ОБЗОР SPL1

ОБЗОР 22 Кръг

Акулите обърнаха БСЖ

В дербито на 22-я кръг в SPL1 АФК Акулите се изправиха срещу набралия много скорост БСЖ. „Сините“ водеха люта битка за върха в класирането, докато „парижани“ се изчакаха в него с пълна сила. „Червените“ стартира и по-силно мача. Петко Петков откри в 7-ата минута за тима си. Силната игра на БСЖ продължи, но момчетата на Сергей Петков направиха много пропуски и можеха да съжаляват, че на почивката се оттеглиха само с аванс от 1:0. Това е така, защото през втората част Акулите бяха като друг отбор. Тимът започна да играе подредено и да вкарва мисъл в атаките си. Още в 29-ата минута тупалка на Вальо Дремджиев изравни резултата. Акулите показаха зъби и в 40-ата минута, когато Алекс Тодоров направи обрата в мача пълен. Точка на спора сложи Андриян Кръстев минута преди края след много красива комбинация със Здравко Росенов. Така Акулите взимат много важни три точки в борбата за титлата. БСЖ със сигурност няма да изживява много поражението и ще продължи да играе силно.

Железен вратар донесе три точки на Патриот

В един от любопитните мачове от 22-я кръг в SPL1 Патриот се изправи срещу Сбогом Гринго. Домакините бяха в Топ 4 и искаха успеха, който да ги доближи до разпределението на медалите. „Амигосите“ пък играеха много силно в последните срещи и успех днес щеше да съхрани дори минималните шансове за изчакване в челните позиции. Мачът стартира с наглед превъзходство на Сбогом Гринго, но това сякаш бе тактика от страна на Патриот. Тимът бе решил да използва бързия Светослав Савов на контраатака. При една такава той се отскубна от защитата на Гринго и хладнокръвно реализира за 1:0. „Амигосите“ се опитаха да отговорят, но през тази първа част нямаха много шансове. В 19-ата минута Патриот нанесе и втори удар. Александър Нацков нанесе удар, който мина покрай Христо Милев – Звяра и се оплете в мрежата му за 2:0. До края на полувремето не паднаха повече попадения. През втората част Сбогом Гринго излезе нахъсан да обърне мача. Тогава обаче започнаха да срещат стената на вратата на Патриот този мач Валентин Димитров. Стражът вадеше всичко възможно, а и невъзможно! Минутите минаваха, а терена се случваше едно и също: Сбогом Гринго атакуваше, но Валентин Димитров спасяваше. И така до края на мача. Патриот взима ключови три точки за върха, докато нещата за Гринго остават на кръстопът.

Бенковски изплува с успех над Q-check

Q-check и Бенковски Сити се изправиха един срещу друг в двубой, който трябваше да даде отговор на въпрос чия криза ще утихне поне за малко. И двата тима изпитваха много трудности в последно време и победите бяха рядкост. Но кой щеше да вземе глътка въздух? Мачът започна стабилно за Бенковски, които поведоха още в 7-ата минута чрез Ники Данаилов. Тимът можеше да се възползва от началния устрем, но нападателите направиха много пропуски. И в края на полувремето бяха наказани. Само за минута Валентин Веселинов и Калин Видински обърнаха резултата в полза на „чековете“. Така Q-check обърна психологически мача и тимът започна и по-активно през втората част. Голове обаче не падаха. Постепенно „революционерите“ се окопитиха започнаха по-мъдро да изграждат атаките си. Това имаше решаващо значение за изхода от мача. Ники Данаилов изравни в 38-ата минута, а до 44-ата минута Бенковски съвсем обърна мача. Криситян Петков вкара два гола, а един добави Ангел Велков. „Революционерите“ показаха класа в последните минути на мача и заслужено грабната трите точки. Ники Данаилов пък оформи крайното 6:2 в последната минута. Така тимът отново е в Топ 6, докато за „чековете“ изоставането започна да изглежда в повече.

Чуковете оковаха Лисиците в голов трилър

В мач с много неизвестни Чуковете се изправиха срещу Лисиците в 22-я кръг в SPL1. „Миньорите“ бяха позагубили блясъка си след Нова година и трупаха загуба след загуба, докато Лисиците, както и през есента лъкатушеха из средата на класирането. „Миньорите“ бяха взели есенния двубой между двата тима с 3:2 и сега отново бяха надъхани за успех. Мачът бе много отворен и с непрекъснати атаки към двете врати. Първи джакпота удари Дани Васев от Чуковете с гол в 6-ата минута. „Лилавите“ обаче бързо върнаха попадение чрез Емил Бенев в 11-ата минута. От там до края на полувреме пълен господар на терена обаче бяха „миньорите“. Те най-сетне заиграха своята игра това даде резултат. Васев на два пъти, Боби Фусков и Радо Енев дадоха отлична преднина за „жълтите“ – 5:1 на почивката. Лисиците трудно се ориентираха в ситуацията и бяха като зашеметени. След почивката обаче момчетата водени от Кристиян Христов този двубой напипаха своя ритъм и започнаха да се възползват от неточностите в играта на Чуковете. Те подходиха надменно след като натрупаха аванс в резултата и това можеше да им изиграе лоша шега. Бенев и Валентин Кръстев вкараха два бързо гола до 28-ата минута, но Радо Енев тушира напрежението в 30-ата минута. Все пак Лисиците нямаха намерение да се откажат и Ники Николов и Кристиян Христов нажежиха обстановката до червено. Вече само с гол аванс Чуковете се стреснаха и теренът под краката им започна да пари. Все пак те извадиха късмет след като Емил Бенев си отбелязах нелеп автогол, който отново даде аванс от два гола на Чуковете. Тимът се успокои и реализира още едно попадение, дело на Боби Фусков, което сложи и точка в този голов трилър. Чуковете печелят с 8:5 и отново поемат курс към Топ 6. Към момента място там за Лисиците изглежда далеч.

„Готините“ върнаха усмивките по лицата след бой по Колумбия

Готинягите искаха да изтрият неприятните емоции след загубата от Huawei преди седмица. Срещу тях обаче бе традиционно трудния и непредвидим отбор на Колумбия. „Сините“ бяха без мениджъра си Павел Матеев, но звездата на колумбийците и голмайстор в SPL1 Григор Петков също липсваше. Все пак „жълтите“ в този мач откриха чрез Георги Мирославов в 5-ата минута. Но от тогава Готинягите заиграха своята игра и се забавляваха за терена. Още до почивката тимът дръпна с 4:1. По два пъти се разписаха Бисер Вричев и Виден Радованов. Но вихрушката, която се извиси на Колумбия тепърва предстоеше. С нови четири попадения до 36-ата минута Готинягите решиха мача и отчаяха своя противник. Точен на два пъти бе Румен Врайков, а по един гол добавиха Бисер Вричев и Маестро Георги Николов. Минута след това Георги Стоянов реализира гол, който трябваше все пак да вдъхне малко кураж на момчетата от Колумбия. Това обаче не стана, а точно обратното. Готинягите продължиха с мощната си игра и реализираха нови четири гола. Михаил Марков, Николов, Врайков и Радованов отново се появиха сред голмайсторите. Вратарят Вальо Николов пък реализира дузпа, но това не стопли особено Колумбия, които допускат тежка загуба, която тимът бързо трябва да забрави. Готинягите пък бързо се връщат на пътя на победите и доказаха, че могат да бъдат страшилище за всеки.

Олимп с рутинен успех над Titanite Old Stars

Олимп очакваше три точки срещу Titanite Old Stars в 22-я кръг от SPL1. Момчетата на „атомната мравка“ Иван Комитов продължават да са в битката за титлата и искаха задължително победата. Titanite Old Stars бяха своя лидер Юри Найденов, което щеше да даде отражение, но тимът нееднократно е доказвал, че може да се мери и с големите. Въпреки това Олимп натрупа солидна преднина още до 14-ата минута. Головете вкараха Боян Ефтимов, Комитов, Роман Минов и Росен Колев. „Небесно-сините“ обаче се върнаха с срещата след хубаво изпълнение на шилото в атака Илиан Стефанов в 15-ата минута. Нови три гола обаче подсигури повече от комфортна преднина за Олимп още до почивката. Точни бяха Колев на два пъти и Методи Йорданов. Преди края на полувреме Роберт Чрагян върна още един гол за Titanite след като умело засече центриране на Илиан Стефанов. След почивката Олимп заигра още по-освободено, а нещата за тима се получаваха в атака днес. Въпреки това след грешка в защитата на „гръцките богове“ Емо Стефанов вкара трети гол за Titanite Old Stars. Но Ефтимов, и два пъти Комитов направи разликата още по-сериозна. Все пак имаше време и за Вельо Савов да се разпише в края на мача за Titanite Old Stars, но това попадение даде само поле за изява на Христо Христов и Ефтимов, които в края на срещата оформиха крайното 12:4 в полза на Олимп. „Гръцките богове“ взимат важни три точки. Titanite Old Stars за пореден път играха смело, но и безрасъдно.