„Комунистите“ убиха мечтите за титлата на „роботите“

Всички обзори от 23 кръг

В едно от мегадербитата на кръга, временният лидер ФК Бай Тошо прие друг претендент за титлата – тимът на Волтрон. Двубоят бе изключително напрегнат и динамичен. Резултатът бе открит още в 6 минута с гол на Боби Фусков от тима на Бай Тошо, но въпреки ранно получения гол, тимът на „роботите“ не се отчая и продължи да бъде сериозен опонент на терена, но за тяхно нещастия под рамката на вратата на „комунистите“ седеше непробиваемият Мартин Асенов, който отрази всички техни удари и не позволи изненади. „Комунистите“ продължиха в бавно темпо и в техен стил изчакаха момента, в който тотално да откажат съперника си. Така се стигна до 19 минута, в която Арабаджиев удвои за „червените“, а секунди след това Петров направи резултата класически. До края на полувремето остана време за гол и на топ стрелеца на „комунистите“ Цветан Кръстев, който оформи 4:0 на почивката в полза на домакините.

След глътката въздух за двата тима играта бе подновена. Волтронци нямаше какво да губят и се втурнаха в атака. Резултатът веднага бе на лице – Шуклев намали в 29 минута. Тошовци обаче не трепнаха и бързо Фусков върна попадението. „Комунистите“ се прибраха в своята половина след като натрупаха комфортна преднина, което даде шанс на „роботите“ да върнат още няколко попадения. Отново Шуклев в 39 минута вкара за 5:2, а крайният резултат оформи звездата на Волтрон Кико Джоманов с гол в 46 минута. Така „комунистите“ остават лидери в класирането, а Волтрон сякаш бяха отказани от мечтите за титлата този сезон.