spl1 обзор24

ОБЗОР 24 Кръг

Вазов спря Торнадо

В петъчната вечер в полите на Витоша, въпреки прохладния вятър на Царско село бе много горещо. ФК Торнадо 2013 и АФК Вазов кръстосаха шпаги в дербито на 24-я кръг в SPL1. „Тайфуните“ бяха без един от основните си играчи Велизар Иванов, докато Вазов можеше да разчита на всичко най-добро. Мачът стартира равностойно, но постепенно „тайфуните“ някак по навик взеха териториално надмощия. Другата звезда на тима Атанас Иванов материализира това леко предимство с два гола – в 8-ата и 12-ата минути. До тогава Вазов сякаш бе твърде респектиран от съперника, който през есента му нанесе най-тежката загуба през сезона – 1:9. Но „поетите“ показа характер и след второто попадение започнаха да владеят по-често топката и да създават положения. Но до края на първото полувреме повече голове нямаше. След почивката в състава на „тайфуните“ започна да се усеща несигурност, а в същото време Вазов пазеше добре Атанас Иванов, до когото трудно достигаха удобни топки.

В същото време „поетите“ натиснаха сериозно съперника си, но вратарят Иван Симеонов правеше чудеса от храброст. Минутките се нижеха много бързо, а резултата оставаше непроменен. В 46-ата минута обаче, когато всичко изглеждаше загубено грешка в защитата на Торнадо позволи на Андриян Кръстев да добута топката във вратата на „тайфуните“. Това даде криле на Вазов, които хвърлиха всички сили в атака да изравнят резултата. И минути преди края те го направиха. След двойно подаване между Стефан Андасаров и Кръстев втория реализира донасяйки точката на Вазов. „Поетите“ взеха много ценна точка, но в тима съжаляват, тъй като смятат, че са изпуснали победата. ФК Торнадо 2013 обаче показа слабости, които техните конкуренти могат да използват в предстоящите мачове.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – АФК Вазов

Bombeta с лесен успех над Титаните

Bombeta и TITANITE OLD STARS излязоха един срещу друг в мач от 24-я кръг на SPL1. „Бомбите“ бяха абсолютния фаворит в мача и всеки резултат различен от успех щеше да е сензация. Титаните пък играеха за своя чест и не искаха да се дават така лесно. Все пак тимът на Йордан Стоилков искаше да си опече нещата още в началото на двубоя. И го стори. Голмайсторът на тима Благой Александров избухна с 4 попадения само до 11-ата минута. Между тях в 8-ата Йовчо Загоров реализира гол за Титаните, но той бе плод на късмета.

До края на първото полувреме Bombeta реализираха още три гола – два от тях на Марио Давидов и един на капитана Данчо Стоилков. След почивката „бомбите“ намалиха темпото и позволиха на Титаните да разиграват повече топката. Това обаче не донесе успех на „небесно-сините“, които може би изиграха един от слабите си мачове този сезон. Все пак Александров, който има апетити към голмайсторския приз реализира още две попадения до края на мача, за да фиксира крайното 9:1 в полза на Bombeta. Така „бомбите“ продължават да се надяват за място в Топ 3 на SPL1, докато Титаните обещаха да доиграят сезона с повече хъс.

Статистика след Bombeta – TITANITE OLD STARS

Бай Тошо надви Siven с чиста мрежа

ФК Бай Тошо и Siven се изправиха един срещу друг във важен и за двата тима сблъсък от 24-я кръг в SPL1. „Комунистите“ още водят битка за титлата и всяка победа е от изключително значение за тима. Siven пък бе на гребена на вълната след успеха срещу Сбогом Гринго в миналия кръг и тимът искаше да продължи позитивното си представяне. „Белите лисици“ стартира по-уверено мача и имаха повечето положения за гол в първите минути. На стражът на „комунистите“ Мартин Асенов бе като лъв на вратата и спаси доста положения. Тук максимата „Ако не вкараш, ще ти вкараш“ важеше с пълна сила и с доста късмет Михаил Михов откри резултата за „комунистите“. При 1:0 завърши и първото полувреме. И в двата тима имаше липси.

За Бай Тошо срещата пропусна контузения Дейвид Арабаджиев, а Момчил Узунов и Кристиян Христов не бяха в групата за Siven. В началото на втората част Siven отново стартира много мотивирано, но отново Мартин Асенов направи ключови спасявания. В 33-ата минута пък Влади Василев реализира от фаул за 2:0 в полза на Тошо. Минута по-късно пък Siven получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Михаил Михов. Зад топката застана Радослав Манолов, но за негово нещастие ударът му срещна гредата. Това като че ли пречупи „белите лисици“ и до края на мача ФК Бай Тошо успя да вкара още четири гола. Три от тях бяха дело на Цветан Кръстев, а един на Даниел Васев. Въпреки че не успя да вкара гол Siven игра страхотно и със сигурност тимът ще почне да жъне доста успехи ако продължи така. Точките обаче отидоха в актива на Бай Тошо, който се облизва за титлата в SPL1.

Статистика след ФК Бай Тошо – Siven

Пивото заглуши Торнадо

ФК Торнадо 2013 и Младо пиво се изправиха един срещу друг в доста любопитен мач от 24-я кръг в SPL1. „Тайфуните“ искаха да се реабилитират за грешната стъпка срещу Вазов (2:2) два дни по-рано, докато възходът в Младо пиво бе очевиден и тимът доказа, че всеки трябва да се съобразява с тях. Срещата започна, а около терена доста шумно, заради много публика дошла да гледа мача. Все пак „тайфуните“ влязоха в мача по-съсредоточени и Антон Антонов откри в 5-ата минута със страхотен шут. Последваха минути на битка по терена. В 16-ата минута обаче Атанас Иванов реализира дежурния си гол, който направи резултата 2:0.

Но Младо пиво веднага се върна в срещата с попадение на Илиян Генов минута по-късно. До края на полувремето обаче Торнадо реализира още един гол. Той бе дело на Асен Николов. При този резултат дойде и почивката. Младо пиво излезе преобразен през втората част и Миро Стаменов намали на 2:3, но Семир Гафилов отново възстанови равенството. Младо пиво хвърли много усилия в атака след това попадение. И това даде резултат след като Генов и Васив Василев направиха резултата 4:4. Така до края на мача двата тима не успяха да се излъжат и разделиха точките. Това е второ поредно равенство за „тайфуните“, като ФК Бай Тошо вече се изравни с тях по точки. Младо пиво пък за пореден път доказа високата си класа.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – Младо пиво

ФК София мина през разградения двор на „амигосите“

Сбогом Гринго и ФК София се изправиха в скрит спор за Малката купа в SPL1. Двата тима редуваха силни със слаби игри през целия сезон, но преди този мач столичани имаха повече самочувствие. Освен това те показаха и новите си екипи, а халфът Атанас Бадалов бе награден преди мача за Гол на месец март. Добрите новини за София не спираха, тъй като проблеми в състава на Сбогом Гринго на практика тима остави почти без защита в този така важен мач. Всичко това си оказа влияние и ФК София дръпна в резултата рано. Здравко Росенов реализира 4 гола само до осмата минута, а между тях Радован Събев все пак върна едно попадение за „амигосите“. До почивката головете на спираха да валят.

За ФК София точен бе и Габриел Стоянов. Сбогом Гринго все пак се опитваше да не изостава в резултата като Камен Цветанов, Събев и автогол на Тони Йорданов доведоха нещата до 4:5 на почивката. През втората част обаче „столичани“ играха много силно и реализираха цели шест гола. Те бяха дело на Атанас Бадалов (3), Здравко Росенов (2) и Кристиян Антов. За „амигосите“ се разписаха само Камен Цветанов и Радован Събев. Така ФК София завърза сериозно възела за Малката купа, като явно до края „столичани“, Siven и „амигосите“ се водят люта битка за нея.

Статистика след ФК София – Сбогом Гринго

„Бомбите“ гръмнаха и Fransizkup

Bombeta и Fransikzup влязоха в люта битка за трите точки в неделя привечер на Царско село. „Бомбите“, които бяха фаворит в мача, успяха да дръпнат с попадения на Виктор Илиев и Марио Давидов с 2:0 в резултата. Но „сините“ не се предадоха и Григор Петков и Вангел Стойков изравниха. Bombeta обаче реагираха като ужилени и Краси Красимиров и Виктор Илиев възстановиха предната от два гола за „бомбите“ до почивката.

След нея „червените“ бяха решени да реша нещата в своя полза. Илиев добави още един гол, а нещастието да прати топката в собствената си мрежа имаше Иван Костадинов. Шест минути по-късно той се реваншира за автогола си и реализира за 3:6. Но Виктор Илиев бе над всички и оформи крайното 7:3 в 49-ата минута. Така Bombeta продължават да се надяват на място в Топ 3, докато за момента Fransizkup изостава сериозно от борбата за Малката купа в SPL1.