купаобзор2

ОБЗОР 2 кръг

Гол бижу изстреля Тегавите в космоса

Един от най–интересните двубои този уикенд беше Тегавите Бор Чвор. И двата отбора започнаха успешно първите си мачове в купата, което им беше дало нужното самочувствие. Срещата започна доста динамично, но гостите нанесоха първия удар в двадесетата минута, Пламен Тодоров успя да преодолее защитата на домакините и вкара първото попадение. От там докрая на мача вратарят на Тегавите Павел Дичин показа на какво е способен и спаси всеки един удар към вратата си. В двадесет и първата минута Владимир Маринов излезе на стрелкова позиция и изравни резултата. Втората част започна доста нажежено и бяха показани няколко жълти картона за да бъдат успокоени страстите. Печелившото попадение отбеляза отново Маринов в тридесет и шестата минута, след балонно центриране той показа голмайсторския си нюх и с невероятна странична ножица донесе победата на „лошите момчета“. С тази победа Тегавите застанаха на втората позиция в група А и показаха защо вече веднъж се добраха до медалите в купата.

Авантаж надвиха „суходолци“

В първия мач от група B се срещнаха отборите на Реал Суходол и Авантаж. Те за първи път се играеха един срещу друг и първите минути не баха на нужното високо ниво. Лъчезар Момчилов отбеляза за домакините в двадесетата минута и даде малко радост по трибуните. Все пак гостите успяха да обърнат мача още реди почивката. В рамките на сто и осемдесет секунди Стефан Петков, Борислав Стоянов и Димитър Нинов донесоха нужния аванс на гостите. Със започването на втората част, Петков отново свари защитата на домакините неподготвена и вкара второто си попадение. Отборът на Реал Суходол започна да атакува постоянно, но защита на Авантаж парираше всяка една офанзивна функция. В една контраатака гостите добавиха петия си гол чрез Стоянов и сложиха край на спора за трите точки. С тази победа тимът на Авантаж зае така желаната втора позиция и вече са една стъпка по – близо до класирането за елиминациите.

Летящите холадци измъкнаха точката

Истинското дерби в група B беше FC Eleven Stars и Летящите Холандци. И двата отбора играеха красив и бърз футбол и всичко сочеше, че ще станем свидетели на един интересен и завързан двубой. Мачът започна с два бързи гола на Тони Димитров в трета и седма минута. Докрая на първото полувреме играта беше накъсана и не видяхме повече попадения. Веднага след подновяването на играта Юлиан Ангелов направи резултата класически в полза на домакините. „Звездите“ изглеждаха твърде уверени, че победата им е в кърпа вързана и подцениха противника си. Стоян Тарънски вкара два красиви гола в тридесет и третата и тридесет и седмата минута и постави домакините под сериозно напрежение. Няколко минути преди последния съдийски сигнал Милен Стоянов изравни след като намери пролука в защитата на противниците си. Последните няколко минути имаше доста опасни положения пред двете врати, но нито едно от тях не доведе до гол. С тази точка FC Eleven Stars запазват лидерската си позиция, а Летящите Холандци остават на третата.

Златните Момчета обърнаха Спортист София

В първия мач от група C се срещнаха Златните Момчета и Спортист София. Двата отбора бяха нови един за друг, но интригата се завърза още в първите минути. Адриян Христов и Христо Генчев отбелязаха два бързи гола още в началото на двубоя. В тринадесетата Драгомир Константинов върна едно попадения, а малко след него Димитър Михайлов си отбеляза нелеп автогол и върна равенството в мача. В деветнадесетата минута Радован Събев осъществи пълния обрат и изведе домакините напред в резултата. След подновяването на играта Станимир Ставрев вкара нов гол за „момчетата“, но в четиредесет и първата минута Христов върна едно попадение. До края на срещата домакините упражниха абсолютен контрол над мача и добавиха нови три гола чрез Славомир Димиан и два пъти чрез Данаил Кънзов. С тази убедителна победа Златните Момчета вече са на четвърта позиция и ще се борят да продължат в следващата фаза на турнира.

„Патриотите“ наказаха „парижани“

В едно старо дерби се изправиха тимовете на Патриот и Боровци Сен Жермен. В преднат среща победители бяха излезнали „патриотите“ с цели три гола разлика. Мачът започна интензивно и домакините нанесоха първото попадение в десетата минута, виновникът беше Рали Яни Маринов. Малко след него Александър Найденов удвои разликата. Така завърши и първата част. Няколко секунди след подновяването на играта Ефтин Ефтимов върна един гол и леко притесни домакините. „Патриотите“ реагираха мигновено и Светослав Савов върна аванса две минути по – късно. В средата на втората част отново Ефтимов вкара и върна интригата в двубоя. До края на мача играта беше накъсана от доста нарушения и не последваха повече опасни положения пред двете врати. Крайният резултат беше 3:2 в полза на Патриот. С тази победа те излязоха на втората позиция в групата плътно следващи лидерите.

Младо Пиво продължават да мачкат

В последния мач от група С за този уикенд се срещнаха Младо Пиво и ФК Биролом. Двата отбора не е бяха срещали досега, но играеха от много време в лигата и бяха достатъчно опитни за да направят зрелище. Двубоят започна доста неприятно за гостите, Илиян Генов отбеляза бързи два гола, а колегата му Мирослав Стаменов изпълни хеттрика си още през първото полувреме. Минута преди сигнала за почивка Павел Павлов направи резултата разгромен. След подновяването на играта „пивото“ продължиха да се забавляват на терена и добавиха нова порция попадения към резултата. В тридесет и първата минута Евелин Василев вкара един гол, малко след него и Генов оформи хеттрика си. В края на срещата Стаменов довърши съперника си с още две топовни попадения и оформи крайното 10:0 в полза на домакините. С тази победа Младо Пиво застана на първото място в групата и почти сигурно ще се класира за елиминациите.

Colo Colo надвиха „дяволите“

В първия мач от група D този уикенд се изправиха един срещу друг Colo Colo и Black Devils. Двата отбора играеха красив и атрактивен футбол и това вещаеше един интересен двубой. Иван Иванов откри резултата за домакините в шестата минута, но „дяволите“ реагираха бързо и отбелязаха цели три попадения чрез Едуард Георгиев и две на Васиян Карагьозов. Colo Colo преминаха на по – високи обороти и показаха защо са едни от опасните съперници за всеки отбор. Още преди почивката те вкараха три попадения и обърнаха резултата. Виновниците бяха Христо Златков и на два пъти Даниел Маринов. Втората част започна в същото темпо и домакините отбелязаха още шест гола за отрицателно време. Два пъти Иванов, веднъж Денис Доо Кис, веднъж Валентин Найденов, и по веднъж Маринов и Никола Ангелов наказа противниковата защита. В четиредесет и шестата минута Георгиев върна едно попадение, но преди края на мача Маринов и Иванов оформиха крайното 12:4 в полза на домакините. С тази победа Colo Colo остават на първата позиция и вече мечтаят за елиминациите.

Младежите с първата си победа за купата

Може би най–интересния мач от този уикенд беше Младежите срещу Светците. Двата отбора играеха за първи път за купата и имаха какво да покажат. В осмата минута Антонио Великов откри за гостите след хубава атака. Малко преди края на първата част Юмер Рашид удвои аванса. Още в началото на втората част Ганьо Дочев и Дейвид Арабаджиев бяха изгонени заради агресивни прояви на зеления килим. И така двата отбора с намалени състави започнаха да отбелязват гол след гол. Гостите отбелязаха три гола чрез Симеон Цанов, Мартин Петров и Веселин Панчев. Все пак Валентин Николов в четиредесет и първата минута изравни резултата, но в следващата атака Метин Газолу отново даде преднина на Светците. В последните минути „децата“ дадоха всичко от себе си и Николов, и Великов с последния удар в мача донесе трите точки за отбора си. След тази късна драма Младежите излезнаха на четвъртата позиция и имат реален шанс да се класират напред в турнира.

Бенковски Сити отмъстиха на Сбогом Гринго

В късната съботна вечер станахме свидетели на дербито между Сбогом Гринго и Бенковски Сити. Двата отбора имаха една среща помежду си и „революционерите“ загубиха с четири гола разлика. В седмата и деветата минута Стефан Андасаров даде сериозна преднина на домакините, но в четиринадесетата минута Стефан Крекманов си отбеляза нелеп автогол и намали разликата. Преди края на първата част Владимир Кавалски отново върна аванса на „гринговците“. Втората част зашитата на Сбогом Гринго свали гарда си и допусна четири гола още в началото на полувремето. Попаденията за гостите отбелязаха Неделиян Костадинов, две на Божидар Карамфилов и едно на Илиан Тодоров. В последната минута на мача Кавалски намали резултата, но времето не стигна за повече. Така Бенковски Сити победиха с минималното 5:4 и спечелиха важните три точки, които им донесоха втората позиция в групата.

„Белите лисици“ с късен обрат срещу „чековете“

В поредното дерби през този уикенд се срещнаха Siven и Q-check. Двата отбора имаха един мач помежду си, завършил с разгромното 7:0 в полза на „белите лисици“. Първото полувреме премина в множетво атаки, но така и не падна гол през първите двадесет и пет минути. Втората част беше по – интересна за гледане и още в двадесет и деветата минута Николай Калчев изведе гостите напред в резултата и даде поводи за усмивки по трибуните. В тридесет и шестата минута Кристиян Христов изравни резултата след като намери пробив в защитата на „чековете“. Играта се накъса и всеки един от двата можеше да излезе победител. Малко преди края на срещата отново Христов беше най – съобразителен и донесе така важните три точки на тима си. Крайният резултата беше 2:1 в полза на домакините след този късен обрат. С тази победа Siven вече са на втората позиция плътно зад лидерите.

„Веселите момчета“ с класика срещу „поетите“

За първи път до този момент се срещнаха силните отбори на ФК Туристите и АФК Вазов. Двата тима играеха много стабилно от началото на сезона и можеха да създат едно невероятно зрелище. Срещата започна малко бавно като и двата отбора изграждаха атаките си постепенно с множество подавания. Тео Баев отбеляза първия гол в мача в десетата минута и даде аванс на домакините. В последната минута на първата част отново Баев удвои разликата. Второто полувреме започна отново по – бавно като „веселите момчета“ упражняваха абсолютен контрол над играта и не оставяха особени шансове на противниците си. В късната четиредесет и пета минута един от най – сърцатите на терена Петър Симеонов свали с глава балонно центриране и Пламен Пенев оформи крайното 3:0 в полза на домакините. Трябва да се отбележи, че защитата на ФК Туристите изигра един блестящ мач и заслужено запази мрежата си суха. С тази победа „веселите момчета“ остават на върха в група Е.

„Парадоксалните“ повалиха миналогодишните финалисти

Един от най–оспорваните мачове този уикенд беше Paradox срещу Торнадо. Гостите бяха миналогодишните финалисти и бяха поставили очакванията към тях на едно много високо ниво. Мачът започна с два бързи гола за „тайфуните“ вкарани от Иван Симеонов и Антон Антонов. Домакините реагираха мигновено и върнаха едно попадение чрез Иса Цанов. Още преди края на първото полувреме „парадоксалните“ намериха своя ритъм и вкараха три гола и обърнаха срещата в своя полза. Попаденията отбелязаха Недко Бръмчев, Станимир Минчев и Йордан Георгиев. През втората част гостите се опитаха да упражнят натиск, но с мълниеносни контраатаки Paradox отбелязаха още четири гола преди последния съдийски сигнал. Първо Георги Кънчев, след него Георгиев отбеляза второто си попадение в мача. В края на срещата Емилиян Чакъров отбеляза хладнокръвно от дузпа, а последния пирон в ковчега беше закован от Кънчев. Така крайният резултат беше 8:2 в полза на домакините. С тази победа Paradox спечелиха първите си три точки и вече са на пета позиция в групата.

„Миньорите“ пометоха „старите звезди“

В първия мач от група F се срещнаха АФК Чуковете и Titanite Old Stars. Двата отбора имаха история помежду си като се бяха срещали цели два пъти преди днешния ден. Като всеки един случаите „миньорите“ бяха излизали победители. Мачът започна с три гола за домакините, два пъти Николай Фургов и веднъж Александър Стефанов дадоха аванс на тима си. В петнадесетата минута Стоил Стефанов върна едно попадение, но в следващата атака Стефанов възстанови разликата. След това в рамките на сто и двадесет секунди Емилиян Стефанов и Юри Найденов намалиха авана на домакините, но още преди края на първата част АФК Чуковете чрез Кристиян Янакиев и на два пъти чрез Фургов възобновиха надмощието си. Още в началото на второто полувреме Боян Брънзелов и отново Фургов вкараха два бързи гола. Докрая на мача гостите отбелязаха още три гола, два на Стоил Стефанов и един на Емилиян Стефанов, но те бяха абсолютно недостатъчни тъй като домакините отбелязаха още цели седем. Две на Фургов, две на Брънзелов, две на Стефанов и едно на Янакиев. С тази разгромна победа АФК Чуковете заеха първата позиция във временното класиране.

Тигрите намериха пътя към победата

Едно от оспорваните дербита този уикенд беше Тигрите срещу Street Fighters. И двата играеха открит и атакуващ футбол, което неизбежно водеше атрактивни резултати. В седма и единадесета минута Веселин Ташев и Ивайло Добрински откриха за домакините, малко след тях Цветослав Благоев върна едно попадение. В петнадесетата Явор Младенов възобнови аванса на „котките“, но Михаел Димитров се оказа най – съобразителен и отново намали разликата. Преди изтичането на първите двадесет и пет минути Александър Симеонов и Мартин Маринов донесоха нужната преднина на домакините. Второто полувреме Тигрите упражниха абсолютен контрол на срещата и рядко допускаха нападателите на Street Fighters да стигат до вратата на Мариян Андреев. Бяха отбелязани още три гола в полза на „котките“, виновниците бяха Веселин Ташев, Добрински и Младенов. Крайният резултат беше 8:2 в полза на Тигрите, които с тези три точки вече са на трета позиция в класирането.

„Униформените“ продължават да мачкат

Един от атрактивните мачове тази седмица беше ГДБОП срещу Bombeta. Двата отбора се срещнаха в миналогодишното издание на купата, което „униформените“ взеха убедително. Благой Александров отбеляза първото попадение в мача в шестата минута и даде мимолетна преднина на гостите. В деветата Иван Стоев възобнови равенството, а малко след него Кристиан Каландадзе с два светкавични гола изведе домакините напред за първи път в мача. В самия край на първото полувреме Виктор Илиев и Милен Тодоринов отново докараха срещата до патова ситуация с две мълниеносни контраатаки. Втората част ГДБОП установиха контрол над мача и в тридесет и седмата минута Димитър Шаламанов с невероятно красиво попадение даде преднина на отбора си. Докрая на срещата Стоев, Крис Йонев и Мартин Соколчев добавиха по един гол и оформиха крайното 7:3 в полза на „униформените. С тази победа ГДБОП заеха втората позиция във временното класиране.

Връбница–1 премаза Ugo delivery

В първия мач от група G се срещнаха Връбница – 1 и Ugo delivery. Двата отбор не се бяха срещали досега в лигата, но всичко предвещаваше един интересен мач. Първите минути преминаха бавно в изучаване на противника. В шестнадесетата и седемнадесетата минута Петър Петров и Цветан Цветанов. Минута преди края на първата част Борис Тодоров върна едно попадение за гостите. През второто полувреме защитата на Ugo delivery претърпя абсолютен крах и допусна цели осем попадения. Цветанов, Петров, четири пъти Илиян Асенов, Никола Петров и Стоян Илиев поразиха вратата на гостите. Мачът беше изключително равностоен, но си пролича значителна умора сред редиците Ugo delivery и това им донесе само проблеми. Връбница – 1 намериха верния път и след тези три точки те вече имат реален шанс да се класират напред за елиминациите.

Bianchi coffee с 27 отбелязани гола след два мача

В късната неделна вечер се срещнаха силните отбори на Олимп и Bianchi coffee. Двата тима имаха нужните качества да се класират за елиминациите и този двубой беше от изключителна важност. За съжаление на домакините Bianchi coffee решиха изхода от срещата още през първата част. Те отбелязаха седем безответни попадения през нея. Пет на Златомир Костов, едно н Денислав Младенов и един автогол на Роман Минов оформиха разгромния резултат на почивката. През второто полувреме Олимп успяха да вкарат едно почетно попадение чрез Алекса Тачев, но това разяри още повече гостите и те вкараха още четири гола преди последния съдийски сигнал. Ивайло Стоянов, Кирил Киролов и още две на най – добрия на терена тази вечер Костов. С тази разгромна победа Bianchi coffee застават начело в групата и дават сериозни заявки за спечелването на титлата.

Белите София на косъм от изпускането на победата

В едно от интересните дербита на група G се изправиха един срещу друг Белите София и ФК Джентълмените. Двата отбора имаха една среща помежду си в миналогодишното издание на купата, което бе завършило в полза на „белите“. В деветата и десетата минута Кристиян Живков и Кристиян Димитров дадоха солиден аванс на домакините, а Георги Механджийски оформи класическия резултат преди почивката. След подновяването на играта в тридесет и втора и тридесет и седмата минута, най добрия на терена, Живков вкара две попадения и даде повод на феновете да се усмихнат и почти сигурно отборът му да се окичи с трите точки. Точно тази сигурност за малко да изиграе лоша шега на домакините и в миг на разсеяност те допуснаха леки три гола малко преди края. Григори Гърдев и на два пъти изявеният голмайстор Асен Йочев докараха притеснения в редиците на „белите“. За съжаление времето не стигна за повече и резултатът остана непроменен. С тази победа Белите София взеха първите си три точки тази година и заеха втората позиция в класирането.