„Комунистите“ свалиха „поетите“ от облаците

Всички обзори от 10 Кръг

В късната неделна вечер станахме свидетели на най–голямото дерби от десетия кръг на SPL. За четвърти път един срещу друг се изправяха АФК Вазов и АФК Бай Тошо, като статистиката сочеше, че гостите са фаворит. Първото полувреме по–добрите на терена бяха „комунистите“ и отбелязаха три попадения чрез Цветан Кръстев, Дейвид Арабаджиев и Даниел Васев. „Поетите“ изглеждаха нервни и мачът продължи в същия дух. Отново Арабаджиев, Кръстев и веднъж Мартин Петров направиха резултата разгромен. Все пак Цветомир Попов и Жеко Мишонов върнаха две попадения в тридесет и седмата и тридесет и осмата минута. Петров и Кръстев вкараха по още един гол, а Александър Тодоров с две бързи попадения направи резултата по–поносим. В края Жеко Мишонов бе пратен малко по-рано под душовете за много груб фаул. Срещата завърши 8:4 в полза на „комунистите“. Така АФК Бай Тошо вече са на четвърта позиция и следват плътно днешните си съперници.