ОБЗОР SPL1

Готинягите продължиха с перфектната си серия срещу Сбогом Гринго

Намиращият се във възход тим на Сбогом Гринго загуби дербито на кръга с Готинягите (3:4). Двата състава нагледно доказаха защо имат толкова високи амбиции през този сезон. По този начин победителите намалиха само до точка изоставането си от третия в подреждането. Символичните гости спазиха и традицията никога да не губят от този съперник, като вече имат четири последователни триумфа над него.
Мачът стартира успешно за „гринговците“ , които поведоха чрез Стефан Андасаров в 7-ата минута. Не след дълго обаче домакините бяха попарени от своя бивш състезател Радован Събев. „Зелените“ все пак си върнаха лидерството, като във фаталната 13-та минута точен бе Стефан Крекманов. Малко след това стражът на домакините Христо Цонев – Котката отрази дузпа за нарушение гарнирано с жълт картон на Димитър Пенев. Но оттук насетне обаче Готинягите поеха контрол над срещата и вкараха три попадения в мрежата на Цонев. Важната крачка към успеха беше направена от Виден Радованов (25‘) и Бисер Вричев (28‘, 34‘). Миг преди последния съдийски сигнал, Цветан Кръстев реализира своя гол №14 за сезона, с който обаче само оформи крайното 3:4.
Като цяло битката за призовите места в SPL 1 е изключително сериозна, тъй като отборите от първо до пето място са събрани само в шест точки.

Здрава битка и зрелищно реми между Бенковски Сити и Олимп

Бенковски Сити и Олимп откриха последния за година кръг в SPL 1. Мачът им в съботния следобед предложи изключителна битка, която сякаш заслужено завърши при зрелищно равенство 5:5.
Двубоят започна отлично за символичните гости, които до 10-ата минута вече водеха с 0:2. Новият голмайстор на „боговете“ Здравко Росенов доказа защо бе привлечен на пожар от мениджъра Иван Комитов, давайки отличната преднина след две свои попадения. Случилото се обаче не разколеба Сити, които намалиха в 16-ата, след като Николай Данаилов се възползва от численото предимство на тима си в полето на съперника. Не след дълго обаче Росенов отново създаде проблеми за отбраната на Бенковски и със своя хеттрик направи 1:3.
Важен момент в срещата сякаш бе голът за 2:3 на Неделиян Костадинов в 21-ата минута. Това даде необходимата увереност на домакините, които заиграха далеч по-добре след почивката. Твърдият им стил на игра, съчетан с директен футбол, обърка по-технично настроената селекция на Олимп, допуснала четири последователни попадения в своята мрежа. Определено под пара бяха Неделиян Костадинов (21‘, 31‘, 38‘) и Ники Данаилов (40‘), които докараха нещата до такъв етап, че Бенковски да се смята за сигурен победител в срещата. Олимп обаче се вдигна на късен щурм и съумя да се пребори за точката. Росенов (46‘) намали до 5:4, а 180 секунди преди последния съдийски сигнал, неуморният халф Христо Христов оформи крайното 5:5.
Двубоят ще бъде запомнен също така и с множеството нарушения, като картони за „олимпийците“ получиха Иван Комитов и Деян Василев. Двата състава остават във втората половина на таблицата. Олимп са осми с 14 точки, а пък Бенковски е на десетата позиция с 11.

Край на лошата серия за Q-check

Отборът на Q-check сложи край на негативната си серия в лигата, след като постигна успех с 4:2 срещу Huawei. Резултатът е сравнително изненадващ, с оглед високите амбиции на гостите през този сезон. Те обаче не успяха да се противопоставят на сърцатата игра на своя опонент.
Q-check имаше неочакван герой в своите редици, след като с хеттрик за победата (13‘, 23‘, 25‘) изригна дебютиращият за тях нападател Боян Милков. Въпросният компенсира по отличен начин отсъствието на основния реализатор в тяхната селекция Калин Видински. Другият важен гол за успеха вкара Нурай Хабиб в 40-ата. Huawei демонстрира активизиране в редиците си към края на първото и началото на второто полувреме. Силите им стигнаха временно до 2:2 след точни изстрели на Ташев и Попов. В крайна сметка обаче победата беше за техния опонент. Така отборът на мениджъра Владислав Робев не успя да се настани в Топ 3 и да измести играещия ден по-късно тим на Сбогом Гринго. Q-check е на деветата позиция, но с изключително силна амбиция да има още по-определяща роля в шампионата през пролетта.