SPL1. „Аутистите“ започнаха мача по чудесен начин със сериозен натиск, като бяха стегнали примката около наказателното поле на съперника. Това доведе до две попадения, едното дело на Нинов, а другото на капитана Милев. Еуфорията в тима гост бе бързо прекъсната от Василев и Пашов. Така резултатът на почивката бе 2:2, а показаното от двата тима си заслужаваше зрителския интерес. След подновяването на играта Малдо Пиво поведе отново с гол на Пашов. „Аутистите“ бързо се окопитиха и показаха, че са сериозен и опасен отбор.

Инициативата бе изцяло взета от тях и последваха поредица от голове във вратата на Младо пиво. Голеадата започна Христов след него Милев се нареди с два гола, а Иванов избухна с цели 4 попадения. Младо Пиво бе тотално разпилян и духът на играчите да се върнат в мача се бе изпарил. Така „аутистите“ взимат нови три точки в актива си след разгромна и изразителна победа с 9:3.

Статистика след Младо Пиво – (AFC) Autistic football club

Класика за Вазов срещу Siven

Афк Вазов се изправи срещу коравия и борбен тим на Siven в един мач, който се очакваше с огромен интерес. Двубоят започна със свирепа битка и страхотни спасявания от вратарите. Въпреки липсата на голове в началните минути, мачът бе доста приятен за гледане със много напрежение и красиви отигравания. Все пак гол падна и той бе в полза на Вазов, а негов автор бе Тодоров. До почивката картината на терена не се промени и двата тима оставиха развръзката за втората част.

Тя започна по същия начин както и първата – равностойна и качествена игра от двата тима. Така се стигна до 35-ата минута когато Дремджиев удвои за Вазов, а няколко минути по-късно Калушков от Siven имаше малшанса да си отбележи автогол и да направи преднината на съперника класическа. Резултатът 3:0 се запази и като финален от мача. Вазов продължава да е в битката за челото, докато Siven отново след стойностна игра губи трите точки в мача.

Статистика след АФК Вазов – Siven

Бомба покоси ФК Шипка

Фк Шипка се изправи срещу тима на Bombeta в оспорван сблъсък. Гостите влязоха в мача след равенство в последния им двубои, което ги отдалечи от върха, докато техният съперник е след две поредни загуби. Така двата тима имаха достатъчна мотивация да покажат на какво са способни. Bombeta, още след първия съдийски сигнал, поведоха солидно с два гола – единият на Стоилков, а другият на Ненков. „Шипките“ веднага отвърнаха с попадение на Данев.

Мачът бе бърз и интензивен. Положенията се редяха пред двете врати, но съставът на „бомбите“ бе по настоятелен и Ради Милков наниза две попадения правейки преднината на тима си солидна. В края на полувремето Шипка върна един гол чрез Джоманов. Така и двата тима се оттеглиха на почивка. След нея гостите бяха пълен господар на терена и отново Милков с две попадения и едно на Маестрото на тима Цветанов дръпна сериозно в резултата. Шипка са известни с непримиримостта си и отново го показаха.

Попов на два пъти и един път Джоманов направиха резултата 5:7 и нажежиха обстановката максимално. „Бомбите“ успяха да премахнат брака в играта си довел до временния срив и смело напред показаха на съперника, че точките в мача ще са за тях. Успехът затвърдиха Цветанов, Бехчийски и отново Милков. Така бе оформено крайното 11:5 в полза на „бомбите“, които се закрепят стабилно във групата на водачите, докато Шипка продължава да пада в класирането.

Статистика след Фк Шипка – Bombeta

Арсов каза Сбогом и на „гринговците“

Лидерът в таблицата Торнадо 2013 посрещна окрилените момчета от Сбогом Гринго на терена Царско село в неделния ден. „Тайфуните“ бяха абсолютен фаворит за трите точки, но едва ли съперникът им щеше да се предаде без бой. Мачът започна равностойно, като действията се развиваха около централния кръг на терена. „Тайфуните“ се отчетоха с някои добри контраатаки, но малшансът не им позволи да отбележат. „Гринговците“ също имаха изгодни положения, но стабилните намеси на вратаря на Торнадо не позволи изненади.

А и в един от случаите гредата спаси Торнадо от това да изостава сензационно в резултата. Така се стигна до 19-ата минута, когато капитанът на „тайфуните“ Лъчо Арсов откри резултата, а в края на полувремето отново той удвои. Така полувремето завърши при резултат 2:0. След почивката домакините затвърдиха преимуществото си с още две попадения. Първо в 37-ата минута Иван Иванов вкара за 3:0, а в 38-ата отново неуморимият в мача капитан Арсов забоде гол за своя хеттрик. Мачът изглеждаше решен и Торнадо намали оборотите.

Това позволи на Сбогом Гринго да отбележи две почетни попадения дело на Пекин. Гостите останаха с утехата за добрата игра въпреки загубата, докато техният съперник Торнадо стъпи здраво на върха с две точки пред втория като вече в 5 мача е непобеден и с пълен актив.