Младежите триумфираха с малката купа в Суперлигата

Всички обзори от 28 Кръг

Младежите и Белите София се изправиха в директен сблъсък за малката купа в Суперлигата в последния кръг от надпреварата. Двата тима играеха добре през пролетта и срещата се очакваше с интерес. Младежите бяха в пълна бойна готовност, докато кадрови проблеми мъчеха славистите. Въпреки това мачът стартира равностойно, като дори Белите имаха някои опасни атаки към Павел Дичин. Но Младежите постепенно се окопитиха и взеха превес. Те дръпнаха с 2:0 чрез Иван Иванов и Марио Дитов. Белите обаче се върнаха в мача чрез Кристиян Димитров в 23-ата минута. Но в ответната атака Васил Сапунджиев направи резултата 3:1. Така завърши и първата част. През втората полувреме умората си каза дума и в редиците на Белите не се виждаше живец. Младежите се възползваха от това и вкараха нови два гола чрез Наско Николов. Все пак Кристиян Живков завърши маркова атака за славистите. Но до края Белите нямаха сили за повече. Младежите пък вкараха още, два пъти чрез Дитов и един път чрез Иванов за крайното 8:2. Така Младежите печелят малката купа, докато Белите остават с празни ръце. Но и двата тима обещаха на есен да се върнат по-силни.