ОБЗОР SPL1

ОБЗОР 24 Кръг

Котката се прочу с най-бързия червен картон в историята на SPL

Q-check се справи без особени трудности с ФК ЗССМ, сразявайки ги с 5:2 в среща от 24-ия кръг на SPL1. Срещата ще се запомни с нещо историческо. Капитанът на „Здрави,Силни,Смели,Млади“ Христо Цонев-Котката получи най-бързия червен картон в историята на Sofia Premier League. Той видя червения цвят още в 3-ата минута на двубоя. Това улесни задачата на „танцьорите“, които вкараха 5 гола – Веселин Ташев се разписа два пъти, а по веднъж успяха да отбележат Кристиан Миланов, Драгомир Падарев и Боян Милков. За ЗССМ два гола вкара Цветан Кръстев-Магьосника.

Първото интересно положение в мача бе именно изгонването на Котката. В 3-ата минута, той не успя да прецени добре очертанията на наказателното си поле и улови топката извън него. Това му доведе моментално червен картон, оставяйки тима си с човек по-малко още в самото начало на мача. Численото превъзходство даде криле на Q-check, които вкараха два бързи гола чрез Веселин Ташев – в 6-ата и 11-ата минута. Въпреки червения картон и двата гола пасив ЗССМ не се отказа. Цветан Кръстев оправда прякора си – Магьосника, показвайки, че магията на отбора му не е изчезнала. В рамките на 4 минути той вкара два бързи гола и върна тима си в играта. При този резултат двата отбора се оттеглиха в почивка.

Второто полувреме Кючек настъпиха сериозно газта. Те определено не смятаха да изпускат победата в този мач, имайки предвид, че са с човек повече. Нужни им бяха само 5 минутки, за да си осигурят пълнят комплект точки. Кристиан Миланов се разписа в 29-ата минута, а още в следващата Драгомир Падарев вкара ново попадение. Точка на спора сложи Боян Милков в 34-ата минута. Отборът на ЗССМ се бори смело, но силите им не стигнаха за нещо повече в мача.

Тимът на Q-check успя най-накрая да стигне до победа, след като беше в серия от 5 поредни загуби. ФК ЗССМ също се намира в лоша поредица от двубои и остава в дъното на класирането.

БСЖ наряза Пъпешите на 12 парчета

Тимът на Боровци Сен Жермен продължава с добрата си серия от победи, надвивайки Пъпешите с гръмкото 12:3, в среща от 24-ия кръг на SPL1. Пет гола за победителите вкара играчът на мача Мартин Несторов, с хеттрик се отчете Валентин Мелниклийски, Петко Петков се разписа два пъти, а по едно попадение добавиха Георги Миланов и Цветелин Недев. За Пъпешите Емил Йорданов се отчете с два гола, а Мартин Христов с един.

БСЖ тръгна доста уверено в мача, показвайки желанието си да продължи добрата си серия в първенството. До 8-ата минута Боровци вече водеха с 3 гола. Мартин Несторов, Георги Миланов и Цветелин Недев оформиха набързо класиката в резултата. 10 минути по-късно Несторов вкара второто си попадение, с което още повече уби интригата в мача. Пъпешите показаха зъби в 20-ата минута с гол на Мартин Христов. Радостта им обаче не бе дълга, след като след 3 минути Валентин Мелниклийски направи резултата 5:1 и по този начин приключи първото полувреме.

Втората част започна с нов дъжд от голове. Несторов вкара ново попадение в 31-ата минута, а Петко Петков успя да запише в головата си сметка два гола в рамките на минута. Емил Йорданов вкара нов гол за „плодовите“, но след това нови два бързи гола на Несторов и Мелниклийски направиха резултата 10:2. Йорданов прониза БСЖ с ново попадение в 46-ата минута, но за Боровци Несторов вкара петото си попадение още в следващата минута, а Мелниклийски оформи хеттрика си и крайното 12:3 в 50-ата минута.

БСЖ продължава да е на гребена на вълната и с 3-ата си поредна победа вече е близо до първите места. Пъпешите пък са на другия полюс и вече наредиха три поредни загуби.

Непобедимите се оказаха лесен тест за АФК Бастун

Отборът на АФК Бастун не изпита особени трудности в това да победи Непобедимите, в мач от 24-ия кръг на SPL1. Отборът на Георги Братованов срази съперника си с 8:2. Герой за бастуните стана Йордан Герджиков, който вкара 4 гола, Тома Димов и Робърт Христов добавиха по още един, а Теодор Недков и Валентин Николов си вкараха автоголове. За „черните“ Владимир Додов и Симеон Дренков се разписаха по веднъж.

Срещата започна доста лошо за Непобедимите, след като Теодор Недков вкара гол в 4-ата минута, но в собствената си врата. Лошият старт даде хъс на АФК Бастун, които моментално удвоиха преднината си. Йордан Герджиков бе точен след 300 секунди игра. Отговорът на Владимир Додов и компания дойде в 8-ата минута. Именно Додов върна отбора си в играта, намалявайки пасива на 1 гол. Футболистите на Бастун не бяха съгласни с подобен развой на играта и в 11-ата минута Тома Димов отново удвои преднината за своя тим. До края на полувремето и двата отбора не успяха да си вкарат повече попадения.

Втората част стартира с лъч надежда за Непобедимите. Симеон Дренков върна отбора си в играта, след като реализира попадение в 28-ата минута. Завърналият се от контузия Йордан Герджиков обаче взе нещата в свои ръце и в рамките на 1 минута вкара два гола за „криваците“. Малко след това Валентин Николов направи същото, което направи Теодор Недков – вкара си автогол, с което прекърши всички амбиции на Непобедимите. До края на мача време за още попадения имаше. Йордан Герджиков се разписа за четвърти път в 41-ата минута, а Робърт Христов оформи крайното 8:2 в 48-ата минута.

Победата идва в точното време за Бастун, тъй като отборът бе в серия от 4 мача без успех. Непобедимите пък са последни в класирането.

Истински Хаос застигна Drink Team

Отборите на ФК Хаос и Drink Team се срещнаха в един от най-интересните мачове на 24-ия кръг на SPL1. Краен победител излезе тимът на ФК Хаос, сразявайки опонента си със 6:4. Хеттрик за победителите наниза Петър Тасев, Евгени Неделчев добави два гола, а с едно попадение се отчете Марио Дабанов. В двубоя бе регистриран още един хеттрик, но в тима на Drink Team – Боян Георгиев бе точен на три пъти, а Любомир Стоянов вкара веднъж.

Срещата започна по превъзходен начин – с голове. Любомир Стоянов даде преднина на „пиячите“ още във втората минута. Последва бърз обрат за „хаотичните“ – Петър Тасев прониза на два пъти стража на Drink Team Румен Орумев само в рамките на 2 минути. Хаос натисна още газта и Евгени Неделчев удвои преднината за своя тим в 14-ата минута. Още в следващата атака обаче, Боян Георгиев върна едно попадение в полза на Drink Team и втората част вещаеше да бъде много интересна.

Второто полувреме головете не спряха да валят. Петър Тасев оформи своя хеттрик в 29-ата минута, а малко след това Евгени Неделчев се разписа за втори път в мача. Марио Дабанов донесе спокойствието за своя тим, вкарвайки шести гол в 40-ата минута. Все пак до края на мача имаше още десет минути. Те бяха достатъчни за Боян Георгиев да оформи своя хеттрик, но головете не стигнаха поне за точка за Drink Team.

След този мач и двата тима вече са с равни точки, но формата им се различава – ФК Хаос се намира в серия от две поредни победи, а Drink Team в серия от две поредни загуби.

Беззъби акули едва не стигнаха дъното

Отборът на АФК Акулите постигна доста трудна победа срещу тима на Дъното, в среща от 24-ия кръг на SPL1. Точен на два пъти за „сините“ бе Здравко Росенов, а по веднъж се разписаха Дейвид Василев и Александър Тодоров. За „белите“ Евгени Смирикаров вкара два гола, а Методи Игнатов добави един.

Двубоят стартира предимно спокойно, като и двата отбора се разучаваха в първите минути. Все пак след грешка в защитата на люлинци Здравко Росенов откри в 7-ата минута. Последва отпускане в редиците на Акулите и това им изигра лоша шега. Още в 11-ата минута Евгени Смирикаров изравни след груба грешка в сърцето на ариегарда на „сините“. Само 3 минути по-късно Дъното вече водеше в резултата. Удар от далечна дистанция на Методи Игнатов рикошира в бранител на Акулите и излъга стража Веселин Иванов. Момчетата на Александър Тодоров натиснаха газта, но до края на първата част до нов гол не се стигна.

За сметка на това второто полувреме започна с гол от съблекалнята. Завърналият се от контузия Дейвид Василев успя да върне паритета в резултата с прецизен удар. Дъното обаче въобще не смяташе да се отказва и отвърна на удара в 31-ата минута. „Виновник“ отново бе Евгени Смирикаров, връщайки аванса на своя тим. Последваха тежки минути за стража на „белите“ Мартин Христов, след като Акулите натиснаха мощно съперника си. Така бленуваното попадение дойде чак 9 минути преди последния съдийски сигнал. Здравко Росенов отново бе на точното място, вкарвайки за 3:3. Само три минути по-късно той се превърна в герой за своя отбор, давайки головия пас към Александър Тодоров, който от близка дистанция парира Христов и донесе победата за Акулите.

В подреждането в SPL1 за момента Акулите са на втората позиция, но само на 3 точки зад тях са цели четири отбора. Дъното пък оправдава името си и засега остава на последната позиция.