spl1 обзор 12

ОБЗОР 12 Кръг

AFC потуши Торнадо и върна интригата в SPL1

Първият мач за (AFC) Autistic Football Club през уикенда беше срещу водача в класирането ФК Торнадо 2013. Лъчо Арсов беше разпуснал по-голямата част от състава поради студентския празник и излезе без голяма част от своите титуляри. Но пък дошлите на „Царско село“ искаха да се докажат и това беше отличен шанс за тях! Мачът започна равностойно, като двата отбора се разучаваха и особени опасности нямаше. Така беше до 18-та минута на мача, когато гост играчите Комитов и Стайков нанизаха цели 4 гола! Голям финал на първото полувреме и шок за играчите на Торнадо.

Второто полувреме “тайфуните” се надигнаха и се готвеше нов обрат, нещо , което вече бяха правили по-рано през сезона срещу Bombeta 0:4 (6:4). Иван Иванов на 3 пъти, Лъчо Арсов и Велизар Иванов по 1 път бяха голмайсторите за ФК Торнадо, но капитанът на “аутистите” Иван Милев вкара 2 гола, а още 1 добави Комитов, което помогна за шокиращата първа загуба на водача в класирането в SPL1. Така класирането се заплете сериозно като отборите от 1-во до 5-то място са в рамките на само 4 точки!

Статистика след ФК Торнадо 2013 – (AFC) Autistic Football Club

Сбогом Гринго с рутинен успех над ФК Устрем

Сбогом Гринго посрещна ФК Устрем, в чиито редици бе взел връх отчаянието след 9 поредни загуби. Но все пак, тимът все още е много близо до зоната на спасение. Мачът отново започна минорно за Ники Христов и компания, тъй като Стуци от Гринго започна своя рецитал от голове още във 2-та минута. Ангелов изравни бързо в 6-та минута, последва нова размяна на голове, след което явно умората в Устрем взе връх.

Пореден мач без смяна в Устрем и 6 безответни гола за 8:2, като е необходимо да споменем красивия гол на Крекманов в 28-ма минута – прехвърлящ удар от собствената врата! Мачът се доиграваше, Стоян Денчев се отличи с общо 5 гола, а крайният резултат бе 11:5. Призът „Играч на мача“ грабна Камен Цветанов с цели 6 асистенции! Така Сбогом Гринго завърши полусезона с 16 точки и се настани на 6-та позиция с мач по-малко от своите съседи в класирането. Устрем пък все още е 13-ти и последния мач ще е Рубикон за тях!

Статистика след Сбогом Гринго – Устрем

Вазов все скалпа и на Fransizkup

АФК Вазов прие Fransizkup в пореден мач от програмата на SPL1. Мaчът започна с гол от съблекалнята в полза на символичните домакини от Вазов. Голмайстор бе Кръстев. Гостите реагираха бързо и Мирославов върна попадението. Последваха силни минути на Вазов и по точно на Стефан Андасаров, който с две попадения даде солиден аванс на своя тим на почивката.

През втората част превъзходството на домакините продължи като Тодоров на два пъти, Крумов и отново Андасаров направиха резултата 7:1. „Сините“ от Fransizkup се посъбудиха, но късно. Головата машина Григор Петков се разписа резонно, а едно попадение отбеляза и Стоичков. За повече обаче нямаше време и така Вазов грабна победата, с която се изкачи на второ място във временното класиране. Fransizkup отново показа дух, но не успя да преодолее силния си съперник.

Статистика след АФК Вазов – Fransizkup

„Белите лисици“ надделяха над „аутистите“

Siven домакинстваше на (AFC) Autistic football club в дерби мач от програмата на SPL1. Двубоят започна равностойно като до гол се стигна чак в 10-та минута, а той бе на сметката на „белите лисици“ от Siven. Голмайстор бе Георги Николов, който щеше да изиграе най-силния си мач. Домакините поеха играта изцяло в свои ръце след попадението и не позволиха на съперника да разгърне потенциала си. В 22-та минута те се поздравиха с още едно попадение ,а в прегръдките на съотборниците си бе Ники Николов.

Така първата част завърши при резултат 2:0. След почивката отново с ранен гол домакините нанесоха сериозен удар по самочувствието на съперника си. Георги Николов отново бе на точното място, за да отбележи. Гостите показаха зъбите си чак в 33-та минута като капитанът Милев върна едно попадение. Радостта от гола на гостите бе кратка, защото Николов заби своя хеттрик в 40-та минута. До края остана време само за още един почетен гол на “Аутистите” дело на Иванов. Така „лисиците“ взеха важна победа, а „аутистите“ останаха с празни ръце, като нямаше и помен от добрата играта на предишния ден срещу ФК Торнадо 2013.

Статистика след Siven – (AFC) Autistic Football Club

И Bombeta се оказаха голяма хапка за TITANITE

Bombeta посрещнаха любимците на феновете TITANITE OLD STARS в битка за победата и трите точки на терените на Царско село. Мачът започна ударно за домакините, които отбелязаха два бързи гола чрез Благой Александров. Доминацията на “бомбите” бе налице, но увлечени в нападението, те изпуснаха Керкенезов, който ги наказа, намалявайки на 1:2. Домакините започнаха да плащат за високомерието си и атаките им бяха обречени на провал, като гостите изпуснаха доста положения за изравняване на резултата. Все пак класата на “бомбите” си оказа влияние и те реализираха ново попадение в 23-та минута чрез Димитров.

Така полувремето завърши 3:1. След почивката Bombeta затвърдиха надмощието си с нови три гола, един на Милков и два на Александров. В мача остана време и за попадение на Евгени Стратиев от “титаните”, с което бе сложен и последния щрих на двубоя. Така срещата завърши 8:2 в полза на Bombeta, които се изкачиха на третата позиция в таблицата. TITANITE OLD STARS показаха приемлива игра и показаха, че имат зъби за спасение през сезона като са на 3 точки от зоната за плейоф!

Статистика след Bombeta – TITANITE OLD STARS

„Столичани“ отнесоха пет „амигоса“

Сбогом Гринго се изправи срещу тима на ФК София в спор за трите точки. Гринговците започнаха мача с 5 човека, явно част от отбора още празнуваше 8-ми декември. И това си оказа влияние. Мачът започна добре за гостите които откриха в 2-ра минута с гол на Росенов. Домакините отговориха две минути по-късно с изравнителен гол на Денчев с глава. От тук нататък доминацията на „столичани“ бе красноречива и те не се спираха да бележат. Цакманов наниза бърз хеттрик, а Ахмед Хатиб добави още едно попадение за разгромното 5:1 на почивката.

През втората част играчите се изравниха, като на терена се появи Кико Джоманов за „гринговците“, играта стана равностойна и Денчев от Гринго отново върна един гол, но само за да ядоса съперника, който веднага отговори с два нови гола на Росенов и Бадалов. В 45-та Събев се разписа за 3:7. В 50-та минута домакините затвърдиха разсеяността си като си отбелязаха автогол. Иван Димтров в опит да изчисти центрирана топка, я наниза в собствената си врата. Така София взе победата докато Гринго отново остана разочарован.