„Лос Албос“ се помъчи, но взе дербито с ГДБОП

Всички обзори от 24 Кръг

Страстите в Суперлигата не утихват, а напрежението се покачва като в трафопост с всеки изминал мач. Плейофите чукат на вратата, но преди това трябваше да станем свидетели на още едно голямо дерби – Colo Colo – ГДБОП. Двата тима показват отлична игра през сезона и заслужено са в челото на класирането, а мераците им за Топ 3 и дори титла са големи. Срещата стартира много силно за „униформените“, които в този мач бяха без смяна. Филип Матеев откри за тях още във втората минута и това изглежда шокира „лос албос“. Colo Colo изглеждаше объркан в тези минути, но постепенно тимът започна да налага своя стил и да владее повече топката. Всичко това доведе до изравняване на резултата. Христо Златков бе точен в 21-ата минута. През втората част двата тима бяха равностойни на терена. Атаките се редяха една след друга, като и „лос албос“ и „униформените“ пропуснаха изгодни шансове за втори гол. Все пак такъв падна в 37-ата минута. Той бе дело на Мартин Стефанов от Colo Colo. ГДБОП се опита да се върне в мача, но силите на тима бяха на привършване. И за капак Златков реализира втория си гол в мача в 44-ата минута и оформи крайното 3:1 за „лос албос“.