spl1 обзор 3

ОБЗОР – 3 Кръг

Торнадо завъртя знаменит обрат на Bombeta

Отборът на ФК Торнадо 2013 обърна Bombeta от 0:4 до 6:4 в невероятен трилър на „Царско село“. „Тайфуните“ не стартираха добре мача, а от това се възползваха „бомбите“. Положенията се редуваха, но головете падаха само във вратата на Торнадо. Bombeta започнаха взривно като само за 13 минути резултатът набъбна до 4:0. вкарвайки всичките си чисти положения. Христо Димитров взе дейно участие в два от головете и отбеляза в 9-та минута, а Благой Александров и Цветелин Цветанов вкараха дежурните си попадения. Мениджърът на ФК Торнадо 2013 Лъчезар Арсов едва ли очакваше точно такъв развой.

За това той отговори на удара, пускайки в игра Атанас Иванов, който до тогава наблюдаваше безучастно мача от скамейката. „Бомбите“ искаха да успокоят темпото, като имаше здрави сблъсъци и много борба в средата на терена. Триото Атанас, Велизар и Семир обаче дадоха резултат в атака намалявайки до 2:4, като така завърши и първото полувреме. Втората част тактиката не се промени и за двата отбора, като ФК Торнадо 2013 наложиха своята игра и при една атака успаха противниковата защита. До 37-ата минута резултата стана 4:4. „Бомбите“ отговориха с опасни контри, в които можеха да поведат, но се случи обратното. ФК Торнадо излезе напред в 47-та минута с гол на Атанас Иванов, а резултатът даже стана 6:4 с гол на Димитър Димитров след грешка в отбраната на Bombeta. В мача имаше няколко спречквания , които бяха нормални предвид високия заряд на двубоя, но като цяло властваше феърплея и двата отбора трябва да бъдат поздравени  за коректността. Торнадо продължават без грешка, а „бомбите“ са 5-ти във временното класиране, но все още е твърде рано за каквито и да е прогнози в дългия сезон на SPL1.

Статистика след Bombeta – ФК Торнадо 2013

Волтрон възкръсна като феникс

Отборът на Волтрон постигна впечатляваща победа в третия кръг на SPL1. „Супергероите“ възкръснаха като феникс от пепелта и обърнаха Младо пиво от 2:6 на полувремето до 8:6. Мачът се превърна в трилър, който ще се помни дълго. Двубоят започна добре за Волтрон, които съумяха за открият резултата в 4-ата минута, когато Емил Червеняков се възползва от хубава атака и на празна врата откри. Само минута по-късно обаче головата машина на Младо пиво Павел Павлов изравни резултата. А след още две, отново той направи пълен обрат в срещата. Междувременно вратарите и на двата отбора – Страцимир Стайков от Волтрон и Иван Рударски закъсняха за двубоя и се наложи той да стартира без тях. На мястото застана полеви футболисти, което оказа влияние. Все пак двамата се появиха при резултат 2:1 за Младо пиво. Двубоят постепенно започна да прилича на дерби, а през първата част Младо пиво имаше превес. Нищо, че Сашо Симонов изравни за 2:2 в 11-ата минута. От там до края на почивката Павлов показа страхотни неща на терена и най-вече – умения да цели точно вратата. Голмайсторът реализира още три пъти, а Николай Илиев добави още едно попадение. Така, неусетно резултатът стана 6:2 и нещата изглеждаха ясни предвид и по-силната игра на Младо пиво.

През второто полувреме, обаче, нещо се случи. Волтрон постепенно започна да набира инерция и да натиква противника в неговото наказателно поле. Тон за великия обрат дадоха Иван Комитов и Стефан Цветков, като вторият наниза страхотен гол от фаул. Така разликата стана два гола, а на Младо пиво започна да им пари. Уплахът се увеличи след като Методи Йорданов сътвори истински шедьовър, вкарвайки с удар малко след центъра. Времето течеше, а психологическото предимство бе на страната на Волтрон. Незнайно защо, Младо пиво се върна в отбрана и това се оказа пагубно за тима.

Отново Йорданов изравни резултата в 45-ата минута, а Комитов изведе Волтрон 3 минути преди края след попадение с пета. До края Младо пиво се хвърли да гони дивото след като изтърва питомното. Това обаче доведе само до още един гол в тяхната врата. Живко Попов си го наниза в последната минута. Така Волтрон сътвори сензационен обрат до 8:6 и постигна втори успех от три мача след началото на сезона. Това пък бе втори двубой, който Младо пиво губи след като води убедително в играта и резултата. Първият бе срещу Bombeta в първия кръг.

Статистика след Младо пиво – АФК Волтрон

ФК Устрем обърна палачинката, удари Fransizkup

Отборът на ФК Устрем заслужи победа над Fransizkup с 4:1 в двубой на надлъгване. В полите на Витоша, на терена на „Царско село“ двата отбора се изчакваха дълго време първото полувреме. Разузнаването явно повече се отдаде на тима на Стефан Георгиев. Александър Барабарев реализира първото попадение в срещата в 18-ата минута. След него двата тима продължиха да се дебнат, но темпото се вдигна. „Сините“ от Fransizkup обаче, пропуснаха някои положения за гол. Това обаче на направи Милен Христов, който удвои преднината на ФК Устрем с точен удар в 24-ата минута.

През второто полувреме Fransizkup натисна газта. Тимът стартира с няколко добри положения за попадение, но отново нападателите не успяха да реализират. И точно, когато „сините“ напипаха своя ритъм, те отново бяха попарени. Този път за ФК Устрем се разписа Методи Атанасов. Това леко отчая „сините“, но все пак те не се отказаха да търсят обрат. Усилията им се възнаградиха в 37-ата минута, когато Гроздан Петров намали за 1:3. Fransizkup продължи да атакува и да търси попадения, но контраатаките на ФК Устрем бяха опасни. И именно при една такава Барабарев вкара втория си гол в двубоя с глава и сложи точка на спора. ФК Устрем постига първи успех за сезона след двете загуби в началото. Fransizkup пък губи за първи път в SPL1 и има 4 точки.

Статистика след Frasizkup – ФК Устрем

Вазов покори София

Отборът на АФК Вазов продължава със силните си изяви от началото на сезона. Тимът постигна трета поредна победа – този път с 11:5 над стабилния тим на ФК София. „Жълтите“, водени от Стефан Андасаров и Мирослав Трендафилов почнаха мощно мача. И до 12-ата минута вече водиха с три попадения. Те бяха дело на Александър Тодоров, Андриян Кръстев и Жеко Мишонов. ФК София, който имаше победа и загуба от началото, не се даде толкова лесно. Николай Цакмаков върна единия от головете в 18-ата минута. Но след това Стефан Андасаров набързо мушна две попадения в 19-ата и 21-ата минути, правейки резултата 5:1 за Вазов. До края на почивката лидерът на ФК София Здравко Росенов реализира и второ попадение за „столичани“.

Втората част отново почна силно за София. Росенов вкара в 38-ата минута и върна интригата в двубоя. Андриян Кръстев обаче бе точен за Вазов малко след това. В 33-ата минута отново Росенов запази шансовете на София за обрат. Но за неговото съжаление, това бе почти всичко, което тимът успя да направи. Последваха 5 безответни попадения за Вазов, с което тимът си подпечата трите точки. Сред голмайсторите попаднаха Андасаров, Кръстев, Мишонов, Мирослав Трендафилов и Тодоров. В край Цакмаков реализира и пети гол за София, но той бе протоколен. Така Вазов продължава серията, а „столичани“ ще чакат по-добри дни.

Статистика след ФК София – АФК Вазов

Бай Тошо се подигра с безидеен Сбогом Гринго

Отборът на ФК Бай Тошо разби на пух и прах Сбогом Гринго в събота вечер на „Лозенец Спорт“. Резултатът 15:4 бе най-малкото, с което отборът на Владислав Василев можеше да си тръгне. Само до полувремето резултатът бе 8:0 в полза на „комунистите“. Четири гола вкара Цветан Кръстев, две бяха дело на Борислав Фусков, а по един път се разписаха Симеон Цанов и Даниел Васев. Разликата в класите бе очевидна. Бай Тошо играеше страхотно, а Сбогом Гринго нямаше нищо общо с първите си два мача, които представи доста по-добра игра. На всичкото отгоре, тимът на Симеон Димитров и Димитър Пенев нямаше и късмет. Все пак през второто полувреме „гринговците“ успяха да направят загубата си малко по-почетна, а може би след като Бай Тошо дръпна ръчната.

Мариян Иванов вкара първият гол за тима в 26-ата минута. Последваха обаче нови три гола за „комунистите“ – два на Кръстев и един на Фусков. Голмайсторът на Сбогом Гринго Стоян Денчев се посъбуди с попадение в 34-ата минута, но Симеон Цанов му отговори малко след това. Таранът Стефан Крекманов вкара третия гол за Сбогом Гринго. Васев обаче направи 13:3 в 42-ата минута. Направилият също слаб мач за „гринговците“ Камен Цветанов вкара в 45-ата минута. До края имаше време Цветан Кръстев да реализира още два гола, за да оформи разгрома – 15:4.

Статистика след Сбогом Гринго – ФК Бай Тошо

AFC спря Роро Попов и Шипка

(AFC) Autistic Football Club се справи с почналия много силно сезона ФК Шипка на Ромил Попов със 7:3. Двубоят стартира добре за гостите, които открива в 18-ата минута чрез своя капитан. Павел Нинов обаче изравни в 22-ата минута. Веднага след това обаче отново Попов поведе ФК Шипка напред. Но точно преди почивката Нинов реализира втория си гол в мача.

На почивката двата тима направиха сериозен разбор, но AFC излезе по-надъхано през втората част. Нинов реализира своя хеттрик в 29-ата минута, но Попов направи същото в 34-ата. Двата тима вървяха равностойно до 39-ата минута. Тогава Нинов с четвъртия си гол в мача даде аванс за AFC, който като че ли бе ключовият в мача. До края на двубоя ФК Шипка не можа да се освести. Ивайло Иванов реализира цели три гола, с които узакони успеха на „аутистите“. Това бе първи успех за тях през сезона и първа загуба за ФК Шипка от началото на кампанията.

Статистика след (AFC) Autistic Football Club –  ФК Шипка

Siven обърна TITANITE OLD STARS в люто дерби

Siven надигра TITANITED OLD STARS с 5:4 в кърваво дерби на „Лозенец Спорт“. Мачът бе изпълнен с обрати, много битка, здрави единоборства. Първият удар в него бе за Siven. Калин Димитров откри още във 2-ата минута. Но само две по-късно таранът в нападението на TITANITED OLD STARS Станислав Стратиев изравни. Малко след това тимът на Кристиян Христов взе удобен аванс. Именно капитанът направи 2:1 в 7-ата минута, а Емил Бенев реализира в 17-ата. След това TITANITE OLD STARS избухнаха. Румен Маринов, Стратиев и Цветин Геров обърнаха мача в тяхна полза още преди почивката. Това шокира Siven, които се радваха, че почивката дойде.

През втората част имаше още повече единоборства и съответно се появиха и нерви. Преди това обаче Siven успя да отговори на удара. Радослав Манолов и Емил Бенев направиха 5:4 за своя тим. След това TITANITE OLD STARS опитаха да отвърнат да удара, но направиха пропуски. Накрая Стратиев получи и втори жълт картон и съответно червен, след като имаше пререкания с противников играч. Така Siven постигна първи успех за сезона, но TITANITE OLD STARS не трябва да са недоволни от представянето си.