Новини

Гърдова глава продължава да мачка – отнесе БСЖ с 12 гола

Обзор на целия кръг в SPL Malus-Sport може да четете тук

Силното представяне на Гърдова глава продължава с пълна пара. Момчетата на Пламен Нуков разбиха Боровци Сен Жермен с 12:3. Голямата звезда на мача бе Кристиян Милатинов, който вкара седем гола и даде четири асистенции. Два пъти се разписа Валентин Захаринов, а по веднъж вкараха Димитър Йовев и Теодор Кьосев. За БСЖ с хеттрик се отчете Петър Гълъбов.

Мачът стартира на изключително високи обороти, продиктувани от Гърдова глава. До четвъртата минута отборът вече водеше с два гола, дело на Кристиян Милатинов, който се откъсна на два пъти сам срещу стража на „червените“. Минута по-късно резултатът вече бе класически, благодарение на страхотно попадение с воле на Димитър Йовев. „Главите“ продължиха да натискат и в 16-ата минута сред голмайсторите се появи и обичайният заподозрян Валентин Захаринов. 60 секунди по-късно Теодор Кьосев също записа името си в листа с попаденията. Гърдова глава се забавляваше на терена, а Милатинов оформи своя хеттрик в 18-ата минута. Лъч надежда в тунела на БСЖ се видя в 19-ата минута, когато Петър Гълъбов наниза първото си попадение в мача и измъкна тима си от срама да загуби мача на 0. До края на полувремето имаше време за два светкавични гола на Кристиян Милатинов, който бе във вихъра си. По този начин полувремето дойде при резултат 8:1.

През втората част темпото на игра очаквано спадна и головете намаляха. Въпреки това в 31-ата минута Милатинов заби нов гол, с който усложни живота на БСЖ още повече. Петър Гълъбов отново се появи под светлината на прожекторите в 44-ата минута, когато вкара второто си попадение в мача. В самия край на двубоя Гърдова глава закова последните два пирона в ковчега на „червените“ чрез Валентин Захаринов и Кристиян Милатинов. Две минути преди последния съдийски сигнал Петър Гълъбов оформи хеттрика си, а с това и финалното 12:3.

ГДБОП си отмъсти на CopaCabana

Обзор на целия кръг в Ballistic Суперлига може да четете тук

Шампионът в Ballistic Суперлига – ГДБОП извоюва важен успех над CopaCabana с 4:0 и по този начин си отмъсти за загубата, която ги изхвърли от 1/4-финалите за Купата на SPL предния сезон. „Униформените“ изиграха отличен мач, а попаденията реализираха Любослав Пирсафов, Мартин Стойков, Владимир Бахъров и Филип Матеев. Пореден силен мач изигра и стража на „черните“ Христо Павлов, който отрази всички възможни удари и записа суха мрежа.

Двубоят започна двуостро. И двата отбора влязоха в мача с мисълта само и единствено за победа. Положенията започнаха да валят едно след друго пред двете врати още със стартовите минути, но вратарите на двата отбора показаха котешки рефлекс и опазиха вратите си сухи в началните моменти на двубоя. В 19-ата минута обаче ГДБОП съумя да открие резултата. Чудесна многоходова акция бе завършена от Любослав Пирсафов, който вкара от границата на наказателното поле. По-добрата игра на „униформените“ продължи и секунди преди последния съдийски сигнал за първата част те удвоиха преднината си. Мартин Стойков бе застанал на най-точното място в 25-ата минута, за да може да засече центриране от корнер и да даде комфортен аванс от два гола на своя тим на почивката.

Второто полувреме „жълтите“ опитаха да наложат териториален натиск, но опитът им удари на камък. ГДБОП стоеше доста стабилно в защита, а отделно от това Христо Павлов правеше нужното, за да запази мрежата си чиста. Тогава падна и третото попадение за „черните“. То дойде в 32-ата минута, когато защитата на „селесао“ бе разпиляна, а от това се възползва Владимир Бахъров, който откри головата си сметка с удар отблизо. Точка на спора бе сложен в 42-ата минута, след като Филип Матеев успешно финтира стража на CopaCabana и оформи крайното 4:0.