Красно село взе трилъра с ГДБОП

Всички обзори от 26 кръг

Мачът между Красно село и ГДБОП бе дербито от последния кръг в редовния сезон на SPL. Срещата бе много важна за двата отбора, като „кварталните“ предследваха именно униформените за второто място. В същото време ГДБОП все още имаше шансове да догони лидера СЗК Юнайтед, но това минаваше през задължителен успех срещу „белите“. Мачът стартира спокойно, като двата тима се изчакваха. В първия мач помежду им, те сътвориха истинско шоу, което бе спечелено от ГДБОП с 4:2. Сега, нещата вървяха равностойно до 12-ата минута, когато Стефан Крекманов даде преднина на Красно село. Това не се хареса на „униформените“, които се впуснаха в атака. Но през тази първа част концентрацията на тима пред гола липсваше. И докато се бяха захласнали в нападение, Александър Рангелов направи 2:0 за Красно село в 23-ата минута. Така завърши и първото полувреме на двубоя. След почивката „униформените“ трябваше да се хвърлят в неспирни атаки. И го направиха. Филип Матеев и Любомир Милошев набързо изравниха резултата в 31-ата и 31-ата минути.

Но Красно село не допусна това да се отрази на играта на игра. Малко след това Матеев се оказа грешник за ГДБОП, като след удар на Касабов в аут, топката рикошира в него и влетя в мрежата на „униформените“ за 3:2. Това сякаш разяри петицата на ГДБОП и почти моментално той се реабилитира за случилото се. Матеев успя отново да изравни в 34-ата минута. Играта на котка и мишка продължи две минути по-късно. Тогава се сцената се появи капитанът на „кварталните“ Радован Събев, който отново даде аванс на своите – 4:3. Но ГДБОП доказа, че трудно може да се предаде. И Виктор Йончев възстанови равенството за трети път мача – 4:4. Мачът вървеше усилено към равенство, но в последната 50-а минута Илиян Касабов вкара победен гол за Красно село и така той донесе изключително ценни три точки за своя отбор. Така преди плейофите ГДБОП остава на второ място с 54 точки, на цели 11 зад лидера СЗК. Красно село пък се залепи за „униформените“ на третата позиция с 52.