Красно село протегна ръце към бронза

Всички обзори от 28 кръг

Тегавите и Красно село излязоха в дерби, което най-вероятно щеше да изхвърли загубилия от битката за Топ 3 в SPL. Мачът на „Царско село“ стартира равностойно, като и двата отбора не искаха да бъркат. Нулевото реми се запази до 11-ата минута. Тогава след много хитър пас на Радован Събев, Сашо Рангелов откри за Красно село. Така „кварталните“ поведоха и се почувстваха по-комфортно на терена. Но в 20-ата минута емоционалния Стелиян Петров избухна с изравнителен гол след невероятно тупалка, която препарира вратаря Лъчо Маринов. При 1:1 завърши и първото полувреме. Втората част стартира по-добре за Красно село, които успяха да поведат с 2:1 чрез Николай Механджиев.

Така „кварталните“ се прибраха да бранят аванса си. Тегавите натиснаха газта, но не успяха да пробият отбраната на Красно село. Тимът успя да отбележи и трети гол. В герой се превърна Илиян Касабов, който се възползва от лека разконцентрираност на вратаря Павел Дичин. Малко след това обаче Пламен Пенев реализира със странична ножица много хубав гол и върна Тегавите в мача. Но за повече нямаше време и Красно село взе така важните три точки.