„Миньорите“ прегазиха Гринговците

Всички обзори от 2 кръг

Старите познайници АФК Чуковете и Сбогом Гринго се изправиха един срещу друг този път в SPL1. Двата отбора водят стара вражда още от първия сезон на SPL и кой щеше да надделее този път се очакваше с нетърпение от феновете на лигата. „Миньорите“ имаха тотален превес над своя съперник в предишните съревнования помежду им и бяха твърдо решени да затвърдят това. Мачът започна ударно за Чуковете и новата звезда в нападението на тима Николай Йорданов – “жабата” откри резултата в 10 минута. Преднината на перничани се запази само 6 минути, защото Радован Събев изравни след красиво попадение. „Миньорите“ вдигнаха оборотите след изравняването на резултата и натикаха съперника си в собственото му наказателно поле. Дори геройствата от храброст на стража на „зелените“ Христо Милев – Звяра не успя да спре устрема на жълто-черната машина. Сезер Сабриев покачи за 2:1 минутки преди края на първата част. Така двата тима се прибраха на почивката с минимална преднина от едно попадение в полза на Чуковете. След почивката „миньорите“ продължиха смазващото си превъзходство и само минута след подновяването на играта бе необходима на ветерана в тима Даниел Васев да вкара за 3:1, а веднага след него Рослан Захариев – Джисъса вкара след страхотна тупалка от границата на наказателното поле на съперника. Сбогом Гринго беше изпаднал в летаргия, а единствените опасни атаки на тима бяха майсторски спирани от непробиваемия защитник на „миньорите“ Ники Фургов – Фугата. Рециталът на домакините продължи с нов гол на Ники Йорданов, а след него се разписа и пияният майстор на коженото кълбо Александър Симонов. Чуковете се забавляваха и до края нанизаха още три попадения като два от тях бяха отново на Йорданов а едно отново на Симонов. Гринговците вкараха още едно почетно попадение в края на двубоя отново дело на Събев, но това нямаше как да утеши състава воден от Звяра. Така Чуковете грабнаха трите точки и дават сериозна заявка, че ще са тим борещ се за титлата в дивизията. За Гринго отново остана горчивината от загубата, която е втора поредна за тима.