ОБЗОР SPL CAIRO

ОБЗОР 5-ти кръг SPL Cairo

Бенковски Сити писа Отличен 6 на Авангард

Тимът на Бенковски Сити постигна четвърта поредна победа и продължава да диша във врата на Вълците. „Гражданите“ се справиха с Авангард с 6:2. С хеттрик се отчете Теодор Милошев, два гола вкара Васил Георгиев, а веднъж се разписа Николай Данаилов. За „червените“ точен на два пъти бе Пол Теодулу.

Срещата започна интригуващо. Не бяха изминали и три минути игра, когато Авангард поведе в резултата. Пол Теодулу получи удобна топка на границата на наказателното поле и с мощен изстрел откри за 1:0. Бенковски реагира като попарен и веднага се впусна в атаки. Това доведе до резултат в 13-ата минута, когато бе изпълнен бърз фал, след което топката попадна във Васил Георгиев и той с хубава тупалка изравни резултата. Попадението подейства мотивиращо за Сити, които направиха пълен обрат само две минути по-късно. Тогава Николай Данаилов се разписа след удар отблизо. Головете за Бенковски продължиха да падат и в 18-ата минута таблото вече показваше 3:1, а Васил Георгиев покачи головата си сметка на две попадения. Интригата в мача бе върната само 60 секунди по-късно, когато Пол Теодулу вкара нов хубав гол, който остави отбора му в играта. По този начин завърши и първата част.

Второто полувреме на терена властваше само един отбор – този на Бенковски Сити. „Гражданите“ успяха да реализират положенията си и по този начин се поздравиха с крайния успех. Теодор Милошев бе под пара, реализирайки хеттрик за 12 минути. В 35-ата минута той успя да засече топката в опразнената врата, след двойно подаване със свой съотборник. Малко след това Милошев прониза вратата за втори път, след като пресече спорен пас и по този начин се откъсна сам срещу стража на Авангард и вкара. Полузащитникът оформи своя хеттрик в 47-ата минута, а с това и подпечата успеха за своя тим с 6:2.

VR7 Services взе дербито на опашкарите

VR7 Services записа първи успех в тазгодишното издание на SPL Cairo. „Белите“ сломиха Грьонинген с 5:1. Петър Петров наниза хеттрик за успеха, а Росен Колев и Христо Кацаров добавиха по един. За „нидерландците“ почетното попадение реализира Иван Пандев.

Преди мача и двата отбора бяха с актив от нула точки и този мач се яви като дербито на дъното. То стартира по-добре за „чистачите“, които поведоха в резултата след седем минути игра. Петър Петров бе изведен и от трудна позиция успя да прокара коженото кълбо в мрежата на Грьонинген. По-сполучливата игра на „белите“ продължи и в 14-ата минута те покачиха на 2:0. Този път Христо Кацаров бе точен, правейки аванса на тима си още по-комфортен. Две минути по-късно Грьонинген все пак се върна в мача. Иван Пандев успя да се разпише и да остави шансовете на „сините“ за нещо повече в този мач живи. До края на полувремето двата отбора имаха добри възможности за нови попадения, но те така и не паднаха и почивката дойде при резултат 2:1.

Втората част започна равностойно. Грьонинген се опитваше да стигне до изравнителното попадение. Защитата на VR7 Services обаче си вършеше работата по перфектен начин. Така се стигна до 44-ата минута, когато „белите“ нанесоха съкрушителния си удар. Росен Колев вкара третото попадение за „чистачите“ и отказа „сините“ от търсене на поне точката в двубоя. В самия край на срещата Петър Петров успя да вкара светкавични два гола, с които оформи крайното 5:1, а и своя хеттрик.

ПИРИН $$ излъга Жаби Жабокът и продължава победната си серия

Тимът на ПИРИН $$ успя да надвие Жаби Жабокът с 3:2, в двубой от 5-ия кръг на SPL Cairo. Николай Михов и Матей Билярски бяха точни за „зелените“, а Атанас Дуванджиев си отбеляза автогол. За жабите звездата на отбора Томас Здравков се отчете с две попадения, които обаче не бяха достатъчни дори за точка от този мач.

Двубоят започна кошмарно за Жаби Жабокът. В 6-ата минута Атанас Дуванджиев опита да изчисти топката, която бе центрирана остро в наказателното поле, но вместо това той си заби красив автогол и даде ранен аванс на съперника. „Белите“ поеха контрола след това попадение и се впуснаха в атаки в търсене на изравняването. Защитата на „орлетата“ обаче се представяше на ниво, а атаката се отплати за това с нов гол секунди преди края на първото полувреме. Кошмарна грешка в отбрана позволи на Николай Михов да открадне топката и да я вкара в мрежата за 2:0. Това бе и последното действие на терена за първата част.

През второто полувреме Жабите бяха по-мотивираният отбор, а това естествено доведе до промяна в резултата. В 34-ата минута двигателят на тима Томас Здравков бе намерен по чудесен начин след изпълнение на корнер, а той от своя страна нанесе кинжален удар, с който намали резултата. Настъпи още по-голям ентусиазъм в играта на „белите“ след попадението и само две минути по-късно паритетът в резултата бе възстановен. Томас Здравков бе изведен очи в очи с Николай Николов и нападателят направи това, което се очакваше от него, а именно – да изравни резултата. Нова безумна грешка в защитата на Жаби Жабокът обаче позволи на ПИРИН $$ да стигне до нов гол, дело на Матей Билярски, който бе и последният в този мач, оформяйки крайното 3:2.

Грьонинген поведе, но след това бе погромен от Joga Bonito

Тимът на Грьонинген загуби и втория си мач за уикенда. Отборът бе разбит от Joga Bonito с 6:2. Станислав Иванов се отчете с хеттрик за победата, докато Дейвид Димитров, Мариян Богданов и Лилян Лазаров се разписаха по веднъж. За „нидерландците“ два гола наниза Александър Киркоров.

Срещата започна по мечтан начин за Грьонинген. Тимът загуби катастрофално първият си двубой за уикенда срещу VR7 Services с 5:1 и сега бе мотивиран да не допуска загуба. Още във втората минута нелепа грешка в защитата на „сините“ позволи на Александър Киркоров да открие резултата. Само три минути по-късно Киркоров покачи на 2:0. Той бе изведен по чудесен начин, за да остане очи в очи със стража на Joga Bonito и да реализира второто си попадение в мача. Отговорът на „техничарите“ дойде в 8-ата минута, когато Станислав Иванов получи топката на крилото и без да се бави изстреля истински снаряд, който бе неспасяем и влетя в мрежата на Стефан Петров. Само две минути по-късно резултатът вече бе равен. Дейвид Димитров получи топката само на няколко метра от вратата и той вкара без проблем за 2:2. „Сините“ показаха по-голямата си класа и в 15-ата минута осъществиха пълен обрат в двубоя. Невероятна солова акция на Станислав Иванов завърши с изключително красив гол, който даде преднина на отбора му. Така приключи първото полувреме.

Joga Bonito не намали оборотите през втората част. Само четири минути след подновяване на играта тимът наниза нов гол, който сякаш предреши крайния изход на мача. Мариян Богданов успя да отбележи, като преди това бе получил елегантен пас с пета от Станислав Иванов. Полузащитникът отново бе под светлините на прожекторите в 34-ата минута, когато оформи хеттрика си в срещата с нов красив гол. В самия край на двубоя имаше време само за Лилян Лазаров да отбележи с глава и да оформи крайното 6:2.

Bawarcite продължават да затъват, а Вълците вече са пет от пет

Вълците продължават с безгрешното си представяне в SPL Cairo. Кристиян Христов и компания наказаха Bawarcite с 5:0. Кристиян Даракчиев бе големият герой за „белите“ с неговия хеттрик, останалите два гола вкара Тони Тасков.

Лидерът в класирането Вълците влезе като абсолютен фаворит в мача. Тимът вече е в серия от пет поредни победи. „Червените“ пък са на другия полюс, разполагайки само с една точка в актива си. Началният натиск на „белите“ даде резултат в 10-ата минута. Новата звезда на отбора Кристиян Даракчиев откри головата си сметка с удар по земя. Само 60 секунди по-късно халфът наниза второ попадение, след като пресече пас, а след това веднага нанесе мощен удар, който бе неспасяем за Петър Бекяров. Класическият резултат бе оформен в 16-ата минута. Тогава Даракчиев напредна по крилото и даде остър пас в наказателното поле, където Тони Тасков вкара за 3:0. Минута по-късно отново Кристиян Даракчиев бе в центъра на събитията, след като се подигра с цялата защита на „червените“, направи двойно подаване с Кристиян Христов и вкара гол, с който оформи своя личен хеттрик. До края на полувремето „немците“ опитаха да върнат поне едно попадение, с което да си възстановят самочувствието, но късметът ги лиши от това.

Втората част Вълците очаквано намалиха оборотите, предоставяйки инициативата на Bawarcite. Те дадоха всичко от себе си в атака, но топката така и не влезе в мрежата на Мартин Кафеджиев. Вместо това в 44-ата минута падна последното попадение в мача. То бе дело на Тони Тасков, за когото това бе втори гол в мача, оформяйки крайното 5:0.

Drink Team с минимален успех над Place2Live

Втората победа на Drink Team вече е факт. „Пиячите“ успяха да постигнат успех s 2:1 срещу тима на Place2Live. Симеон Бърдарски и Пламен Петков донесоха триумфа на „черно-белите“. Емил Макенджиев пък вкара почетното попадение за Place2Live.

Срещата между двата отбора стартира равностойно. И двете селекции се познават добре, вследствие на предишните им срещи, което значеше, че няма с какво толкова да се изненадат. По-добрият старт бе за Drink Team. В 6-ата минута Симеон Бърдарски напредна по крилото, след което опита подаване, топката рикошира в бранител на Place2Live и влетя във вратата. „Живущите“ погледнаха малко по-смело към вратата на Христо Цонев. Той обаче свърши своята работа по идеален начин. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Втората част равностойната игра продължи. Двата тима размениха доста ситуации и пред двете врати. Попаденията обаче липсваха. Поне до 43-ата минута. Тогава Drink Team успя да стигне до втория си гол в мача, който подпечата успеха на тима. След изпълнение на корнер топката стигна до Пламен Петков, който без да я обработва я изстреля право в мрежата на Place2Live. Все пак отборът успя да стигне до почетно попадение в 47-ата минута, когато Емил Макенджиев успя да преодолее няколко бранители в „черно-бяло“ и да вкара хубав гол. Той обаче не бе достатъчен и трите точки отидоха в актива на Drink Team.

АФК Бастун разби Непобедимите

Отборът на Непобедимите изяде як пердах от АФК Бастун. Тимът на Георги Братованов отнесе съперника си с 12:3. С три попадения за победата се отчете именно Братованов, по два гола вкараха Здраво Росенов, Стефан Генчев и Иван Младенов, а по веднъж се разписаха Алекс Щерев, Йордан Герджиков и Тома Димов. За „черните“ точни бяха Даниел Атанасов, Иса Цанов и Пламен Тодоров.

Мачът започна на високи обороти, продиктувани от АФК Бастун. Тимът се нуждаеше от победата на всяка цена и не искаше да губи изобщо време. Още в 3-ата минута резултатът бе открит от Стефан Генчев. По-добрата игра на „бастуните“ продължи, а попаденията не закъсняха. Иван Младенов удвои преднината на своя отбор в 11-ата минута. Пет минути по-късно мениджърът Георги Братованов оформи класическото 3:0. Светлина в тунела за Непобедимите имаше в 23-ата минута, когато Пламен Тодоров върна едно попадение за тима си и остави надеждите за мача живи. Почивката дойде при резултат 3:1.

Второто полувреме стартира вихрено. Батун настъпи още повече газта и головете заваляха. В 32-ата минута Братованов нанесе съкрушителния удар по амбициите на Непобедимите и ги отказа от търсене на точки от този мач с втория си гол. Последваха силни две минути за Здравко Росенов, който се отчете с два светкавични гола. Само 60 секунди по-късно Йордан Герджиков също записа името си сред голмайсторите. В 39-ата минута Тома Димов направи 8:1 и положението за „черните“ ставаше все по-черно. Те се посъбудиха в 42-ата минута, когато Даниел Атанасов отбеляза едва втория гол за Непобедимите. Нова вихрушка от голове се разви в последните пет минути на срещата. В 44-ата минута Алекс Щерев успя също да се разпише в мача, а две по-късно Иван Младенов увеличи головата си сметка на две попадения. 120 секунди преди края на срещата Братованов оформи своя хеттрик в мача, а Стефан Генчев вкара 12-ия гол в 49-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал Иса Цанов оформи крайното 12:3.