Morocco сломи „готините“ в луд мач

Всички обзори от 1 кръг

Вторият мач от програмата на SPL2 противопостави тимовете на Готинягите и Morocco. Двубоят започна доста интересно като ранен гол даде преднина Готинягите. Точен бе Георги Николов след многоходова комбинация по десния Фланг на атаката. Мачът започна да става безкрайно интересен с много положения пред двете врати. В 15 минута Tariq Hrima изравни след като наказа стража на „готините“. Но голът бе бързо върнат. Капитанът на Готинягите Матеев не пожали гостите и с премерен изстрел изведе своите напред – 2:1. Така завърши първата част на мача. След почивката гостите от Morocco отново започнаха настойчиво, което доведе до цели три попадения на тяхната сметка, а виновен за тях бе Marouane Anini. Така гостите натрупаха сериозен аванс в актива си. Готинягите не се отказваха да гонят поне частичния успех. Те имаха възможността да изпълнят и две дузпи отсъдени за нарушения в наказателното поле на съперника, но за тяхно съжаление на два пъти играчите зад топката изпуснаха да отбележат, не и без помощта на противниковия вратар. До края остана време само за още едно попадение, то бе на сметката на Готинягите, а негов автор бе отново капитанът Матеев. Равносметката от двубоя – страхотна игра на Готинягите и страхотен малшанс и тотална липса на късмет за да преобърнат мача, докато за Morocco двубоят бе доказателство, че са сериозен тим който ще гони отличията в края на сезона.