Младо Пиво ще посрещне Нова година на върха

Всички обзор от 13-1 Кръг

В директния сблъсък за първото място се срещнаха ВМВ и Младо Пиво. Двата отбора се представяха повече от прекрасно от началото на сезона и този мач щеше да реши кой ще бъде лидер по време на празниците. Още в тринадесетата минута Васил Василев и Стефан Ангелов бяха пратени под душовете. Все пак Васил Михайлов откри резултата в петнадесетата минута, а Илиян Генов изравни малко преди сигнала за почивката. В тридесет и четвъртата вратарят на домакините Иван Андонов беше изгонен за игра с ръка извън наказателното, а от последвалото статично попадение Мирослав Стаменов даде аванс на гостите за първи път в мача. ВМВ играеха с човек по–малко и това се отрази сериозно на играта им. Светослав Михайлов, Генов и Николай Петров добавиха три попадения и оформиха крайното 5:1 в полза на „пивото“. В последната минута на мача Васил Михайлов беше изгонен за удар срещу съдията Христо Пейнов. Макар и доста неспортменски двубоят излъчи заслужено за победител Младо Пиво и ги изведе на първата позиция във временното класиране. ВМВ остават на третата, но само точка зад тях.