обзоркупа6

ОБЗОР 1/4 финали и 1/2 финали

Туристите на финал след трилър

Туристите и Biacnhi coffeе бе първият полуфинал в турнира за Купата на SPL. Мачът се очакваше да бъде изключително оспорван и драматичен. Двата тима бяха в пълни състави и предпоставките за шоуто бяха налице. И то се оправда още в първите минути. Ивайло Стоянов откри за „кафетата“ още в 6-ата минута. Петър Симеонов обаче възстанови бързо-бързо равенството с гол още в следващата минута. Виктор Младенов обаче даде нов аванс за Bianchi. Младен Гергинов обаче отново изравни резултата. Това стана в 13-ата минута. От тук до края на полувремето головата вихрушка утихна и двата тима гледаха повече към защитите си. През второто полувреме отборите съвсем се успокоиха и положения пред двете врати рядко имаше. Зарядът бе огромен и всяка грешка можеше да е фатална. Така се стигна до дузпите след 2:2 в редовното време. Туристите вече бяха спечелил един път на тази рулетка – срещу FC Eleven Stars на четвъртфиналите, докато за Bianchi coffee до момента нямаше подобно предизвикателство. Дузпите почнаха с точно изпълнение от Петър Симеонов за Туристите. Любослав Колев обаче не уцели вратата и „веселите момчета“ вече имаха предимство. Последва ново точно изпълнение – от Валентин Димитров. „Кафетата“ се върнаха в мача с гол на Дени Младенов. Симеон Димитров обаче би във вратаря Кадийски при третия опит на Туристите. Малшанс на Виктор Младенов, който уцели гредата и рикоширала от вратаря топка излезе в аут, отново даде преднина на Туристите. След това двата тима вкараха по един път чрез Ангел Павлов за Туристите и Ивайло Стоянов за Bianchi. Дойде време за решителната дузпа. Отговорността я пое Вели Пешев, който с хирургическа точно забоде кълбото във вратата и прати Туристите към така мечтания финал.

Уникален Colo Colo стигна финала

Отборите на Младо пиво и Colo Colo се изправиха един срещу друг в истински трилър за място на финала в турнира за Купата на SPL. Срещата в неделя вечер на „Царско село“ щеше да е пълна с емоции и лудости. Двубоят започна спокойно, като двата тима изчакваха грешка на противника. Такива обаче нямаше. Постепенно емоциите започнаха да взимат връх. След сбутване между играчи на двата тима Иван Иванов от Colo Colo получи червен картон. Така „Лос Албос“ трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Тимът обаче започна да играе много мъдро компактно. И в 24-ата минута Мартин Нестрово вкара с глава от корнер пред невярващите защитници на „пивото“. След почивката Младо пиво трябваше да опита всичко в атака, за да обърне нещата. Тимът обаче нямаше план как да преодолее невероятния днес Димитър Германлиев. Той сякаш бе заключил вратата. Нещата станаха и още по-лоши за Младо пиво след като Илиян Генов бе изгонен. Така двата тима бяха с равни играчи на полето. Colo Colo реши нещата с голове на Мартин Стефанов. Той се разписа в 43-ата и 45-ата минути и подсигури участието на Colo Colo на финал. Там тимът ще играе с Туристите, а Младо пиво ще спори за бронзовите медали с Bianchi coffe.

Голям обрат прати Bianchi на полуфинал

Първият четвъртфинал за Купата на SPL тази зима противопостави два изключително грамотни футболни отбора. В събота по обяд Bianchi coffe и Paradox щяха да решат кой от двата тима щеше да се бори за медалите в турнира. Мачът на „Царско село“ стартира спокойно, като двата тима се разчуваха в първите минути. Постепенно обаче „сините“ от Paradox взеха предимство в играта. А не след дълго и в резултата. Ексцентричният Недко Бръмчев даде аванс за отбора си. До края на полувремето повече голове не паднаха и тимовете се оттеглиха на кратка почивка. Второто полувреме стартира със светкавичен удар на „сините“. Георги Кънчев направи 2:0 за Paradox и разби на пух и прах плановете на „кафетата“ за ранно изравняване. Последваха минути, в които Paradox се чувстваха комфортно на терена. Bianchi обаче не смятаха да оставят нещата така и заиграха малко по-атакуващо. Това даде резултат в 32-ата минута, когато Виктор Младенов върна тима си в мача. Попадение обаче разконцентрира Paradox. „Кафетата“ усетиха това и се възползваха веднага. Ивайло Стоянов и Любослав Колев направиха пълен отбора до 36-ата минута. Все пак Paradox реагира като изравни чрез Йордан Георгиев в 38-ата минута. Но си личеше, че „сините“ бяха разконцентрирани след допуснатия обрат. За тях проблемите станаха повече след като Виктор Младенов вкара втория си гол в мача в 42-ата минута. Вече с предимство в резултата, Bianchi заигра още по-спокойно, а Paradox се хвърли напред. Мачът бе решен в 48-ата минута, когато Ивайло Стоянов реализира за 5:3 и прати тима си на полуфиналите, където съперник бе ФК Туристите.

Драма с дузпи прати Туристите напред

ФК Туристите и FC Eleven Stars бе един от най-чаканите четвъртфинали. В събота вечер двата тима кръстосаха шпаги в люта битка за място на полуфиналите. ФК Туристите се чувстваха малко по-уверени, тъй като по-рано през сезона в Суперлигата бяха победили съперника си с 6:1. Но Тони Димитров и компания със сигурност не се вълнуваха особено от това. Двата тима си размениха по едно полувреме. През първата част FC Eleven Stars доминираше на терена. Тимът създаде доста положения, а едно от тях Росен Янев превърна в гол. Това стана в 16-ата минута. През втората част Туристите увеличиха оборотите, а и нямаше как иначе, те изоставаха и бяха пред угрозата да приключат участие в турнира. Но в 43-ата минута Валентин Димитров успя да изравни. До края повече голове не паднаха и победителят щеше да бъде решен след изпълнение на дузпи. При тях драмата бе пълна. Първо Петър Симеонов откри за Туристите, а Кристиян Иванов също не сгреши. Страхотно спасяване на Александър Йорданов даде предимство на FC Eleven Stars, а то бе затвърдено от точното изпълнение на Сашо Котаров. Симеон Димитров върна увереността на Туристите с гол – 2:2 при дузпите. След това вратарят Сашо Йорданов се нагърби да изпълни третата дузпа, но за неговото съжаление, Виктор Руневски спаси вещо. Последваха точни наказателни удари от Младен Гергинов и Виктор Витанов. Последваха решителните дузпи. Вели Пешев заложи топката за Туристите, но я изкара в аут. Така Тони Димитров можеше да донесе успеха на FC Eleven Stars. Голмайсторът на тима заложи на силата и ударът му уцели сглобката и излезе от аут. Така драмата продължи. Капитанът на Туристите Пламен Пенев пое отговорност и не сгреши. Ударът му влезе в долния десен ъгъл на вратаря. Така напрежението бе в Eleven Stars. Виктор Теодосиев не можа да се справи с него и изкара топката в аут. Така Туристите изключително драматично се класират за полуфиналите, където съперник щеше да е Bianchi coffee.

Младо пиво не даде Авантаж за четвъртфинала

В поредния четвъртфинал за Купата на SPL един срещу друг изправиха момчетата от Авантаж и Младо пиво. Двата тима нямаха мачове помежду си до момента, но феновете в „Царско село“ със сигурност щяха да станат свидетели на вълнуващ сблъсък. Той започна с попадение на Николай Петров още във втората минута. Авантаж обаче постепенно изравни играта във врящия котел около терена. Стефан Петков върна отбора си в мача след 10 минути игра. Младо пиво обаче натисна и то здраво. Звездата Илиян Генов даде нова преднина на тима си в 16-ата минута, а Мирослав Стаменов добави един гол в 20-ата минута. И така, „пивото“ се дръпна да брани комфортната си преднина от два гола поне до почивката. Капитанът на Авантаж Любомир Шутилов обаче бе решен да промени нещата. Той намали резултата в 23-ата минута. Така Авантаж се закачи в мача. След почивката тимът игра много умно. Отново Стефан Петков донесе равенството 3:3. Младо пиво не играеха добре в тези минути, но Авантаж също избраха да са предпазливи. Мачът отиваше към дузпи, когато Мирослав Стаменов взриви всички в тима с гол в 50-ата минута. Това попадение прати тима на полуфиналите срещу Colo Colo.

„Лос Албос“ отчая Тигрите

В един от интересните четвъртфинали Тигрите се изправиха срещу Colo Colo. Момчетата на Мариян Андреев бяха изключително концентрирани и мотивирани да изненадат именития си съперник и да се доберат до полуфиналите в турнира. Те доказаха намеренията си още в 7-ата минута. Тогава една от звездите на тима Веселин Ташев откри резултата с поразяващия си ляв крак. „Лос Албос“ реагираха като ужилени. Тимът започна да атакува смело и дори безрасъдно. Атаките на тима обаче бяха спирани от дълбоката защита на Тигрите или стражът Мариян Андреев. Контраатаките на „котките“ обаче бяха много опасни и Ташев пропусна още няколко шанса да удвои аванса. Към края на полувремето Colo Colo все пак успя да изравни. Мартин Миладинов направи 1:1 в 22-ата минута. Точно преди почивката „Лос Албос“ нанесе нов удар в мача – чрез Николай Божов. Така след почивката Тигрите трябваше да направят нещо. Но вместо това резултатът стана 3:1. Никола Ангелов вкара дузпа в 32-ата минута. Ивайло Добрински обаче върна своите в мача. Той изпълни много хитри пряк свободен удар и върна своите в мача. Тигрите трябваше да атакуват и то бързо, защото часовникът тиктакаше. Момчетата на Мариян Андреев играха много храбро и заслужават поздравления. Но класата на съперника си каза думата в 48-ата минута, когато Мартин Миладинов сложи точката на спорта. Така Colo Colo ще спори за място на финала с Младо пиво.