„Миньорите“ взеха дербито на върха

Всички обзори от 3 кръг

Мегасблъсъкът АФК Чуковете – АФК Акулите бе черешката на тортата в третия кръг на SPL1. Двата тима са от фаворитите за титлата и точките от двубоя бяха жизнено важни и за двата състава. Двубоят започна много динамично и бяха необходими само две минути за да бъде открит резултата. Хищната акула Здравко Росенов откри с премерен шут и поведе своите напред в резултата. „Миньорите“ отговориха мигновено на хвърлената ръкавица от своя съперник и голмайсторът на тима този сезон Ники Йорданов изравни след добре изградена атака. Акулите от своя страна отново съумяха да поведат отново с гол на Росенов, който нямаше спирка в съботния ден. Мачът се завърза, но „миньорите“ натискаха сериозно и завърналия се от алкохолни вечери по морето либеро на тима Денислав Младенов изравни в типичния си стил с топовен изстрел. До края на полувремето двата тима поуспокоиха страстите и частта завърши при резултат 2:2. След почивката Чуковете излязоха за победата и машината в центъра Сезер Сабриев добави нов гол на сметката на тима правейки резултата 3:2. Акулите се опитаха да отговорят, но сензационният трансфер на „миньорите“ Пламен Петкански опази своята врата и доказа защо е един от топ вратарите в лигата. Чуковете придобиха самочувствие и контролираха мача, въпреки добрата игра на своя именит съперник. „Жълтите“ се разиграха и отново Младенов бе под прожекторите вкарвайки за 4:2.Мача бе в заключителните си минути и победата отиваше към „миньорите“, но не всичко в този двубой бе свършило. В последната минута бе отсъдена дузпа за Акулите след като техен играч се строполи в полето пред вратаря Петкански, а главният рефер на двубоя не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Жеко Мишонов които не сгреши и направи резултата 4:3. За съжаление след гола нямаше време за още екшън по терена и двубоят завърши с победа за Чуковете, които уверено стъпиха на върха еднолично, а играта им може да бъде определена като еклетична. Акулите понасят крушение, но това може само да мотивира тима да покаже способностите си в следващите мачове.