купаобзор4

ОБЗОР 4 кръг

Бенковски Сити избухна с успех над Colo Colo

Несъмнено един от най–интересните двубои от този уикенд беше Colo Colo срещу Бенковски Сити. И двата отбора имаха реален шанс за първото място в групата, но трите точки бяха задължителни. Неделиян Костадинов откри резултата за гостите в петата минута, но в ответната атака Даниел Маринов върна попадението. Няколко секунди по късно Илиан Тодоров отново изведе Бенковски напред. В осемнадесетата< за голямо нещастие на неговите съотборници, Винченцо Леков си отбеляза нелеп автогол и върна равенството в срещата. Най – добрият на терена тази вечер Костадинов даде аванс на гостите малко преди сигнала за почивката. В тридесет и четвъртата минута Николай Данаилов покачи разликата на два гола. След това станахме свидетели на грозни сцени и Иван Иванов и Атанас Христов бяха принудително изгонени от терена. Това не развали качеството на срещата и в четиредесет и втората минута Маринов намали аванса. Все пак в последните минути на мача Тодоров подпечата победата на гостите с красиво попадение. С тази победа Бенковски Сити остават на третата позиция в групата, но непосредствено близо до лидерите.

Олимп взеха по–ранна доставка от Уго

В първия двубой от този уикенд се срещнаха Олимп и Ugo delivery. И двата отбора играех красив и динамичен футбол и всеки един от техните мачове досега беше интересен за гледане. В петата и шестата минута Росен Колев и Христо Христов откриха за домакините. В края на първата част Роман Минов направи резултата класически, но в двадесет и петата минута Борис Тодоров намали разликата. Веднага след подновяването на играта „гръцките богове“ взеха инициативата и отбелязаха нови три попадения чрез Колев, Минов и Деян Василев. Тодоров вкара втори гол за гостите, но това раздразни домакините и те отвърнаха с нова порция попадения. Христов вкара две, Минов, Колев и Василев добавиха по едно, а доказаният голмайстор Иван Комитов оформи крайното 12:2 в полза на Олимп. С тази победа домакините се изкачиха на четвъртата позиция в класирането и запазиха шансовете си да се класират по напред в турнира.

Младежите унищожиха „дяволите“

В един от резултатните мачове в купата се срещнаха Младежите и Black Devils. Двата обора досега не се бяха срещали в лигата, но имаха нужнаа класа и физически качества за да ни направят свидетели на един красив двубой. Домакините решиха изхода от срещата още през първата част. Те отбелязаха цели седем попадения чрез Владимир Додов и по три на Петко Петков и Марио Дитов. В двадесет и първата минута Пламен Кръстев върна едно почетно попадение. Веднага след подновяването на играта Додов, Валентин Николов и Дитов добавиха по един гол за „децата“. В тридесет и втората минута Иван Цекин вкара за второто попадение за гостите. В следващите десет минути Петков отбеляза два, Дитов и Любен Шуклев по един, което покачи резултата в полза на домакините сериозно. Иван Цекин вкара още веднъж за „дяволите“, но до края на двубоя Дитов и на два пъти Николов оформиха крайното 17:3 в полза на домакините. След тази разгромиха победа Младежите се изкачиха на втората позиция в групата и имат реален шанс за класиране.

ГДБОП продължава с убедителното си представяне

В поредния мач от група F се изправиха един срещу друг ГДБОП и Titanite Old Stars. За съжаление гостите играха с човек по – малко от самото начало, което може би допринесе за крайния резултат. През първото полувреме Иван Стоев се отличи с цели четири гола и беше над всички на терена. Преди края на първата част Филип Матеев, Любо Милошев и на два пъи доказаният голмайстор Мартин Соколчев направиха резултата разгромен. Втората част продължи в същото силно темпо, в тридесетата минута Румен Маринов върна едно попадение, но „униформените“ за кратко време вкараха нови два гола чрез Соколчев и Крис Йонев. Вельо Савов вкара второ попадение за гостите, но домакините се забавляваха на терена и вкараха цели пет пъти до края на двубоя. Милошев, Соколчев, Йонев и два пъти играчът на мача Стоев оформиха крайното 15:2 в полза на „униформените“. С тази победа ГДБОП остават едноличен лидер в групата.

АФК Бай Тошо спечелиха дербито за второто място

В един от най–важните и драматични мачове през този уикенд се срещнаха Тегавите и АФК Бай Тошо. И двата отбора имаха реален шанс за класиране по напред в турнира, но победата днес беше повече от задължителна. През първото полувреме станахме свидетели на множество опасни атаки, но само една от тях завърши с гол. Владимир Маринов се отскубна от противниковата защита и отбеляза за домакините. Така завърши и първата част. Второто полувреме започна с масивен натиск на „комунистите“ и в тридесет и деветата минута Кирил Джоманов изравни резултата. Нещо се пречупи в „лошите момчета“ и те започнаха да допускат противника лесно до вратата си. Цветан Кръстев с два бързи гола изведе гостите напред в резултата, а в последната минута Владислав Василев подпечата победата на „комунистите“. С тази много важна победа АФК Бай Тошо успяха да се класират за елиминационната фаза и очакват следващия си съперник.

„Поетите“ с лесна победа срещу „чековете“

В първия мач от група Е играеха един срещу друг Q-check и АФК Вазов. Отборът на гостите имаше минимален шанс за класиране по напред в турнира, но трябваше да спечелят трите точки срещу днешния си опонент. Първите минути бяха трудни и за двата отбора, играта се развиваше предимно в центъра на терена и атаките не бяха особено опасни. Все пак равенството беше разбито в двадесет и четвъртата минута от Светлин Маджаров. Така резултатът беше в полза на гостите на почивката. След подновяването на играта защитата на домакините започна да се пропуква и Маджаров вкара на два пъти, а Цветомир Попов добави още едно попадение за „поетите“. В тридесет и четвъртата минута Аспарух Атанасов вкара поредния гол за гостите, а към края на мача Александър Тодоров добави още два. Все пак в четиредесет и седмата минута Валентин Веселинов вкара едно почетно попадение за домакините и оформи крайното 7:1 в полза на АФК Вазов, които запазиха шансовете си за късно класиране.

АФК Акулите с късен обрат

В един от най–ожесточените сблъсъци този уикенд се срещнаха Бор Чвор и АФК Акулите. И двата отбора се представяха много стабилно от началото на турнира и всички очакваха изхода от този мач с голям интерес. Пламен Тодоров и Миролюб Георгиев откриха резултата за домакините съответно в шеста и дванадесета минута. Владимир Александров върна един гол с мълниеносен удар, но Георгиев и Тодоров отново намериха пролука в защитата на „хищниците“ и вкараха два нови гола. Преди края на първото полувреме гостите намалиха разликата в резултата чрез Александров и Димитър Ранджев. В тридесет третата минута Александър Величков отбеляза петото попадение за домакините и вдъхна сериозна увереност на съотборниците си. Гостите се мобилизираха и се оттърсиха от сериозното предимство на съперника си и вкараха два бързи гола чрез Зравко Росенов и Слави Стоянов. Минута преди края на редовното време Александров донесе победата на АФК Акулите и официално подпечата първото им място в групата.

„Миньорите“ запазиха шансовете си за класиране с късна драма

В едно невероятно дерби един срещу друг се изправиха АФК Чуковете и Street Fighters. „Миньорите“ имаха шанс да се класират по напред в турнира, но срещу тях стоеше добре подготвен съперник, а трите точки бяха задължителни. През първото полувреме Михаел Димитров и Нелин Георгиев дадоха солиден аванс на гостите. В началото на втората част Кристиян Димитров вкара два бързи гола и разликата в резултата стана прекалено сериозна. Гостите подцениха сериозно противника си и свалиха гарда си, което беше фатално. Първо в тридесет и деветата и четиредесет и първата минута Николай Йорданов и Никола Райчев намалиха резултата. Три минути след тях Александър Стефанов и Тодор Панйотов с два бързи гола върнаха равенството, а в последната минута на мача Йорданов донесе победата на отбора си с топовен изстрел. С тази победа АФК Чуковете са само на крачка от следващата фаза, но ги чака още един тежък и труден мач.

„Парижаните“ с разгромна победа

В един от сблъсъците този уикенд се срещнаха ФК Биролом и Боровци Сен Жермен. „Парижаните“ бяха близо до класирането по напред в турнира, но имаха нужда от две победи, а днешният съперник беше опитен и нямаше да позволи това да се случи без борба. В четвъртата и осмата минута, доказаният голмайстор Ефтим Ефтимов наказа противника с два бързи гола. Така завърши и първата част. В тридесетата минута Сергей Петков направи резултата класически и постави съперниците си на колене. Домакините не можаха да намерят познатия си ритъм и това им пречеше през цялото времетраене на срещата. В последните пет минути на двубоя Ефтимов вкара още две безответни попадения и подпечата разгромната победа на гостите. С тази изключително важна победа Боровци Сен Жермен успяха да се доближат до челните позиции, но им трябва сигурна победа в следващото изпитание.

Тигрите показаха най–доброто от себе си

Най–важният мач от група F този уикенд беше Тигрите и Bombeta. И двата отбора се представяха на едно много високо ниво през изминалия сезон и зрелището тази вечер беше гарантирано. В първите секунди на двубоя звездата на „бомбите“ Милен Тодоринов се отскубна от противниковата отбрана и отбеляза. В шестата и тринадесетата минута Веселин Ташев и Асен Михайлов успяха да вкарат два бързи гола и да осъществят пълния обрат. Още в началото на втората част Александър Симеонов удвои аванса на домакините. В тридесет и осмата минута отново Тодоринов намали разликата, но до края на срещата „котките“ бяха по – добрия отбор на терена и заслужено отбелязаха още две попадения чрез Симеонов и Ташев. Крайният резултат беше 5:2 в полза на Тигрите, които с тази изключително важна победа излязоха на втората позиция в групата и оставят развоя на събитията за последния мач.

Реал Суходол и Летящите Холандци си спретнаха голов спектакъл

В поредната среща от група B се срещнаха Реал Суходол и Летящите Холандци. И двата отбора нямаха реален шан за класиране по напред в турнира, но беше въпрос на чест и достойнство мачът да бъде спечелен. В шестата минута Стоян Тарънски отбеляза за гостите, но нещо в защитата им се пропука и те допуснаха резултатът да бъде обърнат за отрицателно време. Любомир Николов на два пъти и Кристиян Иванов от дузпа изведоха домакините напред. В края на първата част Лъчезар Николов и Александър Симонов успяха да изравнят резултата, но в заключителните минути на полувремето Станой Бранков даде минимален аванс на „суходолци“. Още в началото на втората част Бранков и Валери Попов вкараха два светкавични гола, но Димитър Джегалски вкара красив гол за гостите и запази интригата. Физическата умора сред редиците на „холандците“ им изигра лоша шега и те допуснаха цели шест гола в оставащите минути. Николов и Иванов по два пъти и Попов и Александър Тодоров по веднъж оформиха крайното 12:4 в полза на Реал Суходол. С тази победа домакините запазиха третата си позиция в групата.

Патриот спечелиха максимален актив точки в трудна група

В един интересен и завързан двубой се изправиха един срещу друг Златните Момчета и Патриот. И двата отбора играеха красив и динамичен футбол и това несъмнено доведе много фенове на трибуните. В втората минута Светлослав Савов даде минимален аванс на гостите, но много бързо Данаил Кънзов върна равенството. В последната минута на първата част Рали Яни Маринов отново изведе „патриотите“ напред в резултата. В самото начало на второто полувреме гостите се възползваха от разсеяността в защитата на „златните“ и отбелязаха светкавични три попадения. Виновниците бяха Александър Нацков и на два пъти Савов. Малко по късно Нацков и Савов отбелязаха по още един гол и направиха разликата в резултата непреодолима. В тридесет и деветата минута Кънзов върна още един гол, но в последните минути на срещата Антонио Тенев оформи крайното 8:2 в полза на Патриот. С тази победа гостите спечелиха абсолютно всички мачове в групата си и заслужено се класират напред като еднолични лидери.

„Веселите момчета“ продължиха победната си серия

В един от последните мачове за уикенда се срещнаха ФК Туристите и миналогодишните финалисти Торнадо. И двата отбора притежаваха нужната класа за да направят един красив и интересен двубой. Ангел Павлов и Валентин Димитров откриха за домакините още в първите минути, но Стефан Нейчев с едно невероятно красиво попадение намали разликата в резултата. До края на първата част играчът на мача Павлов и Симеон Димитров увеличиха аванса на „веселите момчета“. Към средата на второто полувреме Страцимир Стайков и Нейчев върнаха бързи два гола, но домакините преминаха на много високи обороти и защитата на Торнадо не успя да се справи. Пламен Пенев, Симеон Димитров, Павлов и Велислав Пешев вкара цели четири гола и очевидно се забавляваха на зеления килим. Крайният резултат беше 8:3 в полза на ФК Туристите. С тази победа домакините оглавиха еднолично групата и се класираха напред в турнира.

Връбница–1 премазаха ФК Джентълмените

В последния мач от група G се срещнаха Връбница-1 и ФК Джентълмените. Двата тима се познаваха много добре от лигата като в предния двубой между тях, днешните домакините бяха спечелили убедително. Първото полувреме завърши с разгромното 7:0. Головете за Връбница–1 отбелязаха Петър Стоянов и по два Петър Петров, Иван Гогов и Цветан Цветанов. Играта на гостите не беше на нивото, което по принцип сме свикнали да гледаме и това им донесе само главоболия. Още в началото на втората част Петър Петров вкара ново попадение, а Мирослав Атанасов отбеляза един почетен гол за гостите. До края на срещата домакините вкараха още цели седем попадения. Реализаторите бяха Гогов, Цветанов и цели пети пъти Илиян Асенов. С тази разгромна победа Връбница-1 заеха третата позиция в групата и трябва задължително да спечелят следващия си мач ако искат да продължат.