Красно село надви Връбница в силов мач

Всички обзори от 17 Кръг

Дербито на 17-я кръг в SPL противопостави два от претендентите за титлата в лигата – Връбница и Красно село. И двата отбора имаха своите проблеми преди срещата. За момчетата на Петър Петров имаше липси на ключови играчи в отбора, докато при Красно село се усещаше липсата на игрова практика, тъй като тимът реши да почива по време на Купата на SPL. Срещата се очакваше да е силова и без много попадения в двете врати, тъй като двамата вратари Любо Ковачки и Лъчо Маринов бяха едни от най-силните в първенството. А и това бяха двете защити с най-малко допуснати попадение. Връбница бяха инкасирали едва 19 гола, а Красно село – 30. Есенният мач бе завършил 3:3 като тогава лидерът и мениджър на „червените“ Радо Събев бе изравнил в последния възможен момент. Така срещата стартира без особени положения, като и двете защити вършеха своята работа на много високо ниво. Постепенно мачът се превърна в надборване и надлъгване. Първи обаче своя удар нанесоха момчетата от Красно село. Влезлият добра форма Стефан Крекманов тръгна през центъра и като валяк стигна до вратата на противника, преди да нанесе решаващ удар за 1:0. Връбница не се стресна и опита да върне гола. Топовните удари на Петър Петров и Стоян Илиев обаче бяха блокирали или спасени. Постепенно мачът се поизнерви и футболът вече не царуваше на терена. Нещата вървяха към края на полувреме, когато Димитър Пенев хвърли дълъг пас по десния флаг, който свари защитата на Връбница неподготвена и Стоян Огнянов с кинжален удар направи 2:0 за „червените“. Това оказа голямо психологическо влияние за втората част. Връбница се опита да обръща мача, но натискът на тима бе някак хаотичен. В случаите, които тимът бе близо до гол обаче Лъчо Маринов и защитата се справи отлично. Така минутките се изнизаха и Красно село спечели мач и завърза още повече интригата за титлата.