spl1 обзор27

ОБЗОР (Плейоф, 1 кръг) 27 кръг

Bombeta изхабиха мастилото на „поетите“

Плейофите в SPL1 стартираха с гръм и трясък. Сред всички дербито, които се играха в изминалия уикенд, може би най-емоционалното между тимовете на АФК Вазов и Bombeta. Срещата бе директна за третото място в лигата и бронзовите медали. Преди мача „поетите“ имаха крехко предимство от точка пред „бомбите“. Двубоят стартира добре за „сините“, които откриха чрез Александър Тодоров. Голаджията изигра последния си мач за сезона с екипа на Вазов, тъй като ангажименти извън столицата ще му костват участие до края. Попадението обаче на стресна „бомбите“, които изравниха играта през първата част и имаха шансове на изравнят. Това обаче не се случи. Вазов също можеше да удвои аванса си, но не сполучи. Така при 1:0 за „поетите“ двата тима починаха 5 минути.

След подновяването на играта страстите на терена се нажежиха до червено. Bombeta не бяха се предали и в 35-ата минута Виктор Илиев изравни резултата. Но минута по-късно Андриян Кръстев накара феновете на Вазов да избухнат като наниза второ попадение. „Бомбите“ обаче бяха по-остри в атаките си и Цветелин Цветанов отново възстанови равенството. Това се случи в 38-ата минута. Хиксът определено не устройваше Bombeta, които се хвърлиха да печелят мача. И го направиха. Неудържимият Виктор Илиев с два гола в 42-ата и 46-ата минути донесе така ценните три точки за „бомбите“. Така Bombeta вече е на трето място в подреждането с 2 аванс през Вазов. Все пак до края на плейофите има още доста мачове и всичко може да се случи.

Статистика след АФК Вазов – Bombeta

Бай Тошо надви кошмара си Младо пиво

ФК Бай Тошо и Младо пиво се изправиха един срещу друг в люта битка от SPL1. „Комунистите“ вървяха рамо до рамо с Торнадо 2013 в битката за титлата и всяка грешка можеше да бъде фатална. Младо пиво пък показа сериозни амбиции и открито заяви, че иска да постигна максимално много победи в плейофите от SPL1. ФК Бай Тошо обаче имаше защо да не притеснява преди срещата. В тима липсваха основни фигури като Дейвид Арабаджиев, Мартин Петров и Мартин Асенов. Освен това Младо пиво бе единственият тим, който бе успял да победи „тошовци“ в редовния сезон от SPL1. Мачът стартира равностойно, въпреки още в началото си пролича, че Младо пиво ще владее повече топката, а „червените“ ще разчитат на бързи контраатаки. И именно при една от тях Цецо Кръстев получи страхотен пас на Даниел Васев, с който откри резултата в срещата. Младо пиво не можа да реагира и двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат. Втората част стартира по подобен начин, но само че този път „пивото“ натисна още повече.

Но вратарят Бойко Колев имаше отговор за всеки удар отправен към вратата му. Междувременно Кръстев отново реализира в 30-ата минута правейки резултата 2:0. Тошо съвсем се прибра да брани аванса си. Младо пиво пък атакуваше непрекъснато с по 4 човека, на моменти дори целия отбор бе около наказателното поле на тима. Но днес играта на Младо пиво не се получаваше, въпреки страхотните шансове, които имаха. Стражът Колев бе непробиваем, а защитния вал в лицето на Михаил Михов и Симеон Цанов не предприемаше рискове. В края на мача пък имаше време и за още два гола за Бай Тошо, докато Младо пиво продължаваше да пропуска. Автори на головете бяха отново Кръстев и Борислав Фусков. Така ФК Бай Тошо превъзмогна кошмара си и отново се изравни с Торнадо в борбата за титлата.

Статистика след ФК Бай Тошо – Младо пиво

София удари звучен шамар на безобразен Гринго

Сбогом Гринго излезе срещу ФК София в мач, който бе много важен за това кой ще спечели Малката купа в SPL1. В борбата са замесени „амигосите“, „столичани“, Siven, а Fransizkup също дебне от по-задна позиция. Двубоят на „Царско село“ стартира с много солидна игра на София и два бързи гола в тяхната сметки. Автори бяха Кристиян Антов и Здравко Росенов. Сбогом Гринго успя да се върне в мача чрез Ромил Попов в 14-ата минута. Но София ме по-умният и по-можещия отбор на терена. Отново Росенов и Бадалов направиха резултата 4:1 до 15-ата минута. Все пак „амигосите“ искаха да останат в мача и с гол на Димитър Пенев в 16-ата минута направиха резултата 2:4. Но до края на почивката отново безобразната игра в защита на тима позволи на София да реализира нови две попадения.

Герои отново бяха Росенов и Антов. Така София заслужено водеше с 6:2 на полувремето. През втората част „амигосите“ не си взеха поука от слабостите през първата част. ФК София пък поддържаше силното темпо и не се спираше да атакува. Двата тима си размениха по един гол между 32-ата и 34-ата минути. Първо Росенов отбеляза за София, а след това Радован Събев за Сбогом Гринго. В следващите минути София не само, че решиха мача, но и зашлевиха звучен шамар на своя опонент, който нямаше футболни аргументи, за да обори противника си. В цифрово изражение Бадалов наниза леко три гола, а резултатът стана 10:3. До края Събев реализира от фаул за Гринго, но Антов на два пъти и Ники Цакманов оформиха крайното 13:3 за София, които поглеждат към Малката купа в SPL1. Сбогом Гринго все още имат шанс, но с играта си в този мач със сигурност не заслужават трофей този сезон.

Статистика след ФК София – Сбогом Гринго

Fransizkup влезе в борбата за Малката купа

Siven и Fransizkup бе един от гвоздеите в програмата на първия плейофен кръг в SPL1. Мачът бе много важен и за двата отбора. „Белите лисици“ търсеха успех, който да ги приближи до спечелването на Малката купа. Fransizkup изоставаше от тази борба, но евентуален успех щеше да ги върне в играта. Срещата стартира много добре за Siven. Тимът поведе с попадения на Йово Спасов и Кристиян Кокинов през първото полувреме. То мина под диктовката на Siven и заслужено тимът водеше. Но точно преди почивката Fransizkup се върна в мача след грешка в отбраната на „белите лисици“. Точен бе Спас Спасов.

След подновяването на играта ролите на терена се бяха разменили. Fransizkup възкръсна като феникс и Спасов изравни резултата. А след това Иван Костадинов и Григор Петков дадоха аванс от 4:2 на тима си. Siven нямаше избор и трябваше да се хвърли в неспирни атаки ако искаше да измъкне нещо от срещата. В 46-ата минута Костадинов от Fransizkup си вкара автогол, с което върна интригата в двубоя. Но до края „сините“ задържаха преднината си и се поздравиха с важна победа. Така битката за Малката купа в SPL1 ще бъде жестока.