Купата ще има нов носител! Бомба изхвърли Баджанаците

Всички обзори от 2 кръг в групите

Носителят на Купата на SPL Баджанаците трябваше да всяка цена да победи тимът на Bombeta, ако искаше да остане в турнира и да се опита да дублира постижението от преди година. „Бомбите“ пък стартира с успех на Сбогом Гринго и нов такъв щеше да им осигури място на осминафиналите. Мачът започна много добре за Баджанаците. Голямата звезда Ерик Прасков наниза две попадения в 5-ата и 6-ата минути. Това даде увереност на тима, който можеше и да увеличи и преднината си, но заради пропуски това не стана. Постепенно Bombeta напипаха своята игра и започнаха да организират по стойностни и опасни атаки. При една от тях Ради Милков намали на 1:2. До края на полувремето мачът бе равностоен.

След почивката Баджанаците се опитаха да натиснат, но силната игра на „бомбите“ не им позволи да направят това. Нещо повече, те обърнаха изцяло резултата в своя полза. Йордан Стоилков и Благой Александров вкараха в 32-ата и 32-ата минути. Но отново Прасков изравни в 35-ата минута. Така последните минути щяха да решаващи за съдбата на двата тима в групата. Тогава на сцената се появи Христо Димитров, който с две попадения в 40-ата и 42-ата минути донесе успеха за „бомбите“. Така Купата на SPL ще има нов носител след Баджанаците отпаднаха след двете си загуби в групата, а Bombeta си осигуриха място на осминафиналите. Сега, тимът ще играе с Връбница-1, за да се види кой ще бъде на първо място в групата.