Ключов успех за Реал Суходол преди Великден

Всички обзори от 23 Кръг

Реал Суходол се изправи срещу АФК Вазов в един от най-интересните сблъсъци на 23-я кръг в SPL. Двата тима бяха готови да се чукат с яйца за Великден, но преди това предстоеше да разберем, биячът „суходолци“ или „поетите“ щеше да е. Първото полувреме определено бе по-интересно. В него двата тима се „хванаха за гушите“ и се атакуваха яростно още от първите минути. Все пак началният удар в мача дойде от звездата на Реал Любо Николов, който откри в 8-ата минута. Но само 3 по-късно Алекс Тодоров вкара много елегантно за 1:1. Реал Суходол получиха правото да изпълнят наказателен удар. Това стана в 14-ата минута, а Любо Николов бе безпощаден за 2:1 в полза на своите. В 20-ата минута и Вазов също получиха наказателен удар реализиран хладнокръвно от Жеко Мишонов. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 2:2. Втората част бе много накъсана, заради травми, които за съжаление играчи и от двата отбора получиха. Наложи се и солидно продължение на срещата, която се превърна в една от най-дългите в SPL – над 1 час. Но не това бе всичко. Миг на гениалност в 43-ата минута от Любо Николов донесе победата на Реал Суходол. Със страхотна петичка той изведе сам срещу Мариян Андреев съотборника си Станой Бранков, който не сгреши за 3:2. Трябва да се отбележи, че Вазов игра много силно, но малшанс попречи на „поетите“ да откраднат поне точка от този мач. Реал Суходол печели много ключови три точки и чака дербито с Красно село в последния кръг от редовния сезон. Вазов пък приключи с мачовете и ще чака грешка на Бай Тошо, за да може тимът да остане в Топ 6 на класирането.