Красно село тресна пременения Бай Тошо

Всички обзори от 22 Кръг

Едно от дербитата на кръга в SPL противопостави Красно село и АФК Бай Тошо. Двата тима изиграха страхотен мач през есента, като тогава „кварталните“ грабнаха победата след много емоционална и умела игра. Сега, въпреки че Бай Тошо бе в доста пременен състав, не се очакваше нищо по-различно. През първата част „комунистите“ играха много свежо и спираха всички атаки към вратата си. На обратния полюс Дани Васев откри за Бай Тошо още в петата минута. Красно село се опита да упражни натиск, но атаките на тима бяха спирани рано. Все пак по няколко пропуска направиха Радован Събев и Димитър Пенев, като вторият дори разтресе гредата на Пламен Петкански. Все пак чак в самия край на полувремето хубава атака на Красно село завърши с точен удар на Филип Аврамов. Второто полувреме бе много равностойно в първите минути. По-опасните атаки бяха на сметката на Тошо, като само добрите намеси на защитата и вратаря Христо Милев – Звяра спряха поривите на „комунистите“. И максимата „като не вкараш, ще ти вкарат“ изпълни Андрей Попов, който направи 2:1 за Красно село в 35-ата минута. Бай Тошо обаче не се отказа и продължи да атакува мощно и да подлага на разстрел Звяра. Прякорът му обаче не е случаен и стражът вадеше всичко. Мачът се реши някъде около 42-ата минута, когато Стоян Огнянов завърши образцова контраатака на Красно село. В края имаше време и за втория гол на Филип Аврамов за крайното 4:1. Красно село взима важни три точки по пътя към върха, докато за Бай Тошо бъдещето изглежда светло.