Младо пиво заглуши Торнадо

Всички обзори от 29 кръг

ФК Торнадо 2013 и Младо пиво се изправиха един срещу друг в любопитен мач от програмата на плейофите в SPL1. Двубоят бе ключов за „тайфуните“, тъй като битката за титлата с ФК Бай Тошо бе в разгара си. Младо пиво не гонеше класиране, но искаше да се докаже и се хвърли с всички сили за успеха. През първото полувреме на терена властваше напрежението, като играта бе накъсвана много пъти. От това като че ли спечели Младо пиво, които имаха някои ситуации за гол, но ги изтърваха. ФК Торнадо по традиция се опитваше да владее топката повече, но този път не им се получаваше чак толкова добре. Головите възможности почти липсваха.

Така резултатът на почивката бе 0:0. Второто полувреме стартира ударно за „пивото“, които откриха резултата с попадение на Павел Павлов. Това не се харесва на Торнадо, които веднага се хвърлиха да изравнят. Но накъсването на играта продължи и това разконцентрира играчите. Младо пиво играеше умно, но и на ръба на позволеното, а доста често и прекрачваше границата. Така времето течеше. В 42-ата минута пък зрителите станаха свидетели на най-хубавия момент в мача. Тогава Мирослав Стаменов реализира много хубав гол с глава във вратата на Иван Симеонов. До края Торнадо нямаше отговор на Младо пиво и тимът на Петър Миланов спечели мача с 2:0.