spl1 обзор 11

ОБЗОР 11 Кръг

Реми в голямото дерби на SPL1

Безкрайно интересен и дълго чакан сблъсък бе наред да се изиграе в съботния ден на терена Царско Село. Един срещу друг се изправяха двата непобедени отбора до момента – тимовете на ФК Бай Тошо и ФК Торнадо 2013. Преднината на „тайфуните“ бе 4 точки и домакините бяха пределно мотивирани да я скъсят. Мачът започна изключително равностойно като футболът на терена бе от висока класа. Торнадо бе отборът които нанесе пръв удар в мача. В 10 минута топ нападателя Наско Иванов откри резултата с премерен шут. „Комунистите“ не се обезкуражиха от допуснатия гол, а се нахъсаха още повече. Така дойде 17 минута, в която Фусков изравни. „Червените“ напипаха слабостите на съперника и отново Фусков в 23 минута направи обрата 2:1. Така завърши първата част.

След подновяването на играта битката на терена бе жестока, но спортсменска. Торнадо усещаше, че времето течеше, а съперникът е добре нареден и трудно преодолим в защита, но все пак хиената в атака Иванов се измъкна от охранителите си и в 40 минута изравни за 2:2. До края и двата тима имаха шансове за отбелязване на гол, но не успяха да го направят. Така дербито на върха завърши 2:2, като тимовете поделят по една точка. Развой, от който останаха доволни само преследвачите на двата отбора.

Статистика след ФК Бай Тошо – ФК Торнадо 2013

„Роботите“ на екскурзия в София

Волтрон домакинстваше на ФК София в мач от SPL1. След раздора в тима на „супергероите“ явно всичко е потушено и момчетата от отбора бяха готови да покажат какво могат. ФК София от своя страна имаше класата и качествата да повали всеки противник, което бе атестат за интересен сблъсък. Мачът започна доста добре за гостите, които отбелязаха в 11 минута чрез тарана на тима Здравко Росенов. Преднината на софиянци се задържа само минута, защото Василев от тима на Волтрон върна ранното попадение. „Роботите“ се окопитиха и овладяха играта в свой ръце. Дискотечният лъв Сашо Симонов направи резултата 2:1 в 16 минута, а свръхзвуковият Мето Йорданов покачи за 3:1 в последните секунди на първата част.

През второто полувреме отново домакините започнаха по-активно и отново Симонов бе точен. Гостите от София върнаха едно попадение в 45 минута чрез Асенов, но изоставането им бе сериозно и въпреки добрата игра в атака не успяха да се върнат в мача като последен щрих за липсата им на късмет добави Бадалов, който в последната 50 минута на мача си отбеляза автогол и фиксира крайното 5:2 в полза на Волтрон. „Роботите“ излизат от шока след погрома които отнесоха от „бомбите“ и отново са на правия път. София пък отново имаше ден без късмет, но показа сериозни качества.

Статистика след Волтрон 2016 – ФК София

„Бомбите“ надвиха силен Гринго в напрегнат мач

Сбогом Гринго се изправяше срещу силния състав на Bombeta в съботния ден. „Амигосите“ бяха амбицирани да спрат добрата серия на противника, но дали имаха сили за това предстоеше да разберем. Мачът започна ударно за „бомбите“, които отбелязаха още във втората минута чрез Бехчийски. Гостите натиснаха съперника още по-сериозно, а пропуските, които нападателите на тима правиха бяха достойни за рекордите на Гинес. Разсеяността в нападение даде отражение и в защитата на „бомбите“, които допуснаха съперника да изравни в 21 минута чрез Симеон Димитров – Симеца. Така първата част завърши наравно 1:1.

След почивката картината на терена не се промени, гостите изпускаха безброй възможности, а съперника дебнеше на контраатака. „Бомбите“ все пак отбелязаха в 34 минута с гол на Александров и поведоха с 2:1. От този момент играта се закучи, а възможностите пред вратите бяха сведени до минимум. Въпреки усилията си Гринго не успя да се добре до попадение и мача завърши с победа на Bombeta. Гостите се върнаха на опасна близост в точково изражение с лидерите в таблицата и дебнат за грешки на останалите отбори. Сбогом Гринго отново показва колеблива игра и редува победи със загуби.

Статистика след Сбогом Гринго – Bombeta

Пивото превзе Титаните

Отборът на народа TITANITE OLD STARS посрещна младия тим на Младо пиво в мач от SPL1. И двата тима се нуждаеха от точки, което бе предтекст за истински футболен празник на терена в квартал Лозенец. Двубоят започна равностойно като на няколко пъти и късметът покри състава на Младо Пиво не позволявайки на топката да влезне във вратата, а удряйки се в напречните стълбове на вратата. Така се стигна до 19 минута в която бързината на Василев от Младо Пиво бе ключова и той откри резултата. Разочаровани от попадението Титаните загубиха настроение и допуснаха още два гола. Реализатор бе Пашов.

Така полувремето завърши при резултат 3:0. След подновяването на играта гостите показаха настървеност и хъс за победа и головете не закъсняха. Василев и Богев на два пъти и Павлов веднъж оформиха разгромното 8:0. TITANITE OLD STARS не успяха да се концентрират до края на мача и резултатът на финала остана непроменен. Все пак домакините отново показаха духа си като нежното цвете на състава Нели Георгиева отново показа, че няма равна в защитата. А и в халфовата линия. Младо Пиво грабва важна победа и дава заявка за още по-голямо израстване на отбора.

Статистика след TITANITE OLD STARS – Младо Пиво

„Амигосите“ с важна победа над Шипка

Затъващият лека полека тим на ФК Шипка прие Сбогом Гринго, който бе на обратният полюс като с всеки мач се изкачваше на горе в таблицата. Двубоят започна с гол в полза на Гринго. Автор бе Крекманов. Гостите обаче не успяха да задържат преднината си дълго защото Влади Попов изравни няколко минутки по-късно. Битката бе сериозна, но повече голове през първата част не паднаха. През второто полувреме отново Гринго излезе напред в резултата с попадение на преминаващия проби в тима Каерски.

Роро Попов от Шипка обаче отново върна гола и равенството в мача. „Амигосите“ пропускаха много положения и допускаха противника да атакува мълниеносно и ако не бяха топ намесите на вратаря в мача Пенев може би щяха да загазят доста сериозно. Нападението на гостите се окопити и започна да вкарва. Крекманов заби за 3:2, а Стоян Денчев – Стуци се отчете с още два гола. Така Гринго взе победата и трите точки изкачвайки се по дългия път нагоре в таблицата. Шипка отново загуби и продължи черната си серия.