Обзор SPL1 22.02-23.02

Лисиците – АФК Акулите 2:5

АФК Акулите продължават да плуват в свои води, след като се поздравиха с трети пореден успех в SPL1. Селекцията на Мирослав Трендафилов се справи със задължителната наглед задача да победи последния във временното класиране тим на Лисиците. Резултатът беше също така подобаващ – 5:2.

По този начин „господарите на океанските дълбини“ стабилизираха позициите си в Топ 6. Нещо повече разликата между тях и третия Сбогом Гринго вече е само три точки, което прави битката по горните етажи на класирането повече от интересна.

Лисиците определено не се намират във форма, а спешно се нуждаят от победи, тъй като заемат последното 12-то място в таблицата.

АФК Акулите поеха контрола над събитията от самото начало.  В третата и четвъртата минута символичните гости отбелязаха два бързи гола, които определено объркаха игровия план на съперника. С точни изстрели тогава изпъкнаха Александър Тодоров и Мартин Маринов. Малко след това Маринов вкара и второто си попадение в мача за 0:3. Но това не бе всичко от него. Халфът реши да „помогне“ леко и на Лисиците, след като ги върна в мача чрез своя злощастен автогол.

Случилото се имаше някакъв краткосрочен ефект, тъй като в 35-ата Атанас Атанасов съвсем върна интригата в мача – 2:3. Загубената комфортна преднина обаче не притесни кой знае колко „сините“. Все пак в редиците си имаха доказани реализатори като Тодоров и Маринов, които отново намериха вратата на Георги Николов и така подсигуриха успеха за АФК Акулите с 5:2.

Бенковски Сити – ЦКБ 1:13

Намиращият се в долната половина на таблицата Бенковски Сити имаше лошият късмет да се изправи срещу разярения тим на ЦКБ. „Банкерите“ бяха жадни за мъст, тъй като в предишния кръг инкасираха сензационно поражение от Боровци Сен Жермен. Този път селекцията на Велислав Велев не допусна подобен сюрприз и разби „воините“ със зашеметяващото 13:1.

Макар и в състава на Сити да личаха имената на техните най-добри футболисти – Николай Данаилов и Илиан Димитров, Бенковски не съумя да даде какъвто и да е отпор на ЦКБ. Крайният резултат беше тринадесет попадения в мрежата на клетия страж Александър Валентинов.

Пет гол за победителите реализира Роберт Танчев, който беше особено активен през второто полувреме, когато вкара четири от тях. Перфектно беше и представянето на Даниел Цветанов, който стигна до кота №4. Две попадения за успеха добави Калоян Цветанов, а пък по веднъж точно се оказаха Ивайло Върбанов и Велислав Велев.

По този начин ЦКБ се реваншира за загубата си от същия съперник на 2 ноември, 2019 година, когато отстъпиха драматично с 6:7.

С оглед резултатите от другите срещи, ЦКБ е лидер във временното класиране, с еднакъв точков актив с Бай Тошо, но по-малко наказателни точки.

VR7 Services – Сбогом Гринго 5:2

Сбогом Гринго претърпя крушение в опитите си да атакува първото място през този кръг в SPL1. Селекцията на Димитър Пенев не издържа на напрежението и загуби ключов двубой срещу четвъртия VR7 Services с 2:5. По този начин „зелените“ останаха закотвени на третото място и вече имат шест пункта по-малко от лидера ЦКБ и втория Бай Тошо. Добрите новини пък определено бяха за техните съперници – Влади Робев и компания не са част от Топ 3 само заради прекомерно големия си брой наказателни точки.

„ВиАрците“ бяха подбрали по-добрата стратегия за този двубой и това си пролича още с гола на Владимир Ангелов в шестата минута. Ситуацията за „седмиците“ станаха още по-благоприятна, когато Дойчин Ташев демонстрира голямата си класа и добави две попадения (16‘,26‘) за сътворяване на класиката.

Сбогом Гринго беше без един от качествените си нападатели Стефан Крекманов, което донякъде даде и негативен оттенък върху офанзивната визия на символичните гости. Все пак те демонстрираха важната за такива моменти непримиримост и между 30-ата и 35-ата минути намали пасива си само до един гол след точни изстрели на Владимир Кавалски и Иса Цанов.

И точно, когато „гринговците“ виждаха, че обрат е напълно възможен, VR7 Services натисна газта и подсигури победата си с нови две попадения. Димитър Стоянов се оказа на точното място в 41-ата минута и матира стража Христо Цонев, имал тежката задача да замени под рамката емблематичния Христо Милев – Звяра. Малко преди края Владимир Ангелов довърши съперника с още един гол. Между него и Дойчин Ташев имаше сериозна конкуренция и за избор на „Играч на мача“, която в крайна сметка бе спечелена от втория.

ФК Джентълмените – Готинягите 1:3

Прогресът на ФК Джентълмените временно беше преустановен, след като селекцията на Асен Йочев отстъпи на петия във временното класиране Готинягите с 1:3. По този начин „черно-белите“ пропиляха добрата възможност да се изравнят по точки с първия над чертата тим на Бенковски Сити. Осмият успех за сезона пък помогна на „лъвовете“ да остана само на два пункта дистанция от място в Топ 3.

Двубоят издържа едва четири минути без гол, след като Бисер Вричев даде ранен аванс на „камуфлажните“, след като превърна в попадение хубаво подаване на Румен Врайков. Лидерът на символичните гости Павел Матеев също не пропусна да натъжи съперника, завършвайки добра атака за 0:2.

До следващото попадение трябваше да изминат доста минути, през които ФК Джентълмените демонстрираха завидно израстване в своята продукция. Донякъде логично се стигна и до гола на техния капитан Асен Йочев. Предпоследния в таблицата обаче не можа да яхне вълната и да се възползва максимално от изгодната ситуация.

Вместо това „джентълменските“ крила бяха скършени от Бисер Врачев, който с втория си гол в интересни мач оформи крайното 1:3.

Боровци Сен Жермен – Q-check 2:5

Коренната промяна на Q-check продължава! Момчетата на Николай Калчев са перфектни през новата година, като в последния кръг се поздравиха с четвърти пореден успех. Този път глава пред тяхната мощ преклониха Боровци Сен Жермен. Преди седмица БСЖ изненадаха лидера ЦКБ, но този път нямаха необходимите футболни аргументи, чрез които да възпрат загубата си с 2:5.

Героят в неделната вечер определено се казваше Нурай Хабиб. Целият мач бе „one-man show“ от негова страна, тъй като съумя да вкара и петте попадения в мрежата на Боровци. Наглед стабилната отбрана на БСЖ просто не знаеше как да процедира с голаджията, който се разписа цели четири пъти преди паузата (4″,7″,21″,24″).

Боровци Сен Жермен, както винаги, се опитаха да сътворят запазената им марка – пълен обрат – само, че този път късметът не бе на тяхна страна. Макар и в 45-ата и 49-ата минута Станислав Василев и Момчил Димитров да докараха нещата до 2:4, нямаше какво да попречи на Нурай Хабиб да вкара своя пети гол в 50-ата и по този начин да дари „кючеците“ с важните три точки.

Олимп – АФК Бай Тошо 2:9

АФК Бай Тошо се изравни по точки с лидера ЦКБ в SPL1. „Комунистите“ се поздравиха с втора поредна победа в шампионата, след като не сбъркаха срещу намиращия се в криза тим на Олимп – 9:2.

Двубоят ще бъде запомнен с феноменалното представяне на нападателя Дейвид Арабаджиев. Той отбеляза цели 8 попадения за триумфиралия тим, които го изстреляха и на върха в голмайсторската листа на дивизията. И за да бъде перфектна вечерта за бързоногия техничар, Арабаджиев съумя да даде асистенция и за разписалия се също Кейло Робърт.

Олимп, по вече наложена от тях традиция, стартираха мача с по-организирано от съперника. „Боговете“ изглеждаха привидно стабилни в защита, а в предни позиции шокираха своя опонент с красив гол от средна дистанция на Иван Комитов.

До почивката обаче бе осъществен пълен обрат, след като Арабаджиев на два пъти надхитри стража Кирил Цветков. Веднъж след щастлив рикошет, а след това и с прекрасно изпълнение от почти нулев ъгъл. Бай Тошо съвсем подпечата своя триумф между 26-ата и 39-ата минути, когато цели пет гола посетиха мрежата на техния опонент. Арабаджиев вкарваше по всевъзможни начини – глава, ляв крак, десен крак…

За доброто му представяне спомагаше и защитата на Олимп, която допускаше леки неточности чрез Ивайло Димитров и Здравко Димитров. До края „комунистите“ увеличиха отбелязаните от тях попадения до 9, а пък Иван Комитов още веднъж успя да отбележи за „боговете“ след бърза комбинация с Павел Димитров.

След 11-ата си победа за сезона, АФК Бай Тошо е на втора позиция само заради по-сериозния си брой наказателни точки спрямо ЦКБ (139 т. -84 т.) Олимп е на деветото място с 16 пункта.

Обзор на срещите от предходния кръг на SPL1!