spl1 обзор 2

ОБЗОР – 2 кръг

Бай Тошо изпълни петилетката и срещу AFC

(Afc) Autistic football club не започна добре сезона губейки от АФК Вазов, но имаше чудесната възможност да поправи това срещу започналия много силно тим на Бай Тошо. Двубоят между двата тима започна с натиск на Бай Тошо, който настойчиво търсеше ранен гол и го постигна чрез Симеон Цанов в 6-ата минута. „Аутистите“ обаче не мислеха толкова лесно да сдават фронта и две минути по-късно Иванов изравни. До края на първата част играта бе доста изравнена, което изненада футболистите на Бай Тошо.

След разгромната победа над TITANITED OLD STARS в първия кръг, те влязоха с голямо самочувствие в този двубой. Но противникът се оказа корав и мотивиран. Все пак след почивката везните се наклониха в полза на „комунистите“, които с голове на Кръстев и Фусков взеха комфортна преднина от два гола. Когато гостите мислеха, че вече всичко е свършило, интригата бе върната отново от Иванов в 35-ата минута за 2:3.

Футболистите на Бай Тошо усетиха, че победата няма да дойде лесно и ще трябва малко да се поизпотят.  Ударното нападение Кръстев-Васев в рамките на 10 минути наниза нови три гола във вратата на (Afc) Autistic football club. Това даде известно спокойствие на Бай Тошо в оставащите минути. Все пак домакините показаха отново настойчивост и върнаха две попадения чрез Стойчев и Първанов, но време за повече нямаше.

Така Бай Тошо взе втора поредна победа и гледа уверено към върха в таблицата, а (Afc) Autistic football club претърпя второ крушение, което едва ли ще ги откаже в борбата за предните позиции в класирането.

Статистика след (Afc) Autistic football club – ФК Бай Тошо

Труден успех на Шипка срещу TITANITE OLD STARS

TITANITED OLD STARS и ФК Шипка излязоха един срещу друг в спор за трите точки на „Лозенец Арена“. „Титаните“ загубиха предния си мач с разгромен резултат, но се видя че са стойностен отбор, който може да бие всеки. Шипка взе мача си в първия кръг и бе нахъсан да продължи победната си серия. Двубоят започна вихрено за TITANITED OLD STARS, които реализираха в 5-ата минута чрез тарана си в атака Станислав Стратиев.

Гостите от ФК Шипка водени от своя капитан Ромил Попов веднага отговориха на предизвикателството като самият Попов отбеляза два гола за бързата обръщалка. Динамиката на мача бе голяма и атаките не спираха и към двете наказателни полета. Така в 15-ата минута ремито бе възстановено от Стефанов. Полувремето завърши 2:2. След почивката TITANITED OLD STARS изпуснаха юздите в мача и оставиха техния съперник да диктува събитията на терена до края на мача. Доминацията се изрази с пет попадения – едно на Трендафилов и нови четири на капитана и безспорния номер едно в мача Ромил Попов. Така TITANITED OLD STARS записаха втора подред загуба, а съперникът им – втора победа и нови точки в актива си.

Статистика след TITANITE OLD STARS – Фк Шипка

Бомба гръмна в двора на Siven

Бомбите посрещнаха Siven в мач от СПЛ 1. Съперничеството между двата тима започна с гол от съблекалнята за Bombeta, които откриха резултата, а голмайстор бе Александров. Гостите бързо се съвзеха след ранно падналото попадение и отговориха с точен удар на Николов. До края на първата част до по-опасни положения пред двете врати не се стигна и резултатът остана 1:1.

След почивката „бомбите“ натиснаха газта и в рамките на 6-ата минути от 30-ата до 36-ата нанизаха 4 попадения във вратата на слисаните им съперници. С голове се отличиха Бехчийски, Александров и на два пъти Цветелин Цветанов – Мукаси. При резултат 5:1 гостите от Siven не намериха необходимата мотивация до края на двубоя, за да променят нещо и те записаха втора подред загуба. От своя страна Bombeta отново показа красива и организирана игра и регистрираха нови три точки в актива си.

Статистика след Bombeta – Siven

Устрем капитулира срещу ФК София

ФК Устрем се изправи срещу ФК София. И двата тима не започнаха добре първенството губейки първите си мачове. Но за сметка това във всички играчи на терена имаше жажда за победа. Гостите от ФК София започнаха ударно с три гола, а техни автори бяха Божилов и Росенов на два пъти. Натрупаният аванс даде спокойствие на тима гост, от което се възползва съперникът им. Барабарев върна едно попадение в 24-ата минута.

Това ядоса ФК София и Сами Шалбая със страхотна индивидуална акция поемайки топката от своето наказателно поле премина през целия състав на Устрем за да отбележи по прекрасен начин. При този резултат 4:1 за ФК София завърши и полувремето. След подновяването на играта отново гостите доминираха и Росенов заби своя трети гол в мача. ФК Устрем имаше проблясъци в играта си, но само на моменти. Касабов в 33-ата отново върна един гол, но от тук нататък, тимът не показа нищо по стойностно. Това даде картбланш на съперника им, който се развихри. Кръстев отбеляза един гол, а великолепният Росенов заби още три за да направи сметката си за мача дебела с внушителните 6 гола в един мач. ФК Устрем регистрира втора загуба, а ФК София влезе в правия път.

Статистика след Фк Устрем – Фк София

Категоричен Вазов надви посредствен Сбогом Гринго

Сбогом Гринго се изправиха срещу колоритният състав на АФК Вазов в дерби мач от SPL 1. Двубоят започна по ужасяващ начин за домакините, които си отбелязаха автогол, а сгрешилият бе Вягов. Това сякаш повлия на психиката на тима и те допуснаха нови две попадения. Техни автори бяха Андасаров и Трендафилов. „Гринговците“ се събудиха от дрямката си в 20-ата минута, когато головата машина на тима Стоян Денчев се разписа за 1:3. Този резултат се запази на почивката.

През второто полувреме „гринговците“ излязоха с нова нагласа и Денчев доказа това с гол още в 27-ата минута. На терена стана напечено, но увлеклите се в атака домакини забравиха за защитния си вал. Това позволи на съперника да отбележи нови три гола, чийто автори бяха Трендафилов, Тодоров и Кръстев. С това „гринговците“ бяха пречупени и силите им стигнаха само за още едно почетно попадение дело на Димитров. Така АФК Вазов стъпва сериозно в челото на таблицата, а Сбогом Гринго регистрира първа загуба след хикса в първия кръг.

Статистика след Сбогом Гринго – АФК Вазов

„Сините“ не се уплашиха от Младо пиво

Младо пиво излезе за победата срещу Fransizkup след неуспешния старт на кампанията. Но мачът не се разви по техния вкус и през първата част, те допуснаха два гола, които малко попариха ентусиазма им. Голмайстори за Fransizkup бяха Мирославов и Петров. Така завърши и първата част. След подновяването на играта единият от голмайсторите Мирославов върна съперника в играта, след като си отбеляза автогол.

Това не попречи на същият да се реабилитира веднага с нов гол, а след него Петров и пак той да направят преднината на Fransizkup доста сериозна. Все пак Павлов от Младо пиво върна един гол. Но това бе само атестат съперникът им да се разиграе. Петков наниза нови два гола оформяйки хеттрика си и крайния резултат 8:2. Така Младо пиво регистрира втора загуба, а Fransizkup добавят три точки в актива си.