Красно село и Отборчето украсиха елхата със зрелище

Всички обзори от 13 кръг

В последния есенен кръг на SPL един срещу друг се изправяха Красно село и Отборчето. Мачът започна взривно с гол в 4-та минута след комбинация от корнер на братя Ранджеви, Стилян подаде, а Димитър засече след добро движение в наказателното поле. Нещата се обърнаха бързо като Сашо Рангелов първо в 8-мата минута вкара 14-ия си гол за сезона, а в 9-та та асистира на мениджъра си Радован Събев. Минути по-късно след грешка в отбраната на Отборчето, Касабов от Красно Село бе най-съобразителен и резултата набъбна до 3:1.

Нещата се развиваха в полза на шампиона на SPL1 от миналия сезон, но играта със сигурност беше равностойна. В 19-та минута след двойна комбинация Христов с Тошев, първият отбеляза за 3:2, а секунди по-късно Румен изравни и резултата на таблото. След почивката играта не се промени, мачът беше на високо темпо и приятен за гледане, с което спечели и определението дерби на кръга в SPL. Две грешки в защитите на отборите, доведоха до по още един гол и крайният резултат бе 4:4. Така дистанцията между двата отбора се запази на 5 точки, като Красно село ще зимува втори, а Отборчето 6-ти.