ОБЗОР SPL1

ОБЗОР 23 Кръг

„Комунистите“ убиха мечтите за титлата на „роботите“

В едно от мегадербитата на кръга, временният лидер ФК Бай Тошо прие друг претендент за титлата – тимът на Волтрон. Двубоят бе изключително напрегнат и динамичен. Резултатът бе открит още в 6 минута с гол на Боби Фусков от тима на Бай Тошо, но въпреки ранно получения гол, тимът на „роботите“ не се отчая и продължи да бъде сериозен опонент на терена, но за тяхно нещастия под рамката на вратата на „комунистите“ седеше непробиваемият Мартин Асенов, който отрази всички техни удари и не позволи изненади. „Комунистите“ продължиха в бавно темпо и в техен стил изчакаха момента, в който тотално да откажат съперника си. Така се стигна до 19 минута, в която Арабаджиев удвои за „червените“, а секунди след това Петров направи резултата класически. До края на полувремето остана време за гол и на топ стрелеца на „комунистите“ Цветан Кръстев, който оформи 4:0 на почивката в полза на домакините.

След глътката въздух за двата тима играта бе подновена. Волтронци нямаше какво да губят и се втурнаха в атака. Резултатът веднага бе на лице – Шуклев намали в 29 минута. Тошовци обаче не трепнаха и бързо Фусков върна попадението. „Комунистите“ се прибраха в своята половина след като натрупаха комфортна преднина, което даде шанс на „роботите“ да върнат още няколко попадения. Отново Шуклев в 39 минута вкара за 5:2, а крайният резултат оформи звездата на Волтрон Кико Джоманов с гол в 46 минута. Така „комунистите“ остават лидери в класирането, а Волтрон сякаш бяха отказани от мечтите за титлата този сезон.

Статистика след ФК Бай Тошо – Фк Волтрон 2016

Торнадо не пожали и „бомбите“

Bombeta посрещнаха тима на Торнадо 2013 в пореден двубой от програмата на SPL1. Мачът започна с рецитал на Торнадо и в частност на разградската звезда на тима Атанас Иванов, който в рамките на 12 минути отбеляза резонния за него хеттрик. Головото шоу на „тайфуните“ продължи с попадение на Велизар Иванов. Така гостите дръпнаха със солидна разлика срещу своя съперник. До края на полувремето „бомбите“ не успяха да противодействат по никакъв начин на своя съперник и получиха още едно попадение, зад което отново седеше Атанас Иванов. Втората част на мача започна отново с гол за Торнадо, а реализатор бе Нейчев.

Домакините все пак успяха да върнат един гол дело на Илиев. За съжаление попадението за „бомбите“ се оказа и почетно за тях, тъй като тимът на Данчо Стоилков не успя да се вдигне и остави инициативата изцяло на своя съперник. До края на двубоя Наско Иванов заби още три попадения оформяйки крайното 9:1 в полза на Торнадо, който стремително атакува първата позиция в таблицата. „Бомбите“ останаха с празни ръце, но тимът винаги е показвал дух и сме сигурни, че ще успее да преодолее тежката загуба още в следващия кръг.

Статистика след Bombeta – ФК Торнадо 2013

„Поетите“ надделяха над титаните

Титаните се изправиха срещу Вазов в битка за трите точки. „Поетите“ започнаха великолепно мача с попадение на Крумов още в 4 минута на двубоя, а отново той удвои в 11 минута. Добрата игра на Вазов продължи и Кръстев направи 3:0 в 20 минута. При този резултат завърши първата част. След почивката отново „сините“ бяха по-дейни и Андасаров покачи на 4:0.

Титаните се посъбудиха от летаргията, в която бяха изпаднали в 41 минута с попадение на Григоров, но не успяха да задържат подема си и получиха пети гол във своята врата. А виновник за това бе отново Крумов от тима на Вазов. До края на мача остана време само за още едно попадение и то бе в полза на Титаните. Реализатор стана Иванов. Така Вазов взима важни точки в битката за челото, а Титаните отново показаха добра игра, но съдбата не бе на тяхна страна.

Статистика след TITANITE OLD STARS – АФК Вазов

„Белите лисици“ излъгаха „амигосите“

В мач които се оказваше голямото съперничество в битката за 6 позиция в таблицата един срещу друг се изправяха Сбогом Гринго и тима на Siven. Мачът бе изключително равностоен като през цялата първа част и двата тима изпуснаха безброй възможности за откриване на резултата, но така и не успяха да преодолеят вратарите, които самоотвержено бранеха своите врати. Така първата част завърши при нулево равенство. След почивката картинката на терена не се бе променила като имаше повече борба на терена и малко възможности за гол.

Така се стигна до 35 минута, в която Спасов от тима на Siven откри резултата. „Амигосите“ се опитаха да отговорят, но така и не успяха да стигнат до гола. „Белите лисици“ се чувстваха уверени в победата си и Манолов затвърди това с гол в 40 минута. До края на мача гостите съумяха да задържат преднината си и се поздравиха с успеха и трите точки. Сбогом Гринго направи крачка назад в борбата за класиране в горната шестица на таблицата, но едва ли ще се примири с това.

Статистика след Сбогом Гринго – Siven

„Пивото“ заля и Fransizkup

Един от най-проспериращите отбори в лигата, тимът на Младо пиво прие все по-добре представящия се тим на Fransizkup в спор за точките. Мачът започна равностойно, но това бе до 8 минута, в която домакините откриха чрез Павлов. Радостта на „пивото“ бе кратка, защото още в ответната атака Витков изравни. Домакините качиха бързо оборотите и с две попадения на Генов отново излязоха напред в резултата. Непримиримостта на „сините“ обаче отново излезе на преден план и Стоичков намали за 2:3 в 20 минута.

Младо пиво обаче отново натисна съперника си и с две попадения на Стаменов взе комфортен аванс от три гола на почивката. След подновяването на играта домакините затвърдиха превъзходството си с нови два гола на Стаменов и два гола на Павлов. Гостите успяха да намалят вкарвайки чрез Петков и Стоянов, но силите на тима не стигнаха за повече в мача. Точката в двубоя сложи Генов в 49 минута оформяйки крайното 10:4 в полза на Младо Пиво.