ОБЗОР SPL1

ОБЗОР (Плейоф 4 кръг) 30 Кръг

„Тайфуните“ с минимален успех над „поетите“

Безкрайно интересно дерби бе мачът между Торнадо и Вазов като и двата тима имаше за какво да се борят. Вазов излизаха за задължителна победа и надеждата че Bombeta ще загубят своя мач, за да се преборят за бронза, докато Торнадо също излизаше за задължителни три точки, защото всяка грешка на тима пращаше титлата в ръцете на Бай Тошо преди директния сблъсък на двата тима. Мачът започна изключително равностойно с много борба и прекрасни намеси на вратарите. До гол се стигна в 23 минута след като Нейчев бе оставен сам и с премерен шут отбеляза за 1:0. Така завърши и полувремето.

През втората част ситуацията не бе по-различна като само може да отбележим много опасните контраатаки на Вазов, но въпреки това „поетите“ не успяха да преодолеят защитата и вратаря Симеонов. Така Торнадо взе минимална победа над Вазов и по всичко личи, че съдбата на титлата ще се реши в последния кръг. Вазов направиха страхотен сезон, но тимът не успя да задържи формата си и остава четвърти в класирането.

Статистика след ФК Торнадо 2013 – АФК Вазов

Драма и победа за „сините“

В плейофен двубой се изправиха тимовете на Сбогом Гринго и Fransizkup като и двата отбора играеха само за своята чест изгубили възможност за някакви отличия този сезон. „Зелените“ откриха с гол на Миков в 9 минута и така излязоха напред в резултата. Така до края на полувремето минималния аванс на гринговците се запази и двата тима се оттеглиха на почивка. След подновяването на играта отново зелените бяха по-настойчиви и Пенев с топовен изстрел покачи на 2:0. „Сините“ не се бяха отказали да търсят своето и Мирославов намали в 29 минута.

Fransizkup играеше по-добре и след една атака и изстрел топката рикошира нещастно в героя от първата част Миков и влетя във опразнената врата от Цонев. Така ремито бе възстановено, а до края имаше само минута. Драмата бе пълна, когато в последната секунда от мача Витков донесе трите точки на Fransizkup след като очи в очи излъга стража на Гринго. Така двата отбора направиха страхотен мач, който дълго ще се помни.

Статистика след Сбогом Гринго – Fransizkup

Пивото заля и „бомбите“

Bombeta – Младо пиво бе двубоят, който се очакваше да нагорещи страстите в неделната вечер. Мачът започна перфектно за пивото с две попадения паднали още в началните минути. Точни бяха Генов и Павлов. След като взеха аванс от два гола гостите намалиха оборотите от което се възползва техният съперник Благо Александров, който намали в 22 минута за 1:2. Така завърши и първата част. След почивката отново Александров бе най съобразителен и изравни за 2:2. Мачът се завърза, а на терена вреше и кипеше.

Така се стигна до момента на Илиян Генов, който с два бързи гола в края тушира напрежението и донесе точките в актива на Младо Пиво, които направиха страхотен сезон и всички се питаме дали до година няма да се от основните фаворити за титлата. Бомбите пък са сигурни за бронзовите медали които заслужиха с много усилия и качествени игри.