ОБЗОР SPL1

ЦКБ обърна Акулите в дербито на кръга

Убедителният отбор на ЦКБ успя да обърне мача срещу Акулите и да вземе дербито на кръга в SPL1 с 2:1. Мачът започна перфектно за „хищниците“, които поведоха в резултата благодарение на Ивайло Чучуганов с гол във втората минута. Пет минути преди края на полувремето ЦКБ обаче се върна във мача с гол на Ивайло Върбанов и се прибра на почивката при равенство и отправи поглед към победата. „Банкерите“ атакуваха, както и Акулите, но късметът се усмихна на ЦКБ, които успяха да спечелят след втори гол на Върбанов. ЦКБ е безпогрешен до този момент с четири победи от четири мача, а това беше първа загуба за Акулите през кампанията.

Сбогом Гринго продължава да лети

Сбогом Гринго продължава с убедителния старт на кампанията в SPL и записа поредна победа. Този път „гринговци“ надделяха над Лисиците с 3:1. Въпреки че Лисиците успяха да поведат в 4-та минута на мача, двигателят на отбора Цветан Кръстев успя да изравни и да даде увереност на своя тим, която не липсва през този сезон. Стълбът в защита Стефан Крекмаков вкара за Гринго с топовен шут малко преди почивката. През второто полувреме Владимир Кавалски вкара за 3:1 и така оформи крайния резултат. След тази победа Гринго остават с пълен актив от точки и е на върха във временното класиране, а Лисиците изпаднаха в тежко положение след три поредни загуби.

Бай Тошо превзе Бенковски Сити

Търсещият своята форма отбор на Бай Тошо разгроми Бенковски Сити с 8:2. „Комунистите“ още от самото начало бяха по-добрия отбор на терена, като на два пъти Дейвид Арабаджиев и Кейло Робърт разпечатаха вратата на Бенковски. 4:0 на почивката. През втората част Сити опитаха да се върнат в мача и реализираха две попадения, но силите им стигнаха само до там. Нови четири попадения за Тошо и разгромна победа.

Q-check с убедителна победа над Джентълмените

Отборът на Q-check постигна убедителна победа над Джентълмените с 4:1. През целия мач „кючеците“ бяха по-добрия отбор на терена, като поведоха още в 8-та минута с гол на Калин Видински. Второто полувреме продължи под тяхна диктовка и по веднъж се разписаха Веселин Ташев, Николай Калчев и Калин Видински. Звездата и двигател на Джентълмените Асен Йочев успя да върне един гол за тима си, който в крайна сметка се оказа само почтен. По този начин Q-check са на четвърто място след две поредни победи, а Джентълмените са закотвени на дъното с четири поредни загуби.

Олимп взе скалпа на БСЖ

Олимп победи БСЖ с комфортното 4:2 и напипва своята форма. Мачът започна прекрасно за БСЖ и те поведоха с гол на звездата си Петко Петков. Олимп обаче беше решен да вземе този мач и реализира четири попадения дело на Методи Йорданов, Иван Комитов, Мариян Фамилиянов и Роман Минов, което беше достатъчно да съкруши съпротивата на съперника им. Все пак Боровци успяха да вкарат още един и да направят резултата по-приемлив за тях.

Huawei унижи Готинягите

Huawei буквално унижи Готинягите, като ги победи с категоричното 8:0. Владимир Ангелов беше звездата на терена с хеттрик и две асистенции, а по две попадения реализираха Дойчин Ташев и Мартин Попов, и едно на Владислав Робев. Тази убедителна победа върна самочувствието на на Huawei и със сигурност накърни това на Готинягите.