Младо Пиво взе трудна победа

Всички обзори от 3 кръг

Един от претендентите за титлата в тазгодишното издание на Суперлигата взе трудна, но изключително важна победа над отбора на Туристите с 4:3. „Бирите“ влязоха по-добре в мача и в 6-тата минута Николай Илиев засече топката  след несполучлив удар на Илиян Генов и я вкара в мрежата за 1:0. Това даде им даде начален тласък и в 10-тата минута този път Генов направи резултата 2:0 след заучено изпълнение на пряксвободен удар. Преди края на полувремето звездата на Младо Пиво Генов отново вкара след груба грешка в отбраната на съперника. 3:0 на почивката и всичко изглеждаше решено, но перлата на Туристите Пламен Пенев не мислеше така. И в рамките на 10 минути заби три гола, изравнявайки резултата и връщайки интригата в срещата.  Първият от головете му беше солова акция, като взе топката от центъра, излъга няколко защитника и преодоля вратаря с плътен удар. Вторият беше на празна врата след прекрасна контраатака, а при третия добута топката във вратата след изпълнение на корнер. Това раздразни Младо Пиво и въпреки трудностите, те успяха да вземат мача след елегантно изпълнение на Мирослав Стаменов. По този начин те остават безгрешни след двата си изиграни мача и гледат към титлата, а Туристите все още не успяват да намерят формата си, като имат една победа и една загуба.