Любо Николов и Реал направиха преврат на Бай Тошо

Всички обзори от 18 Кръг

Дербито на 18-я кръг в SPL противопостави Реал Суходол и АФК Бай Тошо. „Суходолци“ бяха в челото на класирането и трите точки бяха жизнено важни за тях в борбата за титлата. В Бай Тошо също още мечтаят за трофея, но тяхното положение и доста по-сложно, въпреки че изостават с мачовете. През есента Реал Суходол бе спечелил драматично с 4:3 и сега емоциите със сигурност нямаше да са по-малки. Срещата стартира силно за „комунистите“, които успяха да преодолеят Тодор Тодоров още в 4-ата минута чрез Мартин Петров. Реал Суходол обаче се върна в мача в 18-ата минута. Тогава нещастен автогол си вкара Боби Фусков. Марто Петров обаче отново поведе „комунистите“ напред в 20-ата минута. Това бе само за малко, тъй като Станой Бранков изравни малко след това. При 2:2 дойде и паузата, в която двата трябваше да нанесат корекции, за да търсят трите точки през второто полувреме. То стартира лежерно, като двата тима сякаш се изчакваха. Но след 36-ата минута на сцената изгря Любо Николов. Лидерът и мениджър на тима избухна с хеттрик, който бе достатъчен на отбора да триумфира в това люто дерби. Попаденията му паднаха в 36-ата, 38-ата и 48-ата минути. След този успех Реал Суходол се закача за лидерите и доказа, че ще е фактор в първенството. Бай Тошо пък ще има да ближе рани от загубата, но не всичко за тима и приключило.