купообзор3

ОБЗОР 3 Кръг

Патриот повалиха един от фаворитите

В един невероятно интересен двубой се срещнаха Младо Пиво и Патриот. И двата отбора започнаха първите си мачове с убедителни победи и изходът от този мач щеше да реши кой ще е временния лидер в групата. Мачът започна с три бързи гола на гостите, реализираха ги Александър Найденов и два на Светослав Савов. Изявеният голмайстор на „пивото“ Илиян Генов върна едно попадение, но почти мигновено Найденов върна разликата от три гола. В края на полувремето Васил Василев намали разликата и остави развръзката за втората част. С две бързи попадения Рали Яни Маринов направи аванса на „патриотите“ доста сериозен и почти сигурно донесе победата на отбора си. Все пак в четиредесет и седмата и четиредесет и осмата минута Генов и Василев вкара два гола и изправиха на нокти съперниците си. В четиредесет и осмата Маринов завърши хеттрика си и оформи крайното 7:4 в полза на Патриот. С тази победа гостите излизат на първата позиция в групата и са една крачка по–близо до следващата фаза.

„Лошите момчета“ с тежка загуба

В едно паметно дерби се впуснаха Тегавите и АФК Акулите. Двата отбора се познаваха от миналогодишното издание на купата, където „лошите момчета“ излязоха победители с убедителна разлика. Този двубой беше от изключително значение за класирането в групата и евентуалното стигане до елиминационната фаза. Първото полувреме и двата отбора бяха решени да вкарат, но вратарите Павел Дичин и Александър Зафиров бяха залостили вратите си. Все пак буквално в последната секунда на първата част Владимир Александров даде преднина на гостите. В тридесет и петата минута бе отсъдена дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Васил Василев, но за негово съжаление, Зафиров отрази. Това се отрази зле психически на Тегавите и резултатът остана непроменен до края на мача. С тази победа АФК Акулите взеха първата позиция в класирането и са само на крачка от елиминациите.

Авантаж взеха битката за второто място

В един пряк двубой за второто място се срещнаха Летящите Холандци и Авантаж. И двата отбора изиграха няколко много стабилни първи мача и всеки един от тях имаше нужните качества да продължи. Двубоят започна по – бавно от очакваното и двата тима бяха изключително предпазливи. В последните минути на първата част паднаха два гола за гостите. Първо Стефан Петков отбеляза от дузпа, а две минути след него Георги Георгиев удвои аванса. През втората част страстите се нажежиха и бяха раздадени няколко картона от съдията на мача Владислав Иванов. В късната четиредесета минута Милен Стоянов намери пролука в защитата на гостите и намали резултата с красиво попадение. В последните минути на мача домакините дадоха всичко от себе си за да изравнят, но защита на Авантаж не остави повече празни пространства. Крайният резултат беше 2:1 в полза на гостите. С тази победа гостите излязоха на втора позиция в групата и са съвсем близо до следващата фаза на турнира.

FC Eleven Stars се завърнаха на пътя на победата

В един от интересните мачове от група B се срещнаха FC Eleven Stars и Готинягите. И двата отбора имаха реален шанс да се класират напред за елиминациите и този двубой беше от изключителна важност. През първите двадесет минути не станахме свидетели на попадения, но в края на първата част Александър Котаров и Тони Димитров дадоха солиден аванс на домакините. След подновяването на играта Димитров направи резултата класически. „Звездите“ подцениха съперника и и оставиха много празни пространства на гостите. „Готините“ успяха да изравнят в рамките на три минути чрез Михаил Марков и на два пъти Йордан Герджиков. В последните минути домакините намериха познатото си темпо и наложиха своя стил на игра. Веднъж Димитров и на два пъти Росен Янев разбиха противниковата защита и донесоха така важните три точки на отбора си. С тази победа FC Eleven Stars са еднолични лидери в група B и са съвсем близо до елиминационната фаза.

Късен гол на Джоманов даде надежди на „комунистите“

В може би най–интригуващия мач от уикенда се срещнаха АФК Бай Тошо и Бор Чвор. И двата отбора имаха шансове за класиране по напред в турнира, но отчаяно се нуждаеха от днешните три точки. Кирил Джоманов откри за домакините в петата минута, но в средата на първата част, с два бързи гола на Атанас Георгиев и Владислав Петров, „боровете“ обърнаха резултата. Все пак малко преди края на първото полувреме Даниел Васев отново върна равенството в мача. След подновяването на играта Георгиев отново даде аванс на гостите. В двадесет и деветата минута Борислав Фусков за пореден път доведе срещата до патова ситуация, а няколко минути след него Васев изведе „комунистите“ напред. Две минути преди края Георгиев реализира третото си попадение в мача и почти донесе точката на своя отбор, но буквално в последната секунда на мача Джоманов донесе победата на домакините. Така с тези важни три точки АФК Бай Тошо заемат втората позиция и се приближават до класирането напред в турнира.

Боровци Сен Жермен с убедителна победа

В поредното дерби в група С се изправиха един срещу друг Златните Момчета и Боровци Сен Жермен. И двата отбора имаха реален шанс да се класират напред в турнира и щяха да дадат всичко от себе си за трите точки. Ефтим Ефтимов в трета и девета минута даде аванс и завидно спокойствие на гостите. До края на първата част защитата и на двата отбора не позволи повече да бъде преодолявана и резултатът остана непроменен. В тридесет и третата минута Момчил Димитров направи аванса още по – сериозен и зарадва феновете по трибуните. Минута преди края на мача Дарко Данев намали разликата, но в последната минута Сергей Петков оформи крайното 4:1 в полза на гостите. Мачът беше доста спокоен, но няколко по–груби нарушения заслужено бяха наказани с картони. С тази победа Боровци Сен Жермен временно окупираха третата позиция.

Младежите с втора поредна победа

В първия мач от група D се срещнаха Младежите и Бенковски Сити. Това беше първи мач между двата тима, но си личеше силната мотивация за победа. В петата минута Владимир Додов даде аванс на домакините. Пламен Колев в единадесетата удвои, а в двадесет и първата Петър Петков направи резултата класически от дузпа. Така завърши и първата част. В тридесет и четвъртата Марио Дитов вкара четвъртия гол за Младежите. Малко след него Николай Данаилов върна едно попадение, но това сякаш разяри домакините и те минаха на още по – високи обороти. В последните минути на този красив и спокоен мач, паднаха цели четири гола. Два на Дитов и два на Валентин Николов, с което се оформи крайното 8:1 в полза на Младежите. Това беше втора поредна победа за домакините и те най – после намериха познатия си стил на игра, което им носеше красиви победи. С днешните три точки те застават на четвъртата позиция в групата.

Colo Colo продължиха победната си серия

Битката за първото място в група D срещна отборите на Colo Colo и Сбогом Гринго. Двата отбора имаха реален шанс да се класират за елиминациите, но трите точки от днешния двубой бяха задължителни. В първата минута гостите откриха резултата чрез Захари Попчев и сериозно изненадаха съперниците си. Домакините върнаха гола почти веднага чрез Денис Доо Кис, а няколко минути след него Мартин Миладинов обърна резултата. До края на полувремето Иван Иванов и Станислав Валериев Станков дадоха сериозна преднина на Colo Colo. След подновяването на играта Иванов вкара още две попадения и оформи хеттрика си. В четиредесет и втората Никола Ангелов намери пролука в противниковата защита и наказа съперника. Иванов успя да вкара още едно попадение към края на срещата и да оформи крайното 8:1 в полза на домакините. С тази победа Colo Colo усилено вървят към следващата фаза на турнира и дават сериозна заявка за титлата.

Торнадо надиграха АФК Вазов за пореден път

За пореден път в лигата се срещнаха отборите на АФК Вазов и Торнадо. Двата тима се познаваха отлично от миналите години. Те имаха четири срещи помежду си като в три от тях „тайфуните бяха излезли победители, а четвъртата беше завършила наравно. В единадесета и шестнадесета минута Михаил Ангелов и Калоян Станчев дадоха солиден аванс на гостите. Така завърши и първата част. В тридесетата минута Дейвид Василев върна едно попадение, но това зареди играчите на Торнадо допълнително и те вкараха чрез Лъчезар Арсов. В тридесет и шестата Данаил Попов вкара за домакините, но до края на срещата Пламен Нуков и автогол на Иван Хаджиев оформиха крайното 5:2 в полза на „тайфуните“. Трябва да се отбележи, че и двата отбора играха много коректно и нарушенията бяха голяма рядкост. С тази победа Торнадо заеха третата позиция в групата и са съвсем близо до класирането по напред в турнира.

ФК Туристите продължават добрата си серия

Във втория мач от група Е се срещнаха ФК Туристите и Siven. Двата отбора играеха в различните лиги на SPL и това беше първи мач между тях. Мачът започна интензивно и атаките пред двете врати не спираха. В десетата минута Пламен Пенев откри резултата за домакините. До края на полувремето не бяха вкарани повече голове поради качествените намеси на защитата и на двата отбора. В тридесет и четвъртата минута Младен Гергинов с невероятен топовен изстрел, почти от центъра на игрището, препарира противниковия вратар Йово Спасов. Три минути по-късно Владимир Владов направи резултата класически, а малко след него Велислав Пешев направи аванса почти непреодолим. Все пак в четиредесет и четвъртата минута Велизар Бабански намали разликата, но в ответната атака, намиращият се в завидна форма, Пешев вкара второто си попадение в срещата. В самия край на двубоя Георги Николов и Емил Бенев вкара два гола за гостите и оформиха крайното 5:3 в полза на „веселите момчета“. С тази победа ФК Туристите оглавиха групата с пълен актив от точки.

„Парадоксалните“ прегазиха „чековете“

В последния двубой от група Е за този уикенд се срещнаха Paradox и Q-check. И двата отбора показваха стабилна игра през текущия сезон и зрелището беше гарантирано. Иса Цанов с два гола още в началото на дербито даде солиден аванс на домакините. Преди края на първата част Георги Кънчев направи резултата класически. След подновяването на играта атаките на „парадоксалните ставаха все по–остри и това им донесе нова порция попадения. Първо Цанов оформи хеттрика си, а след него Йордан Георгиев направи резултата разгромен. В тридесет и седмата минута Цанов вкара четвъртия си гол в мача, а малко след него Кънчев с топовен изстрел тотално разби надеждите на „чековете“. В самия край на срещата Георгиев оформи крайното 8:0 в полза на домакините. С тази победа Paradox се приближиха до водачите в групата и имат реален шанс да се класират по напред в турнира.

Тигрите хапнаха „старите звезди“

В един от интересните мачове през този уикенд се срещнаха Тигрите и Titanite Old Stars. И двата отбора желаеха победата, но само този, който покажеше нужните качества можеше да спечели трите точки. Двубоят започна зрелищно с три бързи гола на Жеко Мишонов, Асен Михайлов и Веселин Ташев, с което домакините придобиха солиден аванс. В единадесетата минута Георги Ангелов върна един гол, но още преди сигнала за почивка „котките“ направиха резултата разгромен. Мартин Маринов, Александър Симеонов и един нелеп автогол на Юри Найденов покачиха аванса на домакините. След подновяването на играта темпото на мача не падна и нова вълна от голове заля зрителите по трибуните. Васис Недялков вкара едно попадение за гостите, но до края на мача Тигрите вкараха нови пет гола. Реализаторите бяха Веселин Ташев на два пъти, Маринов на два пъти и едно невероятно красиво попадение на Явор Младенов. С тези три точки „котките“ заеха втората позиция във временното класиране.

„Бомбите“ се отърсиха от трудното начало

Във втория мач от група F се изправиха един срещу друг Bombeta и Street Fighters. И двата отбора започнаха трудно първите си двубои за купата, но имаха нужните качества за да наваксат загубените точки. Домакините решиха изхода от мача още в първите двадесет минути на срещата. Четири гола на Милен Тодоринов, три на Виктор Илиев и един на Ради Милков повалиха съперниците им. В края на първото полувреме Дейвид Димитров вкара едно почетно попадение, но в ответната атака Йордан Стоилков направи резултата 9:1 на почивката. През втората част темпото на игра падна и играта беше по наситена в центъра. Все пак домакините отбелязаха още три гола чрез Илиев, Милков и Марио Давидов. С тази убедителна победа „бомбите“ запазиха шансовете си за класиране за елиминациите, но имат два трудни и тежки мача, в които задължително трябва да победят.

ГДБОП и АФК Чуковете с невероятно зрелище

Най–интересния мач от уикенда беше несъмнено ГДБОП срещу АФК Чуковете. Двата отбора се познаваха отлично като в предните два двубоя между тях „униформените“ взимаха трите точки с убедителна разлика. Мачът започна с бързи два гола за домакините, виновниците бяха Мартин Соколчев и Владо Иванов. Стоил Стефанов в двадесета минута намали разликата и остави интригата за втората част. В тридедесетата Крис Йонев отново увеличи аванса на домакините, но отново Стефанов бързо върна гола. Йонев за втори път поведе отбора си напред, но Стефанов оформи хеттрика си и не позволи на „униформените“ да се отдалечат. В тридесет и петата минута Соколчев отново удвои преднината на домакините, но Стефанов за пореден път намали. Христо „Великанът“ Павлов в тридесет и деветата минута почти отказа гостите, но силния дух на Стефанов отново взеха връх и той вкара петото си попадение в срещата. Все пак в последната минута на мача Димитър Шаламанов сложи край на спора с красив гол. С тази победа миналогодишните шампиони са еднолични лидери в групата.

Белите София покориха Олимп

В първия мач от група G се срещнаха Белите София и Олимп. И двата отбора се славеха по терените с красивата си и бърза игра, което несъмнено щеше да доведе до много попадения. В петнадесетата и двадесетата след чудесни солови акции Банко Механджийски и Веселин Стоянов откриха за домакините. След подновяването на играта Ивайло Димитров намали разликата и даде надежда на съотборниците си, но буквално секунди по–късно Кристиян Димитров вкара за „белите“. В средата на втората част Димитров и Кристиян Живков вкараха по още едно попадение и направиха аванса на домакините доста солиден. В четиредесет и петата минута Стоянов вкара втория си гол в мача и затвърди победата на своя отбор. В последната минута на двубоя Иван Комитов вкара за гостите, но времето не стигна за повече. Крайният резултат беше 6:2 в полза на Белите София, които с тази убедителна победа временно окупираха втората позиция в групата.

Джентълмените показаха голмайсторски нюх

В едно сериозно дерби в късната неделна вечер се изправиха един срещу друг ФК Джентълмените и Ugo delivery. И двата отбора бяха с нулев актив от точки, но това не изглежда да бе понижило желанието им за победа и самочувствие. Началото на мача беше доста динамично. Мартин Василев вкара две попадения за домакините, а неговия съотборник Кирил Николов оформи класическия резултат. В петнадесетата минута Борис Тодоров върна един гол, но Асен Йочев и Стефан Калъпчиев оформиха сериозна разлика на полувремето. След началото на втората част Богомил Ангелов и Йочев вкараха нови две попадения за домакините. Защитата на гостите съвсем рухна и преди последния съдийски сигнал в рамките на десет минути Йочев вкара три гола и заслужено спечели приза играя на мача. С тази победа ФК Джентълмените стигнаха петата позиция, но са им нужни две победи в следващите два мача за да имат шанс за класиране.

Bianchi coffee с трети пореден убедителен успех

В последния мач от група G се срещнаха Връбница–1 и Bianchi coffee. Двата отбора бяха изключително мобилизирани и с играта, която показваха до момента несъмнено щяха да създадат един невероятен голов спектакъл. Петър Петров откри за домакините в седмата минута, но може би най – добрия сред редиците на гостите Виктор Младенов оформи хеттрика си още преди края на първото полувреме и даде сериозен аванс на отбора си. В тридесет и третата минута Калин Карабов вкара нов гол за Bianchi coffee, а няколко минути след него Младенов с два бързи гола направи резултата разгромен. Последваха няколко момента на агресия, които заслужено си спечелиха по един жълт картон, но това не спря гостите да вкарат още два гола. Първо Карабов с мълниеносен удар отбеляза, а след него Илия Христов добави още един красив гол на сметката на гостите. С тази победа Bianchi coffee станаха едноличен лидер в групата и дадоха сериозна заявка за тазгодишната титла.