„Комунистите“ надхитриха „поетите“

Всички обзори от 17 кръг

ФК Бай Тошо търсеше начин да продължи серията си началото на сезона. Тимът продължаваше да е непобеден в SPL1. Но сега срещу него се изправи тимът на АФК Вазов. Именно „поетите“ са един от трите отбора, които успяха да откраднат точки на „комунистите“. Дербито от 17-я кръг в SPL1 стартира с териториално надмощия на „поетите“. Но за тяхно съжаление, те не успяха да го материализират. Вместо това Боби Фусков откри за ФК Бай Тошо в 11-ата минута. АФК Вазов продължи да държи повече топката и да създава положения, но пропуските направиха Андасаров и Тодоров. Пет минути преди почивката, противно на логиката резултатът стана 2:0, а голмайстор на Дейвид Арабаджиев. Така завърши и първата част. В началото на второто полувреме Андриян Кръстев върна един от головете за „поетите“.

Въпреки очаквания, че този гол може да смути „комунистите“, те отново показаха, че не се впечатляват лесно. И Фусков реализира второто си попадение в срещата, правейки резултата 3:1. Вазов опита да натисне, но в това не бе техният ден. Атаките на тима бяха или спирани в зародиш или завършвани с неточни удари. Все пак Крис Йонев върна интригата, намалявайки на 2:3. Вазов натисна. Но хитрината на Бай Тошо властваше. И Даниел Васев се отскубна от защитата в синьо три минути преди края и узакони победата на „комунистите“ с 4:2. Успехът прави ФК Бай Тошо основен фаворит за титлата. Все пак има още доста мачове до края. АФК Вазов игра по-силно, но не успя да материализира превъзходството си. Определено „поетите“ ще трябва да поработят върху ефективността си, за да не се окаже, че накрая трябва да гонят дивото.