Младо пиво остава в играта, удари ВМВ

Всички обзори от Суперлигата

ВМВ и Младо пиво бе голямото дерби не само на кръга, но и на плейофите. Първият се изправи срещу втория в битка, която можеше да реши сезона. Срещата се очакваше с огромен интерес и събра доста гласовите публика. Двубоят стартира равностойно като двата тима изчакваха грешки на съперника. Такива обаче нямаше. Така бе през цялата първа част. За разлика от последната среща между двата тима, сега Младо пиво не се поддаде на напрежението. Тимът играеше умно. ВМВ се опитваше в своя стил да владее повече топката и с много пасове да матира защитата на противника. Но така неусетно първата част завърши 0:0. През второто полувреме Младо пиво трябваше да натисне газта, защото само победа щеше да ги остави в играта за титлата. И момчетата на Петър Миланов точно това и сториха. За радост на феновете си Николай Петров откри резултата в 37-ата минута. ВМВ изпадна в шок. „Сините“ опитаха атаки, но днес не беше техният ден. Само три минути по-късно Георги Божилов наниза и втори гол, давайки страхотен аванс на Младо пиво. „Белите“ се затвориха и действаха на контри. ВМВ натисна, но атаките им бяха ялови и трудно стигаха до положения. А когато го стореха, то гръцката стена Никос Стамулис бе на мястото си и с вещина извади всичко. Така Младо пиво спечели битката за титлата, която ще се реши в последния кръг.