Младо пиво с жизненоважни три точки

Всички обзори от 26 Кръг

Младо пиво и ГДБОП бе големият мач от първия кръг в плейофите в Суперлигата. Двата отбора бяха в челото на таблицата и трите точки щяха да са жизненоважни за победителя. „Пивото“ бе без своя лидер Илиян Генов, докато в ГДБОП контузия продължаваше да мъчи Димитър Шаламанов, а Любо Милошев и Филип Матеев също бяха отсъстващи. Но мачът стартира с превъзходство на ГДБОП. „Униформените“ взеха аванс от три гола срещу Младо пиво. На два пъти бе точен Маестрото Мартин Соколчев и един път Еро Джеферов. Младо пиво успя бързо да се върне в мача чрез Николай Петров, но авансът на ГДБОП стана отново 3 гола – чрез Иван Стоев. Но от тук до края всичко за „униформените“ започна да се обърква. Първо контузия получи Мартин Соколчев, а след това и Кристиян Каландадзе бе изгонен. Младо пиво усети момента и още до почивката тимът се върна в мача и направи 4:4. Точни бяха Георги Божилов, Константин Захаринов и Миро Стаменов. През второто полувреме пълен господар на терена бе Младо пиво. Тимът вкара още два гола, за да може обратът да е пълен. Точни бяха Василев и Стаменов. Накрая Христо Павлов реализира точно дузпа, но време за повече нямаше. Така Младо пиво печели ключови три точки в битката за титлата. ГДБОП може само да съжалява за изпуснатия шанс.