spl1 обзор 1

ОБЗОР – 1 кръг

„Супергероите“ биха с двама капитани

В един от най-оспорваните мачове в кръга на SPL1 противници бяха „супергероите“ от Волтрон които миналия сезон се подвизаваха в SPl и новаците в лигата Siven. Мачът започна доста борбено с много битка и борба за всяка топка. Все пак в 11-ата минута Волтрон имаше прекрасна възможност за гол, от която максимално се възползва Емо Червеняков бележейки за 1:0 в 11-ата минута на двубоя. След попадението, мачът не смени динамиката си и борбата за всеки къс от терена продължи, но голове не падаха.

Така се стигна до 24-ата минута, когато след силен шут зад центъра на Калин Димитров от Siven топката попадна в очертанията на вратата, а противниковият вратар Страцимир Стайков, който носеше капитанската лента в този двубой, с доста нескопосана намеса изпусна топката зад голлинията си и така резултатът бе изравнен. След тази ситуация на терена се разигра комична ситуация в тима на Волтрон. Мениджърът на тима Стефан Цветков свали капитанската лента от ръката на вратаря Стайков сякаш съжалявайки за гласуваното доверие, което бе стоварил върху плещите му и предаде лентата на нападателя на тима Иван Комитов, който още след изпълнението на центъра след гол сякаш окрилен от разигралата се ситуация със самостоятелен пробив и силен шут отново изведе „супергероите“ начело в резултата. Надъханият Комитов отбеляза и още едно попадение в следващата минута като оформи резултат – 3:1 на полувремето.

След почивката гостите от Siven поглеждаха по-често към противниковата врата и в 33-ата минута отново Димитров бе точен намалявайки преднината на съперника отново на един гол. Импулсът в състава на гостите продължи с ново попадение в 37-ата минута за 3:3 бе точен Кристиян Христов. „Волтронци“ бяха стъписани от бързо пуснатите голове, които можеше да са доста повече, но изкупващият грехове от първата част вратар Стайков показа страхотна игра на вратата и бе като истинска стена пред противника. Така се стигна до една контраатака, в която новия капитан Комитов вкара страхотен гол, който се оказа и победен за неговия тим. Мачът се отличи с много инфарктни моменти, добра игра, грешки и страхотни голове. Така двата тима се подготвят за следващите си изяви.

Статистика след АКФ Волтрон – Siven

Гръмко реми за Гринго и Fransizkup на старта

Сбогом Гринго и Fransizkup бе двубой, който се чакаше с интерес от феновете на лигата. „Гринговците“, които миналата година се подвизаваха в дивизия SPL и дори спечелиха  наградата за феърплей в турнира излезе с доста обновен състав, тъй като през лятната пауза се стигна до договорка между тях и отбора на Талант 2016 за сливане на двата клуба. Общият проект се очаква да е доста проспериращ, но това щяхме да разберем именно на терена. Съперникът на Сбогом Гринго – Fransizkup се слави с добро име и красива игра, което определено даваше заявка за добър мач.

И така бе дадено начало на двубоя. В първите минути се видя, че състава на Гринго вече се е сработил и подготвителният период на отбора не е отишъл напразно. Резултатът не закъсня и още в 6-ата минута небезизвестният на публиката Стоян Денчев – Стуци разпечата противниковата врата за 1:0. Гостите от Fransizkup изоставайки вече в резултата стегнаха редиците си и най-вече средната линия, която в началото на мача се бе загубила някъде и организираха доста опасни атаки, които вратарят на Сбогом ГрингоПетър-Делян Иванов отрази със страхотни намеси. Това беше до момента, в който на сцената се появи Пазийски. Той не пожали противниковия страж и върна равенството в мача разписвайки се за 1:1.

Играта се поизравни, а пропуските пред двете врати се редяха един след друг. Определено очакванията, които всички имаха преди мача се оправдаха на 100%. Двубоят вървеше към 1:1 на почивката, когато Стоян Денчев избухна за втори път и покачи за 2:1 за Сбогом Гринго. Гостите естествено веднага намериха логичния отговор, като без да се бавят веднага изравниха с попадение на Валентин Христов. А в заключителните минути на полувремето правещия страхотен мач Григор Петков донесе пълния обрат за своите – 3:2 за Fransizkup.

След почивката „гринговците“ излязоха с много хъс и както казваме на жаргон – с гол от съблекалнята се върнаха в мача. Ликуващ отново бе Стоян Денчев. Последваха минути на затишие пред двете врати, като играта и на двата тима бе изнесена в централната зона на терена. Така до 45-ата минута, когато другото острие в атаката на Сбогом ГрингоСтефан Кракманов със страхотен шут изведе своите отново напред в резултата. До края нямаше време и домакините вече виждаха трите точки в актива си, но никой не бе попитал Иван Костадинов от тима на Fransizkup, които с плътен удар изравни в заключителните минути на двубоя за 4:4. Така двата тима направиха страхотен мач и заслужено поделиха точките в него.

Статистика след Сбогом Гринго – Fransizkup

Вазов надделя в оспорван мач над AFC

(Afc) Autistic football club срещу АФК Вазов бе поредния мач от SPL1 в съботния ден. Два отбора, които са нови в лигата, но с доста солидни реномета сред футболните среди се изправяха в битка за първи три точки. Мачът започна доста обещаващо за Вазов. Още в 9-ата минута Мишонов откри резултата, а в 13-ата минута Христов удвои. Въпреки бързо допуснатите два гола „аутистите“ показаха самочувствие и спокойствие на духа и върнаха бързо един гол чрез Иванов в 18-ата минута, а Дичков бе точен в 20-ата минута.

АФК Вазов натискаше повече своя съперник и минутното разсейване не се отрази на стила, който показаха още в началото на двубоя. Трендафилов и отново Мишонов отбелязаха, за да стане преднината на тима им сериозна. Динамиката на мача обаче бе голяма и почти веднага Милев върна едно от попаденията. Съставът на „аутистите“ се поокопити, но все пак допуснаха още един гол преди почивката дело на Кръстев. Така двата отбора се прибраха за почивка при резултат 5:3 в полза на АФК Вазов.

След подновяването онази динамична и бърза игра от първата част се повтори с пълна сила, но разликата бе, че нямаше толкова попадения във вратите. До нов гол се стигна чак в 41-ата минута, а попадението бе за АФК Вазов с голмайстор отново Кръстев. Естествено домакините върнаха моментално попадението чрез Погончев. Така до края нямаше други сериозни опасности пред двете врати и мачът завърши с победа на АФК Вазов с резултат 6:4. Двата отбора показаха доста стойностна игра, което означава, че ни чакат много приятни изненади в предстоящите им мачове.

Статистика след (Afc) Autistic football club – Афк Вазов

Драма и обрат на Комплекс Царско село

В неделния ден един срещу друг се изправиха отборите на Bombeta и Младо пиво. Един двубой, който предостави доста интересни ситуации и много емоции, както на терена така и извън него. В началните минути тимът на Младо пиво бе този, който седеше по-добре на терена и логичното се случи в 4-ата минута след мълниеносна контраатака Павел Павлов откри резултата. Bombeta не се трогнаха особено, но нещо все не им стигаше да завършат с гол своите атаки. Звездата на тима Цветелин Цветанов – Мукаси не спираше да стреля срещу вратата на съперника, но сякаш тегнеше някаква прокоба и всеки удар попадаше в рамките на вратата. Желязното правило, което гласи като не вкараш, ти вкарват важеше с пълна сила. При поредно добро разиграване, тимът на Младо пиво стигна до удвояване на преднината си, а Павлов отново бе в прегръдките на своите съотборници.

Домакините вече трябваше да гонят пасив от два гола, което ги мобилизира на пълни обороти. Така в 20-ата минута Венци Петров намали за 1:2. При този резултат завърши и полувремето. След подновяването на играта двата тима започнаха да играят на котка и мишка и всеки чакаше някой да сгреши. Това първо направиха Bombeta, а техният наказател тази вечер – Павлов заби гол за своя хеттрик. Радостта на тима ръководен от Пепи Миланов трая само минута – Александров намали за 2:3. Мачът бе много приятен за гледане, а емоциите и градуса на терена се бяха повдигнали до максималната си степен. Така дойде 43-ата минута – Павлов от Младо пиво отново бе над всички бележейки четвъртия си гол в мача.

За Bombeta, с пасив от два гола 7 минути преди края на мача, не остана нищо друго освен да се хвърлят с всички сили в атака. В 45-ата минута Стоилков върна един гол, а в 46 Петров донесе изравнителното попадение. Оттук нататък окрилените Bombeta сътвориха сензационния обрат. В 48-ата минута Цветанов, който бе замесен и в предишните два гола даде аванс на своя тим, а точката в мача сложи Стоилков в заключителните минути. Така Bombeta взеха първи три точки в лигата след страхотен мач, а за тима на Младо пиво остана разочарованието от изпуснатата преднина и изгубените точки.

Статистика след Bombeta – Младо пиво

Торнадо отнесе Устрем

Във втория мач от програмата на SPL1 съперници бяха ФК Устрем и ФК Торнадо 2013. ФК Устрем е един от новите дебютиращи на сцената в лигата отбори, докато техният противник Торнадо вече утвърден тим грабнал среброто в миналия сезон в лигата. Мачът се очакваше да е оспорван и динамичен. Всичко бе готово за началото на двубоя, а главен рефер бе Христо Пейнов. Първи съдийски сигнал на съперничеството между двата отбора.

Гостите от ФК Торнадо 2013 установиха контрол над топката още в началните минути и организираха сериозен натиск пред стража на ФК Устрем. Надмощието на „тайфуните“ доведе до два бързи гола дело на Велизар Иванов. ФК Устрем обаче не се даде толкова лесно и при една от ответните атаки след добро разиграване Маан Шаер върна едно попадение. Върнатият гол определено раздразни тима воден от Лъчо Арсов и буквално истинско торнадо от голове помете ФК Устрем. Началото бе сложено в 14-ата минута именно от Арсов. След него голове нанизаха отново Иванов, Марков и Мартин Арсов. След сериозния натиск и буквалния разстрел на стража на противника дойде почивката при резултат 6:1.

След подновяването на играта на терена отново господстваше тимът на Торнадо, а техния противник бе по-пасивен и безидеен в атака. Головете във вратата на ФК Устрем не спряха. В 35-ата минута Иванов наниза своя гол номер 4 в мача след него отново капитана Арсов бе точен. ФК Устрем нямаше какво да губи и играта им бе доста по-освободена, което доведе до голове на Касабов и Янев правейки резултата не чак толкова трагичен за техния тим. До края на мача оставаха няколко минути, в които гостите от ФК Торнадо 2013 отбелязаха още няколко попадения чрез капитана Арсов, който оформи своя хеттрик. Точен бе и моторът в дефанзивен план за Торнадо Антон Антонов. Така мачът завърши при резултат 10:3 в полза на „тайфуните“, които още от първия кръг дават сериозна заявка за титлата, докато ФК Устрем има над какво да работи и да надгради за да може да се отърсят от тежката загуба.

Статистика след ФК Устрем – Торнадо 2013

„Комунистите“ сразиха Титаните

В съботния ден на терена в квартал Лозенец се изправиха да нови тима. Опитният отбор на TITANITE OLD STARS и селекцията на ФК Бай Тошо. Очакваше се интересен мач, който може да определим като битката на поколенията. TITANITE OLD STARS излязоха с дама в състава си което е прецедент в SPL. Красавицата Нели Георгиева влиза в историята на лигата, като първата жена участник в мачовете под знамето на SPL. След като мача доби още по-пиперлив оттенък, всичко бе готово за неговото начало.

В началните минути двата отбора се разучаваха и не посягаха към офанзивния футбол и заложиха повече на дефанзивни схеми. След изчакването в началните минути отборът на ФК Бай Тошо направи красива комбинация, която доведе до откриването на резултата, в 8-ата минута. Реализатор след прецизен пас на Васев, бе Влади Василев. Голът разклати защитата на Титаните и още в следващата атака след центриране отново на Васев в последвалия карамбол красивата Нели си отбеляза нелеп автогол, което даде добър аванс на съперника. Двата гола аванс, които постигнаха окрилиха тима на „комунистите“ и играта им тръгна, както се казва на жаргон. Гостите взеха пълен превес над съперника си и последваха поредица от попадения. Точни за ФК Бай Тошо бяха Цанов, Милев, Кръстев и Фусков с по няколко попадения като резултата набъбна до 6:0 на полувремето. Титаните чакаха почивката с нетърпение, за да преосмислят тактиката си и да се опитат да променят нещата на терена. След ударната първа част последователите на бившия първи натикаха противника дълбоко в наказателното им поле и успяха да реализират още 8 попадения, на които техният съперник нямаше отговор.

След като вече бяха отбелязали 14 гола в противниковата врата, гостите пуснаха газта и предоставиха инициативата на своя съперник, който мигновено се възползва от това и върна едно попадение чрез Маринов. Голът вдъхна самочувствие на TITANITE OLD STARS, които знаейки, че мача няма как да бъде спечелен сякаш заиграха по-уверено и спокойно. След постепенна атака и великолепно гардиране на топката в противниковото наказателно поле с кинжален удар Станислав Стратиев – СИСО отбеляза втори гол за Титаните. За съжаление време за повече нямаше и мачът завърши при резултат 14:2 за тима на ФК Бай Тошо, чиито отбор има апетити да влезне в тройката във финалното класиране, докато тима на TITANITE OLD STARS трябва да помисли за точната стратегия, с която да провежда мачовете си, тъй като се видя, че класата я има, но постройката на играчите и спойките между отделните звена все още не са 100% завършени.