Младо пиво катурна шампиона след половин година

Всички обзори от 7 Кръг

В един от най–интересните мачове за седмия кръг на Суперлигата се срещаха Младо Пиво и СЗК Юнайтед. И двата отбора играеха стабилно и последните им резултати само показваха това. Шампионите все още не познаваха вкуса на поражението и гонеха втора поредна титла. Нещо повече, „сините“ не бяха падали в мач от SPL отблизо половин година, когато загубиха от Отборчето. „Пивото“ започна по–силно мача и намиращият се в невероятна форма Мирослав Стаменов откри във втората минута. В последната минута на първата част СЗК намериха отговор на прекрасната игра на своите съперници и изравниха резултата чрез Никола Манолов. Второто полувреме започна по–добре за домакините и те поведоха в резултата, Кристиян Манковски отбеляза попадението в тридесет и петата минута. Младо Пиво се намираха в перфектна физическа форма и в последните минути на мача бяха по–добрия отбор на терена. Мирослав Стаменов отбеляза два гола и завърши мача с хеттрик срещу един от най–постоянните отбори в лигата. Крайният резултат беше 3:2 за Младо Пиво, така те бяха първия отбор победил шампионите през тазгодишния сезон. СЗК Юнайтед остават на петата позиция, а днешните им противници заемат четвъртата.